فصل بی‌رونق سینما
نگاهی به تازه‌های سینمای ایران

فصل بی‌رونق سینما

برخی "درخونگاه" را به لحاظ لحن و بیان نزدیک به سینمای کیمیایی توصیف کردند و برخی دیگر این فیلم را متفاوت‌تر از سایر ساخته‌های اسعدی دانستند و از بازی خوب بازیگران و فیلم‌نامه‌ای که برگرفته از دغدغه‌ای اجتماعی است نوشتند.
خطر مرگبارتر، ندیدن فیلم
مایکل مور «جوکر» را شاهکار می‌داند

خطر مرگبارتر، ندیدن فیلم "جوکر" است

کشور ما در ناامیدی مطلق به‌سر می‌برد، مقررات کشور از هم پاشیده شده است، دغلکار مجنونی از منطقه کویینز به کد‌های انرژی هسته‌ای دست پیدا کرده است...، اما به دلایلی «جوکر» فیلمی است که باید از آن بترسیم.
فیلم

فیلم "قسم"؛ محروم از جذابیت‌های بصری

نکته اینجاست که در چنین شرایطی، دیالوگ پیش برنده داستان است. بار مهم این قبیل فیلم‌ها بر دوش نویسنده و دیالوگ نویس است و فیلمنامه حرف اول را می‌زند.
فیلم سال دوم دانشکده من؛ تصویری دیگر از نسل سوخته
سفری در ذهنیت نسل جدید

فیلم سال دوم دانشکده من؛ تصویری دیگر از نسل سوخته

اما ماهیت شخصیت‌پردازی علی چگونه است که در زمان دلواپسی برای آوا با مهتاب در حال صمیمی شدن و دل در گرو او گذاشتن است؟! شاید این هم گذر زمان است که در پایان فیلم او را به گونه‌ای دیگرمی‌بینیم.
ماجرای نیمروز: ردخون؛ درامی رقیق و مستندگونه

ماجرای نیمروز: ردخون؛ درامی رقیق و مستندگونه

چیزی که در فیلم اول، مهدویان هوشمندانه از تصویرکردنش پرهیز کرده بود و فقط یک سمت ماجرا را به تصویر کشیده بود، تا اینجا در فیلم دوم، در یک فاصله زمانی چندساله، زمانی که خط‌کشی‌ها روشن‌تر از هر وقت دیگری شده، به سراغش برود.
مستند

مستند "مهین"؛ زنی که قاتل زنجیره‌ای بود

فارغ از اینکه مهین تنها زن قاتل زنجیره‌ای در ایران شناخته می‌شود، موضوع پرونده او زمان خاصی را شامل نمی‌شود و ممکن است در هر برهه چنین اتفاقی برای هر کسی بیفتد.
فیلم

فیلم "روسی"؛ تصاویر کارت پستالی جناب کارگردان

اصرار بازیگران برای بازی‌های گل درشت، مثل صدای عجیب صابر ابر یا خدا خدا کردن میلاد کی‌مرام که نمی‌دانم کی قرار است یک بازی درست از خودش نشان دهد یا گریه‌های خنده‌دار امیر آقایی مقابل طناز طباطبایی که «آه من تو را دوست دارم، من بدون تو می‌میرم» خلاقیت است؟
فیلم

فیلم "چاقی"در اکران "فیلم سوزی"

خیلی از فیلم‌های خوب آن دوره را که توسط فیلم اولی‌ها ساخته شده بود وارد بخش مسابقه نکرده بودند. بعد از جشنواره فیلم با دست خالی از جشنواره خارج شد و به‌نظرم اصلاً دیده نشد.
بازار مکاره پردیس‌های سینمایی ایران

بازار مکاره پردیس‌های سینمایی ایران

در نهایت در شهریور ماه امسال فقط ۹۵۵ هزارنفر به سالن‌های سینما آمده‌اند. با وجود افزایش قیمت بلیت، مرداد و شهریورماه امسال سینمای ایران نسبت به سال گذشته افت فروش چشم‌گیری هم داشته است.
معضل همیشگی در گریم سریال‌های ایرانی
سریال ستایش کیمیای جوانی

معضل همیشگی در گریم سریال‌های ایرانی

اتفاقی که مخاطبان آن را به «بنجامین باتن»‌ی شدن ستایش تعبیر کرده‌اند و گفته‌اند که احتمال دارد ستایش در فصل بعدی تبدیل به نوزاد شود!
آخر و عاقبت سریال «هیولا»

آخر و عاقبت سریال «هیولا»

هوشنگ شرافت به‌عنوان میراث‌دار شرف و صداقت سنتی، پس از چند ماه به دلیل «حسن سابقه» آزاد شده، اما او دیگر آن هوشنگ شرافت گذشته نیست. هنوز مزه مارچوبه زیر دندانش است و وسوسه‌اش می‌کند.
مصائب

مصائب "رستاخیز"

با این حال سازندگان فیلم و مدافعان رستاخیز می‌گویند در بین بسیاری از مراجع تقلید شیعه حکم نشان دادن چهره معصومین مشخص است و نباید به این دلیل فیلم توقیف شود.
۵