پیوند قهوه با سرمایه‌داری
چطور قهوه به جزء جدایی‌ناپذیر صبح‌های کاری تبدیل شد؟

پیوند قهوه با سرمایه‌داری

قهوه وارد میدان می‌شود، نوشیدنی‌ای که نه‌تنها سالم‌تر از نوشیدنی‌های دیگر بود (چون از جمله آبی که برای تهیه‌اش مصرف می‌شود باید جوشانده شود) بلکه روشن شد که عملکرد و استقامت را بهبود می‌بخشد.
«هانا کیمورا» را چه کسی کشت؟
شبکه‌های اجتماعی، نمایشِ واقع‌نما و خودکشی یک بازیگر:

«هانا کیمورا» را چه کسی کشت؟

ترول‌ها دائم نام هانا کیمورا را در زیر پست‌های شبکه اجتماعی افزودند و او را «گوریل» خطاب کردند و به او گفتند «لطفاً ناپدید‌شو» او متواضعانه معذرت‌خواهی کرد و پرسید: «اگر این کار را بکنم، مردم مرا دوست خواهند داشت؟» ترول‌ها به او می‌گفتند بمیر و از آنچه به زعمِ آن‌ها فقدانِ زنانگی، هیکلِ عضلانی، رفتارِ گستاخانه و پوست تیره - که او از پدرِ اندونزیایی خود به ارث برده بود – بود، انتقاد می‌کردند. او تصاویری از بریدگی‌هایی بر روی بازو و مچ دست خود را نیز ضمیمه این پست کرد. چند ساعت بعد، خانم کیمورا را در آپارتمانش در توکیو مرده پیدا کردند؛ او تنها در این آپارتمان زندگی می‌کرد.
چه

چه "انسان‌هایی" که می‌توانیم باشیم!

مزلو معتقد بود که انگیزۀ استعلائیان یا افراد دارای تعالی، معمولاً، با ارزش‌ها و تجربیاتی برانگیخته می‌شود که فراتر از ارضای نیاز‌های اولیه و شکوفاییِ استعدادِ منحصربه‌فردِ شخص است.
نابرابری، انتخاب است یا سرنوشت؟!

نابرابری، انتخاب است یا سرنوشت؟!

قصد بی‌ادبی ندارم، اما به نظرم ما اقتصاددانان، از علوم اجتماعی چیز زیادی نمی‌دانیم. بهترین کاری که می‌توان کرد این است که تلاش کنیم برخی داده‌های تاریخی را گردآوری کنیم و بکوشیم تفسیرشان کنیم.
خداانگاری طبیعت؛ فاصله گرفتن از دنیای پزشکی
هر چه طبیعی‌تر زندگی کنیم، سالم‌تر خواهیم بود؟!

خداانگاری طبیعت؛ فاصله گرفتن از دنیای پزشکی

ما از بسیاری جهات با طبیعت بیگانه شده، و جهان طبیعت را با روندی بی سابقه و در ابعادی وسیع نابود ساخته ایم. پس بی دلیل نیست که ساده اندیشانه گمان می‌کنیم چارۀ چنین مشکلاتی در طبیعی بودنِ بیشتر است.
پیشرفت، نتیجه

پیشرفت، نتیجه "اتحاد مخالفان" است؟!

آن‌ها با حضور در ایدۀ جدید «اتحاد مخالفان» نشان دادند که هیچ یک از نظریه‌هاشان نامعتبر نبود. بلکه هر نظریه‌ای معتبر است، بسته به وضعیت یا اوضاع متفاوتی که باعث می‌شوند یک نظریه در باب کلیشه‌ها بر دیگر نظریه‌ها رجحان داده شود.
یک روز گوشی‌ات را نگاه نکن

یک روز گوشی‌ات را نگاه نکن

همه می‌دانیم اسباب پریشان خاطری است اگر دیگران در حال لذت‌بردن از تجربه‌ای ارزشمندتر باشند و ما جزئی از آن نباشیم. بر اساس یک مطالعۀ جدید، ۵۶ درصد از کسانی که از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، از این طاعون مدرن رنج می‌برند.
شوخی در بحران؛ ترویج خشونت؟!

شوخی در بحران؛ ترویج خشونت؟!

برخی تحقیقات دیگر هم می‌گویند، شوخی و خنده با برخی موضوعات مهم باعث رشد یک ایده اشتباه و غلط می‌شود واقعیت آن است که ما در مورد ماهیت و تبعات این شوخی‌ها چیز خیلی زیادی نمی‌دانیم.
چرا جیغ کشیدن را دوست داریم؟

چرا جیغ کشیدن را دوست داریم؟

جیغ‌ها را می‌توان بر اساس معیاری صوتی با نام «زبری» ۱ توصیف کرد. زبری کیفیتی است بیانگر نرخ تغییر بلندی جیغ. هر‌چه نوسان بلندی جیغ سریع‌تر باشد، جیغ «زبر‌تر» است و هر‌چه جیغ زبر‌تر باشد وحشتناک‌تر فهم می‌شود.
چرا در دنیای نئولیبرال همیشه خسته هستیم؟

چرا در دنیای نئولیبرال همیشه خسته هستیم؟

در مقابل این خستگی، چیزی که کار حوزه خدمات انسانی را بسیار کسل‌کننده می‌کند همین است که از آن‌ها انتظار می‌رود تا با همدلی کار و تظاهر کنند که به «موضوعات» کارشان اهمیت می‌دهند:
از سندرم

از سندرم "حقه‌بازی" چه می‌دانید؟

گویا سندرم حقه‌باز همه‌گیر شده است. یک دلیلش آن است که روی این پدیده اسم گذاشته‌ایم. افتخار ابداع این عبارت به پای مطالعۀ گران‌سنگ دو روان‌شناس به نام‌های پائولین کلنس و سوزان ایمس در اواخر دهۀ ۱۹۷۰ نوشته شده است.
هنرِ زندگیِ آنلاین

هنرِ زندگیِ آنلاین

دولت‌ها و کارشناسان به این دلیل که ویروس کاملاً ناشناخته بود زمان مشخصی را برای پایان این قرنطینه اجباری اعلام نکردند و تنها به بیان این موضوع بسنده کردند که فعلاً برای حفظ سلامتی خود و خانواده تان بهتر است در خانه بمانید و بیرون نروید.
فکر کنید قرنطینه یک بازی است

فکر کنید قرنطینه یک بازی است

بدون هر گونه شرمساری به همه مناسک، تشریفات، فرمول‌ها، عادت‌ها و رفتار‌های و حرکات کوچکی تظاهر کنید که زندگی شما را با ثبات می‌کند. هر چیزی که بتواند منجر به ظاهر باثبات در زندگی شما شود برای مقابله با فروپاشی ذهنی مجاز است.