فرصت طلایی کرونا برای هکرها

فرصت طلایی کرونا برای هکرها

در شرایطی که دسترسی به شبکه‌ها و سرویس‌های آنلاین به دلیل لزوم دورکاری در جهان از هر زمان دیگری حیاتی‌تر است شاهد حمله‌های هکری گسترده هستیم.
شارژ باتری در چند دقیقه با

شارژ باتری در چند دقیقه با "پروتون ارگانیک"

این همان مکانیسم اساسی در مورد باتری‌های لیتیوم –یون است، به جز این که در این باتری، یون‌های هیدروژن جابجا می‌شوند. از آنجا که این یون‌ها فقط حاوی پروتون هستند، از این سیستم به عنوان باتری پروتون یاد می‌شود.
ارزشمندترین استارت‌آپ‌های جهان در ۲۰۲۰
استارت‌آپ‌های تکنولوژی در مسیر سقوط هستند

ارزشمندترین استارت‌آپ‌های جهان در ۲۰۲۰

یک شرکت بزرگ اعلام کرده است که انتظار دارد شرکت‌های کوچک زیرمجموعه‌اش در دو فصل آینده ۳۰ درصد درآمدشان را از دست بدهند و ناچار به کاهش هزینه‌های جاری‌شان بشوند.
فناوری‌های مهم در دوران

فناوری‌های مهم در دوران "کرونا"

در حالی‌که آمدن این ویروس‌ها باعث بهم ریختن اوضاع اقتصادی در بسیاری از کشور‌های جهان شده است، اما شاید وجود فناوری بتواند یک روزنه امید برای بهبود اقتصاد باشد.
خودرو‌های پرنده چگونه اختراع شدند؟

خودرو‌های پرنده چگونه اختراع شدند؟

با وجود موفقیت‌های اولیه، فولتون در یافتن سرمایه‌گذار برای تولید و تجاری‌سازی خودروی خود ناکام ماند. «ConvAirCar» از دیگر نمونه‌هایی است که در سال ۱۹۴۷ میلادی، طراحی و ساخته شد.
هوش مصنوعی فکر را به

هوش مصنوعی فکر را به" جمله" تبدیل می‌کند

این تیم این فعالیت مغزی را به یک الگوریتم شبکه عصبی متصل کردند و به الگوریتم آموزش دادند تا الگو‌های منظم را که می‌تواند باجنبه‌های مکرر گفتار، مانند مصوت‌ها یا صامت‌ها در ارتباط باشد، شناسایی کند.
کلان داده یا بیگ‌دیتا چیست؟

کلان داده یا بیگ‌دیتا چیست؟

کلان‌داده حجم اطلاعات، شتاب یا سرعتی که این داده‌ها تولید و جمع‌آوری شده‌اند و تنوع یا محدوده داده‌های تحت پوشش را در بر می‌گیرد. این اطلاعات معمولاً از منابع مختلف گرفته و به صورت‌های گوناگون ارائه می‌شوند.
برترین فناور‌ی‌های 2019

برترین فناور‌ی‌های 2019

هر ساله نمایشگاه‌های فناوری در سراسر دنیا برگزار می‌شوند که برخی از آن‌ها اعتبار بیشتری دارند و بیشتر در چشم هستند، چرا که شرکت‌های بزرگ فناوری را به خود جذب می‌کنند تا در کنار استارتاپ‌های نوپا از جدیدترین ابداعات خود رونمایی کنند.
اپلیکیشن نشانه‌شناسی کرونا در

اپلیکیشن نشانه‌شناسی کرونا در "اپل استور"

این اپ همچنین به پزشکان کمک می‌کند تا بتوانند میان نشانه‌های کووید-۱۹ و سرفه یا سرماخوردگی فصلی تفاوت قائل شوند. همچنین به افراد کمک می‌کند تا متوجه شوند که چه چیزی باعث می‌شود حالشان بدتر شود.

"عینک هوشمند"، زندگی راحت‌تر

شرکت آمریکایی "بوز" (Bose) یک عینک تولید کرده که یک لایه شنیداری از اطلاعات و تجربیات را به جهان پیش روی کاربر اضافه می‌کند.
فناوری‌های ضروری برای داشتن بدن سالم

فناوری‌های ضروری برای داشتن بدن سالم

اخیرا محققان توانستند اولین دستگاه "تحلیل مپدانس الکتریکی-زیستی" قابل حمل در جهان را توسعه دهند، این دستگاه افراد را قادر می‌سازد تا از سلامت خود آگاه شوند و شاخص توده بدن خود را اندازه گیری کنند.
فناوری‌های پوشیدنی، تحول غیرقابل انکار

فناوری‌های پوشیدنی، تحول غیرقابل انکار

پیشرفت فناوری‌های پوشیدنی و تقاضای کنترل سلامت با کمک آنها، تاثیر بسزایی در صنعت پزشکی داشته و شرکت‌های سازنده این گونه فناوری‌ها را به ابداع ابزاری مانند فیت‌بیت و ساعت هوشمند سوق داده است.
هوش مصنوعی جایگزین چه چیزی خواهد شد؟

هوش مصنوعی جایگزین چه چیزی خواهد شد؟

طراحی در نهایت یک فرآیند کیفی است و هوش مصنوعی سرانجام قادر خواهد بود آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. ماشینی را تصور کنید که تقریباً در لحظه بتواند نقص‌های احتمالی طراحی‌ها را تشخیص دهد.