تغییر جریان نفت به نفع ایران

تغییر جریان نفت به نفع ایران

همزمان با انتشار اخباری درباره احتمال برگزاری نشست میان اوپک و صادرکنندگان دیگر برای کاهش تولید نفت، ایران اعلام کرد قصد دارد تولید نفت خام خود را همچنان که وعده داده بود افزایش دهد.
آرامش مشتری با بانکداری عصبی!
نورومارکتینگ معجزه هزاره سوم بانکداری جهان، بررسی شد

آرامش مشتری با بانکداری عصبی!

در دوران تُرکتازی فناوری اطلاعات و ارتباطات، نباید از نقشی که مشتری ها در بقا و رشد سازمان‌ها و بنگاه های اقتصادی ازجمله بانک ها ایفا می کنند، غافل شد.
تغییر معادله در بازار خودروهای وارداتی‌

تغییر معادله در بازار خودروهای وارداتی‌

روند نزولی واردات خودرو به کشور آن هم در ماه‌های منتهی به سال جاری از تغییر معادله وارداتی‌ها در بازار خودرو ایران حکایت دارد.هر چند به‌نظر می‌رسد که لغو تحریم‌های بین‌المللی آغازگر عصری جدید در صنعت خودروی کشورمان باشد اما ظاهرا وارداتی‌ها نیز متاثر از برجام، شرایط جدیدی را در بازار خودرو تجربه خواهند کرد.
پروژه جدید خالق اندروید

پروژه جدید خالق اندروید

اندی رابین که پیش از ترک گوگل در سال 2014 سیستم‌عامل محبوب اندروید را خلق کرد، حالا در حال تدارک پروژه جدیدی است که در قالب آن دوربین‌های داشبوردی رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیرد تا در مقابل رابین و تیم تحقیقاتی او از اطلاعات به‌دست آمده از دوربین درون خودروی شما استفاده کنند.
تازه‌ترین گوشی‌های کنگره جهانی موبایل
10 روز تا آغاز مهم‌ترین رویداد تلفن همراه

تازه‌ترین گوشی‌های کنگره جهانی موبایل

کمتر از 10 روز دیگر کنگره جهانی موبایل در شهر زیبا و مدیترانه‌ای بارسلون آغاز می‌شود. این کنگره که هر سال از 22 تا 25 فوریه 2016 برگزار می‌شود بزرگ‌ترین رویداد سالانه موبایل جهان به شمار می‌رود و همواره ده‌ها هزار نفر از مشتاقان و فعالان حوزه فناوری در اینجا گرد هم می‌آیند تا آخرین دستاوردهای فناوری را از نزدیک شاهد باشند.
«ترین‌ها»ی صنعت ریلی جهان
دریچه‌ای به جهان

«ترین‌ها»ی صنعت ریلی جهان

معمولا رکوردهای هر صنعتی نه تنها به‌عنوان الگوهایی قابل بررسی مورد توجه فعالان آن صنعت قرار می‌گیرند، بلکه برای مردم عادی نیز از جذابیت برخوردار هستند. صنعت ریلی جهان نیز از این قاعده مستثنی نیست. شاید این پرسش در ذهن هر کسی مطرح شود که غیر از سرعت قطارها چه رکوردهای دیگری در این صنعت ممکن است مطرح باشد.
پرتاب اونس به اوج یکساله
ضعف اقتصاد جهانی، فدرال رزرو را نیز برای افزایش نرخ بهره مردد کرد

پرتاب اونس به اوج یکساله

يكي از روش‌هاي پيش‌بيني قيمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر اين اساس در این صفحه روندهاي قيمتي بازارهای مهم ایران و جهان به نمايش گذاشته شده‌اند.
نخستین اصلاح جدی بورس تهران
با وجود افت 700 واحدی چهارشنبه، شاخص سهام هفتمین هفته صعودی خود را به پایان رساند

نخستین اصلاح جدی بورس تهران

شاخص کل بورس تهران هفته گذشته برای هفتمین هفته متوالی از ابتدای زمستان با رشد 2/ 5 درصدی مواجه شد.
سلاطین فولاد در راه تهران

سلاطین فولاد در راه تهران

سنت گردهم‌آمدن بزرگان صنعت فولاد جهان در ایران 6 ساله می‌شود. در حالی از فولاد به‌عنوان صنعتی پیش‌برنده در توسعه صنعتی کشور یاد می‌شود که برای ششمین دوره متوالی، فولادسازان بزرگ دنیا این بار در سطوحی بالاتر به ایران خواهند آمد تا سیاست‌های این صنعت را در دوره پسابرجام مورد بررسی قرار دهند.
نخستین سناریو از مسکن 95
اولین سناریو از بازار ملک 95 با لحاظ 4 متغیر اقتصادی-سیاسی رونمایی شد

نخستین سناریو از مسکن 95

اولین سناریو از بازار مسکن 95 در نشست مشترک معاونت مسکن با کارشناسان 5 نهاد مطالعاتی- اقتصادی بررسی شد.
۵