دردسر آمریکا به روایت

دردسر آمریکا به روایت "جف بزوس"

جف بزوس در مجمع دفاع ملی ریگان به حاضران گفت: اگر شرکت‌های بزرگ فناوری به وزارت دفاع پشت کنند، ایالات‌متحده دچار دردسر بزرگی می‌شود.

"بلاکچین"؛ چتری بر سر پناهجویان و آوارگان

سازمان ملل دست به کار شده و تلاش کرده است با بهره‌گیری از این فناوری نوظهور، حمایت‌های مالی، آموزشی و خدماتی خود به تمامی آوارگان و پناهجویان در سراسر جهان را به‌گونه‌ای متمرکز و غیر قابل هک مدیریت کرده و با این اقدام جلوی فساد و سوء‌استفاده برخی دولت‌ها و شرکت‌ها را بگیرد.
هوش مصنوعی؛ میدان رقابت غول‌های تکنولوژی

هوش مصنوعی؛ میدان رقابت غول‌های تکنولوژی

درست به همین دلیل هم هست که سرمایه‌گذاری در این تکنولوژی رو به افزایش است تا جایی که بر اساس آمار منتشرشده از سوی Markets and Markets، بازار جهانی هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۵ به ارزش ۱۹۱ میلیارد دلاری برسد.
چالش ۳۰ روزه لاغری با
تناسب اندامی که با یک چالش فناورانه صورت می‌گیرد

چالش ۳۰ روزه لاغری با "گوگل فیت"!

این شرکت که از آن به‌عنوان غول اینترنتی جهان یاد می‌کنند مجموعه اپلیکیشن‌های خود موسوم به «گوگل فیت» را به روز کرده است و با در نظر گرفتن چالش ۳۰ روزه و ارائه برنامه‌های کاربردی مرتبط با آن، قول لاغری به کاربران می‌دهد.
امکان شارژ تلفن همراه با بدن کاربر

امکان شارژ تلفن همراه با بدن کاربر

موتور V۱ با ایجاد یک موتور دوار دیگر به نام Vo، مجموعه را تشکیل داد. سپس این موتور‌ها توانستند یون‌های سدیم را در غشاء سلولی ایجاد کنند و همانند مار ماهی انرژی تولید کنند.
جهان تکنولوژی به کجا می‌رود؟
درک داده‌ها تا توجه به نسل قدیم

جهان تکنولوژی به کجا می‌رود؟

تکنولوژی‌هایی مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به داده نیاز دارند- در حجم انبوه- تا بتوانند پتانسیل‌های نهفته خود را به درستی به واقعیت تبدیل کنند.
پهپاد‌های همه‌کاره
برای نخستین بار کلیه انسان به کمک هواپیمای بدون سرنشین منتقل شد

پهپاد‌های همه‌کاره

پرواز بدون سرنشین این پهپاد که در نیمه شب اتفاق افتاد نتیجه یک همکاری سه ساله بین پزشکان، محققان، مهندسان و کارشناسان علوم هوایی در «مرکز پزشکی دانشگاه مریلند» و «بنیاد میراث زندگی مریلند» به‌عنوان سازمان مدیریت پیوند اعضای بدن واقع در بالتیمور بود.
جنگ رسانه‌های جدید؛ دیزنی پلاس در برابر نتفلیکس

جنگ رسانه‌های جدید؛ دیزنی پلاس در برابر نتفلیکس

معاملات هزینه‌های مصرفی بالا باعث شده است که شرکت‌های رسانه‌ای آمریکایی با بدهی ۵۰۰ میلیارد دلاری مواجه بشوند. در بحث بحران‌های اقتصادی، تاریخ دو نمونه دلسردکننده را یادآور می‌شود که چطور یک سرمایه‌گذاری موفق و با اولویت کاربران، می‌تواند به یک بحران تبدیل شود.
گوگل

گوگل" فیت‌بیت" را خرید

اخبار این معامله برای نخستین بار سه روز قبل منتشر شد که باعث افزایش ۲۷ درصدی ارزش سهم این شرکت و رسیدن ارزش سرمایه‌ای آن در بازار به ۱.۴ میلیارد دلار شد.

"گوگل‌مپس" جانشین "ویز" می‌شود؟!

در آخرین تغییراتی که توسعه‌دهندگان این برنامه اعمال کرده بودند پیش‌بینی شلوغی احتمالی اتوبوس و مترو برای کاربران بود که در آن افراد می‌توانستند از طریق گوگل‌مپس شلوغ بودن احتمالی اتوبوس یا قطار مترویی که کاربر قصد سوار شدن در آن را دارد، پیش‌بینی کنند.

"تسبیح هوشمند" به راحتی هک می‌شود!؟

مرکز «اطلاعات امنیتی فیدوس» که در اصل یک شرکت ارائه دهنده خدمات مشاوره امنیت سایبری محسوب می‌شود به تازگی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پس از انجام بررسی‌های اولیه، روش‌های بسیار ساده برای هک کردن تسبیح هوشمند را شناسایی کرده است.
لباس حس موسیقی، برای ناشنوایان

لباس حس موسیقی، برای ناشنوایان

در این گجت پوشیدنی یک سیستم رایانشی وجود دارد که اصوات را از میکروفن‌های تعبیه شده در نقاط مختلف صحنه کنسرت یا سمفونی جمع‌آوری می‌کند.
از

از "تجارت اطلاعات" چه می‌دانید؟

همسان‌سازی اطلاعات با هدف تسهیل استفاده از داده‌ها ازسوی مشتریان آن‌ها که عموما کسب‌و‌کار‌ها هستند، هم از روش‌های ایجاد ارزش افزوده بر اطلاعات است.
اپلیکیشن رهگیری پریود، جاسوسی می‌کند!

اپلیکیشن رهگیری پریود، جاسوسی می‌کند!

مایا علاوه بر دریافت اطلاعاتی نظیر نوع قرص‌های ضد بارداری‌ای که استفاده می‌کنند، قسمتی برای «یادداشت‌های شخصی» کاربران هم دارد که به گواه این پژوهش، حتی اطلاعات این یادداشت‌های خصوصی هم با فیس‌بوک به اشتراک گذاشته می‌شود.
توالت‌های هوشمند با قابلیت تشخیص بیماری

توالت‌های هوشمند با قابلیت تشخیص بیماری

در همین حال، تجزیه و تحلیل ادرار می‌تواند بیماری‌های کلیوی، بیماری کبد و دیابت را در مراحل اولیه نشان دهد. تجزیه و تحلیل غلظت این ترکیبات شیمیایی می‌تواند به تعیین اینکه آیا بیماری خطرناکی یک فرد را تهدید می‌کند یا خیر کمک کند.
۴