ابعاد غیر اخلاقی ماشین‌های تشخیص چهره
چرا تکنولوژی تشخیص احساسات نگران کننده است؟

ابعاد غیر اخلاقی ماشین‌های تشخیص چهره

«در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها برای اینکه بدانند آیا فردی که برای مصاحبه‌ی شغلی به آن‌ها مراجعه کرده فرد مناسبی است یا نه، از این تکنیک‌ها استفاده می‌کنند. حتی مشاهده شده نمونه‌هایی به صورت آزمایشی در برخی مدارس به کار گرفته شده تا بتوان تشخیص داد دانش آموزان در هر لحظه چه احساسی دارند. به طور مثال آیا سراپا گوش هستند یا عصبانی و بی حوصله اند.»
افزایش تمرکز با هدبند هوشمند

افزایش تمرکز با هدبند هوشمند

این سیستم هوشمند پس از پایان کلاس، نام سه دانش‌آموز دقیق را معرفی می‌کند. این اقدام باعث تشویق کودکان برای حفظ تمرکز بیشتر در کلاس شده و گونه‌ای رقابت برای قرارگیری در لیست سه دانش‌آموز دقیق را در جمع کودکان شکل می‌دهد.
چین
ساخت دومین خورشید مصنوعی

چین "خورشید" را کپی می‌کند!

این وسیله که تا پایان سال جاری میلادی تکمیل خواهد شد، به نحوی طراحی شده که فرایند‌های همجوشی هسته‌ای را که به طور طبیعی در خورشید روی می‌دهد، شبیه سازی و هیدروژن را به انرژی سبز ارزان قیمت تبدیل کند.
چرا امسال نباید موبایل هوشمند تاشو بخرید؟
نسل اول تکنولوژی‌ها آسیب‌پذیرترند

چرا امسال نباید موبایل هوشمند تاشو بخرید؟

بازار موبایل‌های هوشمند که این روز‌ها تشنه نوآوری و تکنولوژی جدید است که به کمک آن یک بار دیگر در مسیر رونق قرار بگیرد، حالا به پدیده گوشی‌های هوشمند تاشو رسیده و ظاهرا حسابی روی موفقیت آن حساب کرده است. با این اوصاف است که این روز‌ها شرکت‌های تولیدکننده بزرگ و شناخته‌شده بازار جهانی موبایل، در حال طراحی و ساخت گوشی‌های هوشمند تاشوی خود بوده یا در فکر این کار هستند. این‌طور که پیش می‌رود، باید موبایل‌های هوشمند تاشو را هیجان‌انگیزترین و جالب‌ترین تکنولوژی جدید سال ۲۰۱۹ به حساب آورد؛ آنقدر جالب که سازندگان بزرگ موبایل جهان مانند سامسونگ و هوآوی در ماه گذشته اولین گوشی‌های تاشوی خودشان را معرفی و رونمایی کردند. در حالی که طراحی این گوشی‌های جدید کاملا جالب و گول‌زننده است، نباید فراموش کرد که باید دست‌کم یک سال تا زمان عرضه رسمی و نهایی این گوشی‌ها به بازار و خرید آن‌ها منتظر بمانیم.
تاشو‌های محبوب، اما گران قیمت

تاشو‌های محبوب، اما گران قیمت

بازار موبایل‌های هوشمند که زمانی رونق خوبی داشتند، در سال‌های اخیر دچار رکود نسبی شده‌اند. در واقع این رکود نشان از تمایل و انتظار کاربران برای تکنولوژی و نوآوری‌های جدیدی بود که بتواند جان تازه‌ای به این بازار بدهد. حالا گویا این اتفاق در شرف رخ دادن است و قرار است مسوولیت آن را گوشی‌های تاشو به عهده بگیرند. به این ترتیب جنگ رقابتی جدیدی در میان تولیدکنندگان بزرگ بازار موبایل‌های هوشمند شکل گرفته است که نقطه آغاز آن را باید کنگره جهانی موبایل امسال دانست.
تکنولوژی‌هایی که دنیا را متحول می‌کنند
مهار توفان تغییر

تکنولوژی‌هایی که دنیا را متحول می‌کنند

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد حدود ۴۰ نفر در دنیا به اندازه کل نیمی از جمعیت فقیر کره زمین ثروت دارند. اگر کشور‌های در حال توسعه برای به دست آوردن ارزشی که تجارت جهانی ایجاد می‌کند با مشکل مواجهند، با وقوع انقلاب صنعتی چهارم می‌خواهند چه کنند؟
گوشی تاشویی که ساعت هوشمند می‌شود!

