خودکشی دختر نوجوان با رأی فالوورها

خودکشی دختر نوجوان با رأی فالوورها

پلیس مالزی می‌گوید، این دختر که نامش فاش نشده است، یک نظرسنجی در اینستاگرام با این مضمون راه انداخته است: «خیلی مهم است، کمکم کنین بین مرگ/زندگی انتخاب کنم.» و بعد از آن که اکثریت رای دهندگان گزینۀ مرگ را انتخاب کردند، وی خودکشی کرده است.
معمایی درباره انتخاب درست
پارادوکس "مونتی هال"

معمایی درباره انتخاب درست

فرض کنید به یک بازی حدس زدنی دعوت‌شده‌اید. در این بازی باید با اطلاعات ناقص یک انتخاب اجباری انجام دهید.
توصیه مزخرفِ «خودت باش»!
چه توصیه‌ای از «خودت باش» بهتر است؟

توصیه مزخرفِ «خودت باش»!

«خودت باش» یکی از آن احکام پوچ خودیاری است که وردِ زبان طیف نامتجانسی از هنرمندان است، از گروه راک اودیواسلَیو گرفته تا اپرا وینفری.
کتاب‌هایی که مثل کیک شکلاتی، اعتیاد آورند
کتاب‌های خودیاری همان‌قدر که ما را به عمل‌کردن تشویق می‌کنند، به دست روی دست گذاشتن هم فرامی‌خوانند

کتاب‌هایی که مثل کیک شکلاتی، اعتیاد آورند

کتاب‌های خودیاری شیرین‌اند و اگر منصفانه نگاه کنیم واقعاً گاهی وقت‌ها می‌توانند کمک‌های بزرگی بکنند. به ما دل و جرئت بدهند، یا باعث شوند تصمیمی بگیریم که مسیر زندگی‌مان را عوض کند. پس اگر کتابی خواندیم و فایده داشت، چرا نباید بقیۀ مشکلات زندگی‌مان را هم با راهنمایی کتاب‌های خودیاری رفع و رجوع کنیم؟ روزنامه‌نگاری انگلیسی در یکی از بحرانی‌ترین دوران‌های زندگی خود، دست به چنین کاری زد تا خود را به شخصیتی بی‌نقص تبدیل کند.
کودکی بهترین دوران برای یادگیری زبان خارجی نیست

کودکی بهترین دوران برای یادگیری زبان خارجی نیست

بسیاری از ما همیشه در خلوت حسرت می‌خوریم که ای‌کاش در کودکی لااقل یک زبان دیگر یاد گرفته بودیم. در این صورت، نه این‌همه هزینۀ کلاس زبان روی دستمان می‌ماند و نه لازم بود عذاب حفظ لغت و دستورزبان‌های پیچیده را به جان بخریم. اما تحقیق جدیدی در دانشگاه ادینبورو، نشان می‌دهد ما در بزرگسالی توانایی‌های بیشتری برای آموختن یک زبان تازه داریم و از آن هم بیشتر: اساساً زبان مادری خودمان را هم قبل از بزرگ‌سالی به‌خوبی یاد نمی‌گیریم.
وقتی جن در لوییزا حلول کرد
جن‌گیری در آمریکا: قسمت پایانی

وقتی جن در لوییزا حلول کرد

سپس صدای لوییزا به زمزمه‌ای بریده بریده تغییر می‌کند. او می‌گوید: "من زنتو می‌خوام. نه فقط بدنش، بلکه روحش را. " وقتی صحبت می‌کند سرش را به اطراف تکان می‌دهد، اول تند و به تدریج کندتر.
اضطرابی که ذهن را کلافه می‌کند

اضطرابی که ذهن را کلافه می‌کند

مهم نیست که کدام نوعش را دارید، چراکه درمان یکی است: فقط کافی است اجازه ندهید شما را اذیت کند و انرژی‌تان را بگیرد. پس وقتی اوسی‌دی می‌گوید «چشمک بزن» ساز مخالف نزنید، فقط بگویید «باشد اشکالی ندارد، چشمک می‌زنم». خود را اذیت نکنید فقط بدون ناراحتی و بی‌تفاوت چشمک را بزنید. چشمک‌زدن شما برای کسی اهمیتی ندارد.
تجاوز جنسی؛ دروازۀ ورود ارواح خبیث
جن‌گیری در قرن بیست و یکم؛ قسمت دوم

تجاوز جنسی؛ دروازۀ ورود ارواح خبیث

وقتی لوییزا ماجرا را برای دوستان و خانواده‌اش تعریف کرد، اکثرا آن را موضوع مهمی نمی‌دانستند. برخی گفتند که احتمالاً تاثیر زایمان سختی بوده که داشته است. لوییزا نیز پذیرفت که احتمالاً حق با آن‌ها است.
جن‌گیر وارد می‌شود!
جن‌گیری در قرن بیست و یکم؛ قسمت اول

جن‌گیر وارد می‌شود!

