ربات‌های قاتل از راه می‌رسند

ربات‌های قاتل از راه می‌رسند

به گفته "اریک اشمیت"، رئیس سابق گوگل، ربات‌های قاتلی که در فیلم‌ها می‌بینیم، می‌توانند در عرض دو دهه آتی با یک پیشرفت سریع در هوش مصنوعی تبدیل به یک واقعیت شوند
ساخت ساعتی با عمر 10 هزار سال

ساخت ساعتی با عمر 10 هزار سال

جف بزوس بنیانگذار آمازون، اعلام کرده است که ساخت و ساز پروژه بلندپروازانه این سازمان که ساخت یک ساعت با عمر 10 هزار ساله است
راه حل بحران جای پارک
معرفی سامانه «فرخوانی» شرکت تسلا و تغییر پارکینگ‌های عمومی

راه حل بحران جای پارک

ژانویه امسال بود که شرکت تسلا موتورز سامانه «فراخوانی» را معرفی کرد؛ امکانی که به بسیاری از خودروهای جدیدش اجازه می‌دهد به‌صورت خودکار پارک شوند
شهر امن، هوشمند و بی‌ترافیک
فناوری‌های مدرن‌ترین شهرهای دنیا

شهر امن، هوشمند و بی‌ترافیک

این روزها، به هر چیزی که دارای یک پردازنده یا یک سنسور باشد و بتواند به یک شبکه متصل شود، «هوشمند» می‌گوییم. حالا از این واژه برای شهرها هم استفاده می‌شود. اما هوشمند بودن یک شهر چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟
پروژه مرموز روسیه در قطب شمال
چرا روسیه زیردریایی‌های رباتیک به شمالگان می‌فرستد

پروژه مرموز روسیه در قطب شمال

دهه‌ها پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، روسیه مأموریتی برای حفاری در اعماق دریای مدیترانه را آغاز کرد. برای این کار ناوگانی از روبات‌ها و زیردریایی‌های بدون سرنشین را به زیر آب فرستاد.
آیا واقعا پایان جهان نزدیک است؟
تأملی درباره شایعات پایان جهان

آیا واقعا پایان جهان نزدیک است؟

مجلات و وب سایت‌های پرشماری با تیتر هایی نظیر "پایان جهان، فقط چند هفته دیگر"، یا "ساعاتی تا پایان جهان" آخرالزمان را نزدیک می‌پندارند. تمام این تیترهای عجیب و غریب در حالی مطرح می‌شوند که هیچ برهان علمی یا ثابت شده‌ای مبنی بر این قضیه وجود ندارد. هر چند این مقالات، بسیار پربازدید هستند و صحبت‌های فراوانی پیرامون آن‌ها مطرح می‌شوند، ولی با توجه به اتفاقات مختلفی که در دنیا در جریان است، بعید است که آخرالزمان به این زودی‌ها اتفاق بیفتند.
آیا به پایان عصر ماشین دودی رسیده‌ایم؟
خودروهای سه دهه آینده چگونه اند و چه فرقی با خودروهای امروزی دارند

آیا به پایان عصر ماشین دودی رسیده‌ایم؟

همه‌چیز شاید با تویوتا پریوس شروع شد. خودرویی کم مصرف با ظاهری نامتعارف که علاوه بر موتور بنزین‌سوز، از چند باطری و نیروی الکتریکی برای طی مسیر کمک می‌گرفت و در طول یک دهه به الگویی از زندگی سبز و تولید صنعتی آمیخته به حفظ محیط زیست انجامید که بسیاری از شرکت‌های هم‌رده را وادار به تقلید کرد.
پیش‌گویی سال 2050
10مشکل بزرگی که با آن روبرو می‌شویم

پیش‌گویی سال 2050

دستکاری ژن ها، متوسط بالای سن جمعیت کشورها، بالا آمدن سطح دریاها، و ... . امروزه جهان از هر زمان دیگری با سرعت بیشتری در حال رشد است. در 30 سال آینده این روند جرکتی چه تاثیری بر جوامع بشری خواهد داشت؟
ابزارهای عکاسی آینده

ابزارهای عکاسی آینده

امروزه ممکن است دوربین‌هایی به اندازه یک قرص که در گوشی‌های موبایل تعبیه می‌شوند، بسیار کوچک و ظریف به نظر برسند. این در حالی است که در حدود یک دهه گذشته کوچک‌ترین دوربین‌هایی که در بازار عرضه می‌شدند، ابعادی به اندازه کارت‌های اعتباری داشتند.
پایان جهان از دید اپل!

پایان جهان از دید اپل!

شرکت آمریکایی اپل با ارائه یک ویدئو در کنفرانس "WWDC"، (کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل) در آن دیدگاه خود را درباره پایان جهان به تصویرکشید.
۲