گوشی تاشویی که ساعت هوشمند می‌شود!

ین پتنت جدیدی که در فضای مجازی از آن نام برده شده است، به منظور توسعه و تولید یک موبایل و تبلت هوشمند تاشو با قابلیت انعطاف‌پذیری بسیار بالاست که بدنه آن قادر است در جهات مختلفی همچون عمودی، افقی و داخلی خم شده و به کاربران این امکان را بدهد که کاملاً آن را تا کرده و به دور دستان خود همچون یک ساعت هوشمند بپیچند.
قابلیت جدید واتس‌اپ

قابلیت جدید واتس‌اپ

کاربران قادر خواهند بود جلوی ارسال و دریافت‌های درخواست عضویت در گروه‌های واتس‌اپی را بگیرند. به این ترتیب آن‌ها می‌توانند دیگر در گروه‌هایی که علاقه‌ای به عضویت در آن ندارند، عضو نشده و به هنگام ورود به صفحه کاربری و اکانت خود، با گروه‌های متعددی که بسیاری از آن‌ها را نمی‌شناسند، مواجه نشوند.
پابند هوشمند که دنیا را سلول انفرادی می‌کند

پابند هوشمند که دنیا را سلول انفرادی می‌کند

«شما فکر می‌کنید این دستگاه الکترونیکی فرصتی را برای بودن در کنار اعضای خانواده ایجاد می‌کند؛ ولی باید بگویم این دستگاه یکی از بزرگترین کابوس‌های شبانه روز من را به وجود آورده است و وحشتناک‌ترین زندگی را در تمام عمرم رقم می‌زند.»
ترند‌های برنامه‌نویسی سال ۲۰۱۹ چه خواهند بود؟
برنامه‌نویسان و مدیران تحولات برنامه‌نویسی امسال را پیش‌بینی می‌کنند

ترند‌های برنامه‌نویسی سال ۲۰۱۹ چه خواهند بود؟

«طی چند سال گذشته شرکت‌ها متوجه فواید استفاده از نرم‌افزار‌های SaaS شده‌اند. راه‌حل‌های مدیریت شده می‌توانند به مقدار قابل ملاحظه‌ای زمان عرضه ویژگی‌های جدید برای یک برنامه را کاهش دهد و در مقایسه با نرم‌افزار‌های بومی، این نرم‌افزار‌های SaaS می‌توانند کاهش هزینه قابل‌توجهی را به همراه داشته باشند.»
روبات‌ها چگونه تیم مدیریتی را تغییر خواهند داد؟
آماده‌سازی زمینه همکاری بیشتر انسان و روبات

روبات‌ها چگونه تیم مدیریتی را تغییر خواهند داد؟

زمانی که از روبات صحبت می‌شود، اشاره به دو نوع از آن‌ها است: روبات‌های صنعتی و روبات‌های خدماتی. روبات‌های صنعتی در کارخانه‌ها یا محیط‌های کاری مشابهی به کار می‌روند که خطوط مونتاژ دارند. آن‌ها برای ساخت محصولات یا بسته‌بندی و تحویل سفارش‌ها با همان روال تکراری هستند.
روبات‌ها پشت فرمان
همکاری هوش مصنوعی و انسان برای آموزش سیستم‌های خودران

روبات‌ها پشت فرمان

سیستم پارکینگ خودران «استن» پس از آزمایش‌های موفق در پاریس و لئون در راه فرودگاه گاتویک (Gatwick) لندن است و به نظر می‌رسد این ایده فوق‌العاده به زودی مسوولیت پارک کردن خودرو‌ها را در این فرودگاه بر عهده خواهد گرفت
۳