لوییزا میان این حالت پریشان و خود نرمالش در نوسان است. یک لحظه خرخر می‌کرد و دندانهایش را نمایش می‌داد و لحظه‌ای بعد برای کمک التماس می‌کرد. هارپ می‌گوید: "اینطور به نظر می‌رسید که درونش ستیزی جریان دارد. "
رنج روز‌های تعطیل برای آدم‌های غمگین
غمگین بودن عیبی ندارد

رنج روز‌های تعطیل برای آدم‌های غمگین

چرا روز‌های تعطیل باید خوش بگذرد؟ چه کسی حکم کرده است که جمعه‌ها باید صرف مهمانی و گشت و گذار و تفریح شود؟ اگر آدم تنهایی باشید، یا به هر دلیلی از نظر ذهنی شرایط مناسبی نداشته باشید، احتمالاً ترجیح می‌دهید که وقتی بقیۀ اعضای خانواده می‌روند مهمانی، زیر پتوی خودتان مچاله شوید و به عالم و آدم بد و بیراه بگویید. آلن دو باتن حق را به شما می‌دهد، اما حرف‌هایی هم برایتان دارد.
تجربه آدم‌هایی که زندگی‌شان را باخته بودند
بدترین روز زندگی

تجربه آدم‌هایی که زندگی‌شان را باخته بودند

سال ۲۰۱۴، برای لی سیلز، مجری معروف شبکۀ ای. بی. سی، بدترین سال زندگی‌اش بود. بیماری خودش، بعد عمل‌های جراحی پسر کوچکش، و نهایتاً از هم پاشیدن زندگی زناشویی بیست‌ساله‌اش؛ و با این وضعیت، هر شب جلوی دوربین تلویزیون ظاهر می‌شد تا دربارۀ مرگ، گروگان‌گیری و فقر بحث کند. اینجا بود که تصمیم گرفت برود دنبال آدم‌هایی که روزی خبر مشکلاتشان را خوانده بود تا شاید بفهمد که با زندگی چطور باید کنار آمد. حاصل این کار کتابی شد شگفت‌انگیز.
خطر مرگ به خاطر «سندروم دل‌شکستگی»
آیا دل‌شکستگی واقعاً باعث مرگ شود؟

خطر مرگ به خاطر «سندروم دل‌شکستگی»

زیست‌شناسان به ما نشان داده‌اند که تجربۀ شادی، غم یا عشق، با کم و زیاد شدن هورمون‌های بخصوصی در بدن در ارتباط است. با‌این‌حال، هنوز ابعاد زیادی از واکنش‌های بدنی ما در مواجهه با تجربه‌های عاطفی شدید، مثل از‌دست‌دادن همسر یا عزیزانمان، ناشناخته است. شواهد نشان می‌دهد دلبستگی‌ها عاطفی چنان قدرتمند است که حتی می‌تواند به فرد این توانایی را بدهد که لحظۀ مرگ خود را عقب یا جلو بیندازد.
با خیال راحت نقاشی‌های فرزندتان را دور بیندازید
هنر‌های موقتی

با خیال راحت نقاشی‌های فرزندتان را دور بیندازید

از شیرین‌ترین تجربه‌های پدر و مادر، لحظه‌ای است که بچه‌شان دوان دوان از اتاقش بیرون می‌آید و در حالی که چشمانش برق می‌زند نقاشی‌اش را نشان می‌دهد. این نقاشی‌های دم‌دستی که با بی‌حوصلگی رنگ‌آمیزی شده‌اند برای ما عزیزند. نگهشان می‌داریم تا لحظه‌های خوش زندگی‌مان را به یاد داشته باشیم. اما یک روز می‌بینیم همۀ خانه پر شده است از این کاغذ‌های مچاله که امانمان را بریده‌اند. باید چکار کنیم؟ راه‌حلش ساده است: سطل آشغال.
چرا پیداکردن دوستان صمیمی بعد از ۳۰سالگی دشوار است؟
بعد از دوران جوانی، روزبه‌روز تنهاتر می‌شویم

چرا پیداکردن دوستان صمیمی بعد از ۳۰سالگی دشوار است؟

رابطۀ اعضا در خانوادۀ مافیاییِ فیلم «پدرخوانده» چگونه بود؟ تصور اغلبمان از دوستی همان‌طور است: دوست همچون برادر توست و هر چیزی غیر از وفاداری کامل، به هر قیمتی، به‌معنای خارج‌شدن از مرز‌های مقدس دوستی است. اما هر چه سنمان بالاتر می‌رود، این تصور غیرواقعی‌تر می‌شود. با گذشت ایام جوانی، عنوان «دوست» را برای اطرافیان آزادانه‌تر استفاده می‌کنیم و دیگر توقعاتِ آنچنانی و سختگیرانه از آن‌ها نخواهیم داشت. شاید بشود گفت: دیگر واقعاً نمی‌توانیم با کسی دوست شویم.