استعداد‌های سازمان؛ عامل شکوفایی تکنولوژی
پنج روش برای استفاده موثر از مهم‌ترین دارایی شرکت‌ها

استعداد‌های سازمان؛ عامل شکوفایی تکنولوژی

افزایش تمرکز روی تکنولوژی‌های پیشرفته امروز باعث شده خیلی راحت بتوان یک حقیقت ساده را نادیده گرفت: کل این تکنولوژی‌ها بدون وجود استعداد‌هایی که بتوانند از آن استفاده کنند، بی‌معنی است. در عصر اتوماسیون، روباتیک و هوش مصنوعی، استعداد انسانی مهم‌تر از هر زمان دیگری است.
چگونه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان برنامه‌ریزی کنیم؟

چگونه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان برنامه‌ریزی کنیم؟

اولین محور برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت کودکان رشد استعداد‌های کودکان است، با وجود این که امروزه در مدارس کشور بر استعداد و خلاقیت تاکید بسیاری می‌شود، ولی سیستم آموزشی امتحان محور در مدارس پاسخ گوی آن نیست. از این رو در برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان باید به ایجاد زمینه‌هایی برای رشد استعداد آن‌ها توجه کرد.
۶ گام آرامش بخش تا کنکور

۶ گام آرامش بخش تا کنکور

با نزدیک شدن به روز کنکور معمولا دانش‌آموزان میزان ساعت مطالعه خود را افزایش می‌دهند تا از زمان باقیمانده به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. کارشناسان آموزشی در این زمینه معتقدند این افزایش ساعت برای دانش‌آموز مانند سم است.
دلایل کاهش وفاداری مشتریان
جلب اعتماد مصرف‌کنندگان فراتر از بازاریابی صرف است

دلایل کاهش وفاداری مشتریان

دورانی که مشتریان برای مدت طولانی نسبت به شرکت‌ها وفادار بودند به سر آمده است. میزان اعتماد مصرف‌کنندگان به نام‌های تجاری همواره در حال کاهش است و در صورت ارائه پیشنهاد‌های بهتر از سوی دیگر برند‌های تجاری، مشتریان بدون هیچ تردیدی از برند همیشگی خرید نخواهند کرد. قانون ۸۰/ ۲۰ که معتقد است ۲۰ درصد از مشتریان ۸۰ درصد از سود را رقم می‌زنند به قانون ۴۰/ ۶۰ تبدیل شده (۴۰ درصد از مشتریان موجب ۶۰ درصد گردش مالی می‌شوند) است.
سه توهم رایج در مدیریت تیم
سبک آمرانه یا توانمندساز؟!

سه توهم رایج در مدیریت تیم

نمی‌توان گفت: رهبری سازمانی «آمرانه» بهتر یا بدتر از رهبری «توانمندساز» است. هر سبکی در برخی فضا‌ها اثربخش است و در یک بخش دیگر ممکن است اثربخش نباشد. برای اینکه بدانیم در چه موقعیتی سبک رهبری سازمانی آمرانه یا توانمندساز را به‌کار ببریم، سه توهم رایج در مدیریت تیم‌ها و نحوه رسیدگی به آن‌ها را بررسی می‌کنیم.
وجه مشترک مدیران شرکت‌ها در تمام جهان
مطالعه سالانه PwC در مورد مدیران ارشد در سراسر جهان

وجه مشترک مدیران شرکت‌ها در تمام جهان

هنگامی که نتایج بیست‌ویکمین مطالعه سالانه PwC را در مورد نگرش‌های مدیران ارشد اجرایی ارزیابی کردیم، متوجه شدیم که رهبران شرکت‌ها در سراسر جهان در مورد اقتصاد جهانی بسیار خوش‌بین هستند.
چابکی؛ پاردایم غالب کسب و کار

چابکی؛ پاردایم غالب کسب و کار

طراحی، تولید و توزیع محصولات و خدمات مورد نیاز مشتریان در کمترین زمان ممکن و به موازات آن، افزایش کارآیی و کاهش هزینه، یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و دغدغه‌های تمامی شرکت‌ها و سازمان‌ها در بازار متلاطم امروزی است.
اولین ایده کارآفرینی؛ شکست یا موفقیت؟
استراتژی‌هایی برای موفقیت استارت‌آپ‌ها

اولین ایده کارآفرینی؛ شکست یا موفقیت؟

شرکت RapidSOS استارت‌آپی است که توانست تماس‌های اضطراری را با عصر گوشی‌های هوشمند همگام کند. سیستم‌های پاسخگویی مراکز خدمات اضطراری عمدتا نمی‌توانستند محل دقیق شخصی که از گوشی استفاده کرده را تشخیص دهند.
هنر گذار در دنیای کسب‌و‌کار

