پرسه دو شی پرنده ناشناس روی ماه!

پرسه دو شی پرنده ناشناس روی ماه!

به تازگی ویدئویی از پرسه دو یوفو روی ماه تهیه شده است. یک ستاره شناس آماتور که با تلسکوپ در حال رصد ماه بود این دو شی پرنده را روی ماه مشاهده کرد. در این ویدئو این شی پرنده در حالی که در فاصله نزدیک به یکدیگر در حال پرواز روی ماه هستند دیده می‌شود.
آپولو ۱۳، خطرناک‌ترین ماموریت نافرجام به ماه

آپولو ۱۳، خطرناک‌ترین ماموریت نافرجام به ماه

در آن شرایط خطیر، ارتباط میان فضاپیما و مرکز کنترل در جریان ورود آکواریوس به جو زمین که بیش از حد معمول طول کشید، قطع بود و ناسا نمی‌دانست که آیا سه فضانورد آپولو در آن فضاپیما کوچک به سلامت وارد جو شده‌اند، یا نه.
مصائب سیارک، از مایا‌ها تا OR٢، ١٩٩٨

مصائب سیارک، از مایا‌ها تا OR٢، ١٩٩٨

هرچند این سایت خبر خود را به نقل از ناسا منتشر کرده بود، اما در هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی متعلق به این سازمان خبری از او آر ۲ منتشر نشده بود. آخرین خبر سایت ناسا از این جرم به سال ۱۹۹۸ یعنی هنگامه کشف سیارک بازمی‌گشت.
طرح آمریکا برای خصوصی سازی سیاره‌ها
سازمان فضایی روسیه تشریح کرد:

طرح آمریکا برای خصوصی سازی سیاره‌ها

روابط روسیه و ایالات متحده شبیه شرایط پس از جنگ سرد است، اما به رغم همه اختلافات بر سر همه‌چیز از اوکراین گرفته تا اتهامات درباره مداخله در انتخاب، همکاری در امور فضایی میان دو کشور هم‌چنان ادامه دارد.
اولین پدیده

اولین پدیده "ابر ماه صورتی" در سال ۲۰۲۰

زمان وقوع پدیده ابر ماه به ساعت قرارگیری این قمر در نزدیک فاصله به زمین بستگی دارد و به همین دلیل زمان رصد پدیده نجومی ابر ماه صورتی می‌تواند در برخی نقاط جهان در روشنایی روز اتفاق بیفتد.
مریخ‌نورد ناسا، پیامی رمزی به مریخ می‌برد

مریخ‌نورد ناسا، پیامی رمزی به مریخ می‌برد

تصویر مریخ‌نورد ۲۰۲۰، برای جلب توجه به «چیپ»‌های سه‌گانه‌ای در کنار پلاک فوق منتشر شده است که اسامی ۱۱ میلیون دوستدار علم که در کارزار «اسمتان را به مریخ بفرستید» شرکت کردند، روی آن نوشته شده است.
آیا
بررسی نظریه " جهان توده"

آیا "گذر زمان" یک توهم است؟!

در فضا-زمان سه بعد فضا و یک بعد زمان درهم ادغام می‌شوند و یک محیط پیوسته چهار بعدی را ایجاد می‌کنند. با ترکیب فضا و زمان و ایجاد یک محیط خمیده واحد، فیزیکدان‌ها توانسته‌اند تئوری‌های فیزیک را هم در سطح کیهانی و هم در بعد اتمی ساده‌سازی کنند.

"اسپیس‌ایکس" مامور ارسال محموله به "دروازه" ناسا

بنابر این قرارداد به عنوان اولین قرارداد خدمات لجستیک "دروازه" که به یک شرکت آمریکایی اعطا می‌شود، شرکت اسپیس‌ایکس موظف است مواد و تدارکات، آزمایشات و موارد تحت فشار و بدون فشار را به ایستگاه "دروازه" تحویل دهد.
۵ حقیقت شگفت‌انگیز درباره گرانش

۵ حقیقت شگفت‌انگیز درباره گرانش

این رابطه توسط سیستمی از معادلات دیفرانسیل با مشتقات پاره‌ای به نام معادلات میدان اینشتین نمایش داده می‌شوند. نظریه‌های اینشتین به این معنا است که زمان و فضا در واقع توسط اجرام عظیم مانند سیارات و خورشید خم شده است.
از کاوشگر خورشیدی
کاوشگر خورشیدی "پارکر" اولین کاوشگری است که به یک ستاره نزدیک شده است

از کاوشگر خورشیدی "پارکر" چه می‌دانید؟

در ابتدا قرار بود "پارکر" سال ۲۰۱۵ به فضا پرتاب شود. تاریخ پرتاب سپس تا تابستان ۲۰۱۸ به تعویق افتاد و در نهایت ۱۱ اوت به عنوان تاریخ نهایی پرتاب انتخاب شد که در آخرین لحظات به ۱۲ اوت ۲۰۱۸ موکول شد.
۴