عرضه گوشی جدید

عرضه گوشی جدید "وان‌پلاس"

دستگاه جدید اول در اروپا و هند عرضه خواهد شد و در سپس در تاریخ دیگری در آینده، وارد بازار آمریکای شمالی می‌شود. در آن وب‌نوشت همچنین آمده است که رهبری تیم طراحی گوشی هوشمند جدید بر عهده پاول یو، رئیس طراحی محصولات سخت‌افزاری شرکت، خواهد بود.
جایزه ۵۰ هزار دلاری

جایزه ۵۰ هزار دلاری "سونی"برای ایرادیاب‌ها

طبق گزارش گروه «هکر وان» که در اجرای برنامه جایزه ایرادیابی با سونی همکاری می‌کند، از هنگام اجرای این برنامه ۸۸ گزارش مشمول دریافت جایزه شده‌اند و مبلغ متوسط هر جایزه ۴۰۰ دلار بوده است.
مدل‌های جدید آیفون، هدفون‌ و آداپتور ندارند!

مدل‌های جدید آیفون، هدفون‌ و آداپتور ندارند!

این پورتال به گزارش تحلیلگران بخش تحقیقات بانک Barclays استناد کرده است. طبق اطلاعات آن‌ها، گوشی‌های هوشمند جدید اپل که همین امسال بزودی رونمایی خواهند شد، بر خلاف همیشه بدون هدفون‌های سیمی EarPods خواهند بود.
بایکوت فیس‌بوک از سوی شرکت‌های بزرگ

بایکوت فیس‌بوک از سوی شرکت‌های بزرگ

برخی از شرکت‌ها، اعلام کردند که به‌دلیل امکان انتشار محتوای نژادپرستانه، ترغیب به حشونت و اطلاعات جعلی در این شبکه اجتماعی اقدام به تحریم تبلیغاتی فیس‌بوک می‌کنند و به‌طور موقت برنامه‌های تبلیغاتی خود را متوقف می‌کنند.

"آژیر خطر" در گوشی‌های آیفون

در شرح این قابلیت آمده است: آیفون به طور مستمر گوش‌به زنگ صدا‌های معینی شده است و با استفاده از قابلیت هوشمند درون گوشی، وقتی صدایی را شناسایی کرد، به کاربر خبردار می‌دهد.
پاک شدن خودکار داده‌های گوگل

پاک شدن خودکار داده‌های گوگل

با اجرای این تغییرات کاربران قادر خواهند شد به راحتی حالت ناشناس را فعال کنند، برای حفظ حریم شخصی‌شان بابت استفاده از فناوری‌های بهترهزینه کنند و در صورتی که گذرواژه‌شان در سطح وسیع لو رفت به آسانی بتوانند پیام هشدار دریافت کنند.
به‌روزرسانی

به‌روزرسانی "ایرپاد‌های" اپل

از به‌روزرسانی‌های جدید در کنفرانس جهانی اپل پرده‌برداری شد. این اولین بار است که شرکت اپل مجبور شد به جای مراسم سالیان گذشته که از نزدیک و با جمع حضار اتفاق می‌افتاد، مراسم سالانه خود را از راه دور و به صورت مجازی برگزار کند.

"ios ۱۴"، سیسم عامل جدید آیفون

نسخه ۱۴ برای اتومبیل نیز ویژگی‌های جدیدی دارد. سرویس CarPlay با این سیستم عامل به‌روز شده و بهتر از قبل امکان می‌دهد آیفون خود را به اتومبیل متصل کنید.
ویژگی‌های جدید گوشی‌های آیفون

ویژگی‌های جدید گوشی‌های آیفون

هر دوی این ویژگی‌ها اکنون سال‌هاست که مورد تقاضای کاربران است، اما بالاخره در آی‌او‌اس ۱۴ که بعدتر در سال جاری میلادی منتشر می‌شود، اعمال خواهد شد.
رقابت گوگل با

رقابت گوگل با "ایردراپ" اپل

اشتراک مجاور اخیرا نیز در ویدیو یک برنامه‌نویس اندروید ۱۱ دیده شد. اندروید ۱۱ نسخه بعدی سیستم عامل گوگل است، اما به علت اعتراضات اخیر برای مرگ جورج فلوید در آمریکا، عرضه آن با تأخیر روبه‌رو شد.

"فوگاکو"؛ سریع‌ترین ابررایانه جهان

ژاپنی‌ها امیدوارند بتوانند علاوه بر این کاربرد‌ها در برنامه فناوری خود به نام جامعه ۵ هم از این رایانه استفاده کنند و آن را در تمامی آزمایش‌ها از شبیه‌سازی انفجار‌های هسته‌ای گرفته تا شبیه‌سازی تغییرات اقلیم به کار گیرند.
عرضه برنامه مترجم

عرضه برنامه مترجم "اپل"

با این برنامه پس از شروع گپ زدن با یک شخص که هم‌زبان شما نیست، می‌توانید صفحه را به حالت افقی درآورید و حالت مکالمه را فعال کنید. این کار به سادگی متن را بزرگ می‌کند تا خواندن متن ترجمه شده برای هر دو طرف آسان‌تر شود.
رونمایی از نخستین لپ‌تاپ ۵G

رونمایی از نخستین لپ‌تاپ ۵G

به‌نظر می‌رسد که این شرکت برای نخستین بار قصد دارد لپ‌تاپ فلکس ۵ G. را به بازار ایالات‌متحده آمریکا عرضه کند و بعد از آن نیز در نظر دارد با همکاری اپراتور‌های فعال و مستقر در کشور‌های مختلف جهان لپ‌تاپ جدید خود را راهی بازار کشور‌های بیشتری همچون بریتانیا، سوئیس و چین نیز کند.
افت فروش گوشی‌های پرچمدار

افت فروش گوشی‌های پرچمدار

نکته جالبی که در این گزارش وجود دارد آن است که در میان کل گوشی‌های هوشمند پرچمدار فروخته و عرضه شده در در نخستین فصل از سال ۲۰۲۰ بیشترین آمار به محصولات اپل اختصاص یافته است.
اینستاگرام درپخش اخبار از توییتر پیشی می‌گیرد

اینستاگرام درپخش اخبار از توییتر پیشی می‌گیرد

طبق این گزارش اعتماد و ارتباط با منابع سنتی خبر رو به افول است، به ویژه در قشر جوان. آن‌ها هرچه بیش‌تر به سمت پایگاه‌های رسانه‌ای متنوع در حرکت‌اند و این شامل شبکه‌های اجتماعی هم می‌شود.
۴