"مایکل مور" فیلمساز آمریکایی عنوان کرد:

"جوکر" روایت آمریکایی منتخب ترامپ

این فیلم درباره ترامپ نیست؛ درباره آمریکایی است که ترامپ را به ما داد - آمریکایی که برای کمک به طردشدگان، به تهی‌دستان هیچ احساس نیازی نمی‌کند. آمریکایی که در آن ثروتمندانِ پلید، فقط ثروتمندتر و پلیدتر می‌شوند.
اولین تصویر شهاب حسینی در

اولین تصویر شهاب حسینی در "مست عشق"

تولید این فیلم به کارگردانی حسن فتحی همچنان در خارج از ایران در حال انجام است. ساخت «مست عشق» با حضور بازیگران شناخته‌شده ایرانی و ترکیه‌ای از چند ماه قبل در ترکیه آغاز شده است.
بهترین فیلم‌های ۲۰۱۹ از نگاه نیویورکر
نتفلیکس سینما را زمین زده

بهترین فیلم‌های ۲۰۱۹ از نگاه نیویورکر

بسیاری از فیلم‌های ارزشمند سینمایی پس از روی پرده رفتن در جشنواره‌ها و نمایش‌های موقتی‌شان، به جای نمایش در سینما‌ها مستقیما به رسانه‌های جاری می‌روند؛ جایی که بی‌درنگ در دسترس مخاطبان گسترده‌تری قرار می‌گیرد که به اکران یک هفته‌ای نیویورک دسترسی دارند.
حذف

حذف "در جست وجوی فریده" از رقابت اسکار

بسیاری از فیلمسازان سینمای داستانی، شورای معرفی فیلم به اسکار را متهم کردند که بدون توجه به فیلم‌های موفق داستانی که شرایط معرفی به اسکار را داشتند، تصمیم به معرفی یک فیلم مستند گرفتند.
اکران انیمیشن

اکران انیمیشن "آخرین داستان" بعد از ۱۰ سال

«آخرین داستان» تاکنون ۱۲ جایزه ملی و بین‌المللی را کسب کرده است. این انیمیشن برای نخستین‌بار در جشنواره بین‌المللی انسی ۲۰۱۸ رونمایی شد و امسال در فهرست اولیه انیمیشن‌های واجد شرایط رقابت اسکار حاضر شد.
ناکامان گلدن‌گلوب ۲۰۲۰

ناکامان گلدن‌گلوب ۲۰۲۰

علاوه‌بر این فیلم‌های مطرح «بامب‌شل» و «زنان کوچک» هم نتوانستند در بخش‌های بهترین فیلم، کارگردان و فیلمنامه نامزدی کسب کنند و با وجود اینکه شارلیز ترون و مارگو رابی برای «بامب‌شل» نامزد شدند، دیگر بازیگر فیلم یعنی نیکول کیدمن نامزد نشد.
فیلم «۲۳ نفر»؛ حماسه نوجوانان کرمانی روی پرده

فیلم «۲۳ نفر»؛ حماسه نوجوانان کرمانی روی پرده

به نظر من ۲۳ نفر بهترین فیلم‌جنگی بعد از جنگ است و بهترین اسارت سینمای ایران است. این اولین فیلمی است که من در آن اسارت را حس کردم و سر بلندیِ بازیگران آن را حس کردم و حالم را به شدت خوب کرد. هیچ ایرانی نمی‌تواند از این فیلم لذت نبرد.
نامزد‌های گلدن گلوب ۲۰۲۰
شش نامزدی برای «داستان ازدواج»

نامزد‌های گلدن گلوب ۲۰۲۰

به این ترتیب نتفلیکس با موفقیت‌های «داستان ازدواج» و «ایرلندی» برنده اصلی گلدن گلوب ۲۰۲۰ است که پس از موفقیت فراگیر سال گذشته، توانسته جایگاه قدرتمندانه خود را امسال هم حفظ کند.
یکه‌تازی «سوگلی» در جوایز فیلم اروپا
یک کمدی تاریخی، بزرگان سینما را شکست داد

یکه‌تازی «سوگلی» در جوایز فیلم اروپا

داستان سوگلی در اوایل قرن هجدهم در دوران جنگ بین انگلستان و فرانسه روی می‌دهد و درباره رقابت دو عضو فامیل ملکه آن است که هر دو می‌کوشند سوگلی دربار باشند.
اعضای هیأت انتخاب جشنواره فیلم فجر

اعضای هیأت انتخاب جشنواره فیلم فجر

به هرحال کمیته انتخاب باید این مشاوره را به فیلمساز بدهد و به آن‌ها بگوید که اگر احساس می‌کنند فیلمشان مورد هجمه قرار می‌گیرد و در اکران آسیب می‌بیند به او گوشزد کنند.
جزئیات ساخت فصل دوم «نون. خ»

جزئیات ساخت فصل دوم «نون. خ»

پیش از این اعلام شده بود که ساخت «نون. خ» از تابستان آغاز خواهد شد، اما هم‌اکنون اعلام شد که با چند ماه تاخیر ساخت این مجموعه کلید خورده است.
انیمیشن
شکست سنگین تازه‌های اکران هالیوود در برابر والت دیزنی

انیمیشن "فروزن۲" صدرنشین اکران

۱۲۷ میلیون دلاری که «یخ زده ۲» در چهار روز نخست اکرانش در امریکا و کانادا کسب کرد، عنوان بهترین افتتاحیه اکران تاریخ را برای یک فیلم انیمیشن در فصلی غیر از تابستان به ثبت رساند.
۵