اصلاح ژنتیکی متقاضیان زندگی در مریخ

اصلاح ژنتیکی متقاضیان زندگی در مریخ

کریستوفر مَسون، متخصص ژنتیک دانشکده پزشکی دانشگاه کُرنل شهر نیویورک نیز در این نشست تاکید کرد که بررسی‌ها نشان داده مه سلول‌های مهندسی شده مقاومت بیشتری در برابر پرتو‌های مضر و شدید خارج از جو کره زمین دارند.
قدیمی‌ترین و دورترین صفحه کهکشانی

قدیمی‌ترین و دورترین صفحه کهکشانی

اما کهکشان تازه کشف شده که حاوی یک دیسک چرخان سرد با گرد وغباراست، با برداشت اولیه ما از شکل‌گیری کهکشان‌ها که می‌گوید گاز با ورود به کهکشان در حال تولد، خنک می‌شود و به صفحه کهکشانی امکان می‌دهد تا به سرعت شکل بگیرد، مغایرت دارد.
کشف جهانی موازی در قطب جنوب؟

کشف جهانی موازی در قطب جنوب؟

معمولا این امواج از فضا به زمین فرستاده می‌شود، اما پژوهشگران متوجه شدند که این بار این جریان به گونه‌ای غیرعادی از اعماق کره زمین متصاعد می‌شود؛ پدیده‌ای که قوانین جاری فیزیک قادر به توضیح آن نیست.
دانشمندان ناظر تولد یک

دانشمندان ناظر تولد یک "سیاره" شدند

هرچند دانشمندان پیشتر نیز می‌دانستند که سیارت به صورت توده‌های دیسک‌مانند ذرات، در اطراف ستارگان جوان ایجاد می‌شوند که با ترکیب گاز سرد و ذرات احاطه شده‌اند، اما تحقیقات اخیر اطلاعات تازه‌ای در مورد این روند داده است.
کشف گل و لای در مریخ
احتمال وجود آب در این سیاره در گذشته

کشف گل و لای در مریخ

داشتن این اطلاعات ضروری است، چون وجود گِل و لای نشان می‌دهد زمانی آب در مریخ وجود داشته و این یعنی احتمالاً زمانی محیط این سیاره پایدار بوده، و جو و میدان مغناطیسی داشته که امکان تشکیل مایع بر سطح این سیاره را فراهم می‌کرده است.

"عصر یخبندان کوچک" در انتظار زمین

علت تشدید پرتو‌ها نیز فقدان لکه‌های خورشیدی است. میدان‌های مغناطیسی که پرتو ایکس و اشعه فرابنفش به کره زمین می‌تابانند این لکه‌های تاریک را روی سطح خورشید پدید می‌آورند.
سقوط یک شهاب سنگ در روسیه

سقوط یک شهاب سنگ در روسیه

. یکی از شاهدان گفت: یک شهاب سنگ بسیار پایین از بالای سر من در حیاط پرواز کرد، به حدی نورش تمام حیاط را روشن کرد. یک دقیقه بعد با یک موج صوتی انفجار شدیدی رخ داد.
رشد سبزیجات سالادی روی مریخ

رشد سبزیجات سالادی روی مریخ

بذر‌ها در سفینه فضایی زنده ماندند و گیاهان پا گرفتند، اما پژوهشگران گفته‌اند که «قدرت جوانه‌زنی» بذر‌ها در سفینه کاهش یافته است.
شگفتی‌های آسمان در شب

شگفتی‌های آسمان در شب

چه در شهر زندگی می‌کنید چه در یک منطقه صنعتی یا جایی ساکت و دوردست، این روز‌ها اگر آسمان صاف باشد، بهتر از چند هفته پیش می‌توان اخترشناسی آماتور کرد.
شبیه‌سازی هسته مرکزی مریخ

شبیه‌سازی هسته مرکزی مریخ

با شبیه‌سازی مریخ بدون این که نیاز باشد این ۴۰۰ میلیون کیلومتر را تا مریخ برویم می‌توانیم ساختار و جزئیات آن را مطالعه کنیم.
لایه بیرونی ماه چگونه ایجاد شده است؟

لایه بیرونی ماه چگونه ایجاد شده است؟

در عوض، این گزارش فرض را بر این قرار می‌دهد که برخورد عظیم شهابی که موجب نابودی دایناسور‌ها شد، احتمالا منجر به ایجاد سنگ‌هایی در سطح ماه نیز شده است که تا به امروز دوام آورده‌اند.
۵