هنر گذار در دنیای کسب‌و‌کار

گذار‌ها (transition)، لحظات انعطاف‌پذیر بین تغییرات هستند که یک پایان و یک شروع را به‌طور همزمان شکل می‌دهند؛ و گرچه گذار‌های «بزرگ» در محیط کار (مانند خروج از یک سازمان، برای شروع کار جدید در سازمان دیگر) به‌طور طبیعی تمرکز و توجه ما را به خود جلب می‌کنند، اما ما هر روزه با گذار‌های کوچک بی‌شماری روبه‌رو هستیم.
استراتژی‌های انعطاف پذیر سازمانی

استراتژی‌های انعطاف پذیر سازمانی

استراتژی‌های کسب‌وکار‌ها برای آنکه بتوانند موفقیت‌آمیز باشند، باید به‌طور واضح و مشخص تدوین شده و همه ذی‌نفعان یک کسب‌وکار از آن درک مشترکی داشته باشند. چنین استراتژی‌هایی در گام دوم باید بتوانند بین تمام توانمندی‌های کسب‌وکار توازن ایجاد کرده و از آن‌ها در راستای انطباق با شرایط محیط بیرونی استفاده کنند؛ شرایطی که گاه بسیار پویا بوده و به سرعت تغییر می‌کنند.
چرا عادت‌های بد را انجام می‌دهیم؟
روش ترک عادت‌های بد

چرا عادت‌های بد را انجام می‌دهیم؟

همه ما می‌دانیم برخی عادات مانند مصرف غذای‌های ناسالم، سیگار کشیدن و ورزش نکردن رفتار‌هایی هستند که مانع افزایش رفاه و کیفیت زندگی عمومی می‌شوند.
جهش به سمت نسل چهارم مهندسی
اثرگذاری فناوری‌های پیشرفته بر پروژه‌های مهندسی

جهش به سمت نسل چهارم مهندسی

پیش‌بینی می‌شود فناوری‌های پیشرفته در چهار سال آینده بیشترین تاثیر را بر پروژه‌های مهندسی و توسعه محصول داشته باشند. کارشناسان مهندسی دیجیتال روش‌های جدید کار مبتنی بر فناوری‌های دیجیتال را معرفی می‌کنند و نتایج این چشم‌انداز برای مدیران صنعت و سرمایه‌گذاران وسوسه‌انگیز است. هر روز تعداد بیشتری از سازمان‌ها گام‌هایی جهت بهره‎برداری از تکنولوژی‌هایی نظیر اینترنت اشیا (IoT)، هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی برمی‌دارند.
اهمیت

اهمیت "ایده نو" در مدیریت سازمانی

برای موفقیت نهایی هر کسب‌وکار نو پایی، داشتن ایده بسیار مهم است. اگر ابتکار یا نوآوری وجود نداشته باشد یا اینکه ایده ارتباط مناسبی با مخاطبان برقرار نکند، مطمئنا راه‌اندازی کسب‌وکار با شکست روبه‌رو می‌شود.
پیروزی در مذاکره بدون چانه‌زنی

پیروزی در مذاکره بدون چانه‌زنی

یکی از کار‌هایی که هر روز شاید بدون اینکه دقیقا متوجه آن باشیم انجام می‌دهیم، مذاکره است. در محل کار با مدیر یا همکاران، در خانه با همسر یا بچه‌ها، یا بیرون با دوستان‌تان، وقتی در مورد موضوعی بحث می‌کنید، عملا با آن‌ها مذاکره می‌کنید.
فردا متعلق به افرادی است که از امروز آماده‌اند!

فردا متعلق به افرادی است که از امروز آماده‌اند!

همه ما تغییراتی را که در اطرافمان ایجاد می‌شود دوست داریم و از آن استقبال می‌کنیم؛ ولی تا زمانی که این تغییر از سوی دیگران صورت بگیرد و مجبور نباشیم خودمان را تغییر دهیم. تغییر یا برنامه‌های تحولی اغلب به اهداف خود نمی‌رسند و نمی‌توانند در ضرب‌الاجل مشخص شده اجرا شوند. این شکست فاکتور‌های مختلفی دارد که از عدم ارائه اهداف واقع‌گرایانه تا عدم پشتیبانی و نبود فرآیند‌های درست برای تغییر را دربرمی‌گیرد.
۵