نگاهی به فیلم
خسرو معصومی از " کارکثیف" می‌گوید

نگاهی به فیلم "کار کثیف"

خیلی‌ها به من می‌گویند که عدم فروش فیلمت به این دلیل است که بازیگر مشهور ندارد. کسی به تماشای این فیلم نمی‌نشیند. الهام نامی و پدرام شریفی برای کسی شناخته شده نیستند.
دور جدید اکران فیلم‌های خاص
آیا اثر‌گذاری نقد‌های سینمایی بیشتر شده است؟

دور جدید اکران فیلم‌های خاص

این موقعیت تازه، می‌تواند نقد سینمایی را به یکی از ارکان اصلی اکران تبدیل کند. به نظر می‌رسد که اکران‌های پیش رو در سینمای ایران با معادلاتی تازه آغاز خواهد شد.
کارت پرواز؛ روایت زندگی
‌نمی‌خواستیم یک فیلم خنثی بسازیم

کارت پرواز؛ روایت زندگی "بادی‌پکرها"

خلافکارانی که هدفشان پول است و می‌خواهند با فاسد کردن جامعه خودشان را پولدار کنند، یا بزهکارانی که فشار‌های زندگی و روانی آن‌ها را به سمت و سوی مواد مخدر کشانده است.
پایان تحمیلی
خسرو معصومی: تلاش کردم از بیان واقعیت‌ها نترسم

پایان تحمیلی " کارکثیف" منتقدان را راضی نکرد

بسیاری از آدم‌ها، رخنه این یورش همه‌جانبه در زندگی را درک نمی‌کنند و نمی‌بینند و زمانی چشم باز می‌کنند که کار از کار گذشته و غرق شده‌اند. من در فیلم کار کثیف خواسته‌ام این یورش همه‌جانبه را هم با ذکر جزئیاتش نشان بدهم.
چرا سینمای ریالی، دستمزد دلاری می‌دهد؟

چرا سینمای ریالی، دستمزد دلاری می‌دهد؟

بعد از این‌ها شهاب حسینی، جواد عزتی، حمید فرخ‌نژاد، مهناز افشار و لیلا حاتمی بین ٥٠٠ تا ٨٠٠‌میلیون می‌گیرند و بعد از این‌ها هم بازیگرانی، چون ترانه علیدوستی، بهرام رادان، امیر جعفری، پژمان جمشیدی و... قرار دارند.
نرگس آبیار و هوتن شکیبا از «شبی که ماه کامل شد» می‌گویند

"شبی که ماه کامل شد"؛ بستر جنگی درام

عاشقانه عبدالحمید و فائزه، موتور محرک درام «شبی که ماه کامل شد» است؛ با دو بازی حیرت‌انگیز از هوتن شکیبا و الناز شاکردوست، که هرکدام با شیوه‌ای مختص به خود، گلیم عشق‌شان را میان خشونت و خون جاری بر اثر، از آب بیرون می‌کشند.
فیلم چرنوبیل؛ جنگ روانی خطاب به جهان‌سومی‌ها
تصویر جنگ سرد در سیمای سریالی درجه سه

فیلم چرنوبیل؛ جنگ روانی خطاب به جهان‌سومی‌ها

تمام پرسوناژ‌های چرنوبیل تیپ هستند و به شخصیت نمی‌رسند؛ تیپ‌های کاریکاتوری با رفتار‌هایی خنده‌دار و خالی از هرگونه خرد، حرص در بیاور و به بیان ساده «خنگ.»
از تارانتینو چه خبر خانم قریشی؟

از تارانتینو چه خبر خانم قریشی؟

وقتی امثال تقوایی و بیضایی ممنوع‌الکار هستند نباید تعجب کرد واقعا»، «سحر قریشی ‏کاپولا رو نمی‌شناسه، حالا می‌خواد فیلم بسازه، خب نباید در این سینما رو به قول احمد ‏نجفی تخته کرد؟»
هیولا دقیقا چه چیزی را جابه‌جا کرد؟

هیولا دقیقا چه چیزی را جابه‌جا کرد؟

در این آمار درباره کم‌فروش‌ترین محصولات نیز به نکته ‏باورنکردنی و عجیبی برمی‌خوریم که به‌رغم حضور ستاره‌ای، چون لیلا حاتمی و یک دوجین ستاره دیگر، نهنگ آبی نیز ‏کم‌فروش‌ترین سریال این روز‌ها بوده.
دخترشیطان؛ قربانی ساز و کار اکران در سینما!؟
قربان محمدپور، کارگردان از حواشی «دختر شیطان» می‌گوید

دخترشیطان؛ قربانی ساز و کار اکران در سینما!؟

قربان محمدپور معتقد است به خاطر موقعیت سنجی نامناسب در اکران، خود اولین مقصر شکست فیلم در گیشه است و اکران همزمان چند فیلم شاخص به ضرر فیلم شده است.
سریال‌های تلویزیونی؛ مصداق دقیق سیر معکوس
چرا تلويزيون بعد از انقلاب شروعي درخشان در ساخت سريال داشت اما رفته‌ رفته به نزولي تاسف‌بار رسيد

سریال‌های تلویزیونی؛ مصداق دقیق سیر معکوس

تلویزیون فرمولی را پایه‌ریزی کرد که براساس آن می‌توان گفت: شعارزده‌ترین و غیرواقع‌بین‌ترین مرکز بین نهاد‌ها و ادارات شناخته شده است.
فیلم سرخپوست؛ جایزه‌ای به نام عشق

فیلم سرخپوست؛ جایزه‌ای به نام عشق

فیلمی که داستان متفاوتش درباره رئیس زندانی را که باید در قبال یک زندانی فراری تصمیمی حیاتی بگیرد، با روایتی جذاب به مخاطبانش ارایه می‌دهد.
۳