ماهیگیری از خلأ بورس

ماهیگیری از خلأ بورس

بورس تهران این روزها در نوعی بلاتکلیفی غوطه‌ور مانده است. پس از رشد چشمگیری که برای سطح قیمت‌ها در زمستان سال گذشته رخ داد و همگان از آن به‌عنوان اولین دستاورد برجام یاد کردند، حال متولیان بازار به صرافت افتاده‌اند تا رشد قابل توجه قبلی از دست نرود. ردپای رفتارهای سلیقه‌ای در گوشه گوشه بازار به چشم می‌خورد.
الگویابی ایران از چین
«سیاست خارجی» چگونه به «اقتصاد» یارانه بدهد؟

الگویابی ایران از چین

اواسط دهه 80 که فرآیند جهانی شدن قوت گرفت، کشورها تلاش کردند سیاست خارجی را به‌نحوی تنظیم کنند تا توسعه اقتصادی تسریع شود و مسیر پیشرفت را برای آنها هموار سازد. نمونه بارز و موفق آن کشور چین است؛ به‌گونه‌ای‌که این کشور بازنگری کلانی در سیاست خارجی خود انجام داد و از سال 1979 میلادی تاکنون بیش از پیش اقتصادمحور شده است.
آتش آلبرتا در بازار نفت

آتش آلبرتا در بازار نفت

اولین روز معاملاتی در بازارهای جهانی با افزایش قیمت نفت همراه شد. مهم‌ترین عامل این رشد قیمتی ادامه آتش‌سوزی در ایالت آلبرتای کانادا و انتشار خبر افزایش واردات نفت چین در ماه آوریل بود.
اما و اگرهای یارانه سفر داخلی
بررسی استراتژی جدید برای توزیع مکانی سفر

اما و اگرهای یارانه سفر داخلی

هفته گذشته، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از پرداخت یارانه سفر با هدف ترویج سفر به مقاصد کمتر شناخته شده خبر داد.
بازار فولاد در مسیر اصلاح؟

بازار فولاد در مسیر اصلاح؟

بازار فولاد در حالی دومین ماه از سال جدید را همچنان با فراز و فرودهایی پشت سر می‌گذارد که تلاش‌هایی برای حفظ قیمت‌ها در این بازار در حال انجام است. بر این اساس نگاهی به آمار معاملات بورس کالای ایران نشان می‌دهد که از ابتدای هفته جاری تا‌کنون، عرضه‌های محدودی از میلگرد و تیرآهن در این مرجع معاملاتی صورت گرفته است.
انحراف «شورای رقابت» از رقابت

انحراف «شورای رقابت» از رقابت

شورای رقابت در حالی این روزها به‌دلیل عدم ایجاد رقابت در بازار خودرو، مورد انتقاد قرار گرفته که به‌نظر می‌رسد این شورا از ابزار لازم برای تحقق این امر برخوردار نبوده و در نتیجه ساده‌ترین روش (قیمت‌گذاری) را انتخاب کرده است.
چرخش سیاستی در بازار زمین

چرخش سیاستی در بازار زمین

آخوندی: سبک «دولت تاجر» در واگذاری زمین‌های دولتی باید کنار گذاشته شود بانک اراضی دولت در خدمت «توسعه درونی شهرها» و «جذاب‌سازی زندگی در حومه» قرار می‌گیرد
هواشناسی بورس از 10 ایستگاه

هواشناسی بورس از 10 ایستگاه

روز گذشته، شاخص کل بورس افت 380 واحدی را تجربه کرد و در یک‌قدمی واگذاری کانال 77 هزار واحدی ایستاد. در شرایطی که شکست کف 78 هزار واحدی 13 روز معاملاتی طول کشید، فاصله بین 78 تا 77 هزار واحد تنها در دو روز طی شد. گرچه برخی فعالان بازار نسبت به این ریزش سریع ابراز نگرانی می‌کنند، اما تحلیلگران وضعیت فعلی را نگران‌کننده نمی‌دانند.
افزایش قیمت بلیط نوروزی پروازهای داخلی‌

افزایش قیمت بلیط نوروزی پروازهای داخلی‌

لغو نرخ‌های توافقی در بلیت پروازهای داخلی نوروز، فروش درصد بالایی از ظرفیت‌ ناوگان برای نوروز و فروش بلیت پروازهای نوروزی با افزایش متوسط ۳۰ درصدی، از مواردی بود که دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی به فارس اعلام کرد.
۴