محصولات جدید مایکروسافت

محصولات جدید مایکروسافت

طبق گفته مایکروسافت، سرفیس بوک ۳ قادر است تا ۵۰ درصد عملکرد بهتر را به نسبت مدل قبل از خود ارائه دهد.
پرفروش‌ترین ساعت‌های هوشمند

پرفروش‌ترین ساعت‌های هوشمند

این روز‌ها بسیاری از کاربران از گوشی‌های هوشمند برای ردیابی وضعیت سلامتی و تندرستی خود در ایام همه‌گیری کرونا استفاده می‌کنند. با این اعداد و ارقام، سهم اپل واچ در بازار ساعت‌های هوشمند از ۵۴ به ۵۵ درصد رسیده است.
گوگل و

گوگل و "دوربین پیکسل چهار"

پیکسل ۴ a. دارای قابلیت‌های عکاسی پرتره است - که عمق میدان را با تار کردن صفحه زمینه و پشتیبانی اچ دی آر هنگام عکاسی از افراد بوجود می‌آورد.
دورکاری کارمندان فیس‌بوک و گوگل تا پایان ۲۰۲۰

دورکاری کارمندان فیس‌بوک و گوگل تا پایان ۲۰۲۰

مدیر اجرایی گوگل تاکید کرده که «کارکنانی که باید به دفتر بروند می‌توانند از ماه ژوئیه به سر کار برگردند. به گفته این مقام اجرایی در گوگل اقدامات «محافظتی پیشرفته» قبل از بازگشت کارمندان اعمال می‌شود.
رکوردشکنی درآمد اپل

رکوردشکنی درآمد اپل

اپل در دوران همه‌گیری ویروس کرونا نیز از محبوبیتی خاص نزد کاربران برخوردار بود، به‌طوری که میزان درآمد‌های این شرکت از اپ استور، رشدی دورقمی را تجربه کرد.
واتس‌اپ به کاربران هندی

واتس‌اپ به کاربران هندی "وام" می‌دهد

طبق درخواستی که این شرکت از نهادهای دولتی محلی داشته است قصد آن این است که «پول یا اعتبار را با شرایط مناسب و با یا بدون پشتوانه به مشتریان و سایرین» ارائه کند.
طرح‌های اپل و گوگل برای ردگیری کرونا

طرح‌های اپل و گوگل برای ردگیری کرونا

اکنون اپل و گوگل داده‌های سطح قدرت بلوتوث را هم ارائه می‌دهند تا بهتر بتوان میزان و مدت نزدیکی دو گوشی به همدیگر را برآورد کرد و به این ترتیب مقامات بتوانند آستانه هشدار دادن به مردم را تعیین کنند.
مهارِ همه‌بینی پیام‌ها در واتساپ

مهارِ همه‌بینی پیام‌ها در واتساپ

واتساپ به هنگام اجرای ضوابط جدید اعلام کرده بود که باز-ارسال انبوه در عین آن که به انتشار اطلاعات نادرست دامن می‌زند، گیرنده را هم «کلافه» می‌کند.
حذف حساب‌های پیامکی توییتر

حذف حساب‌های پیامکی توییتر

توییتر در این تازه‌ترین روزآوری، میلیون‌ها حساب غیرفعال را نیز حذف کرد که وقتی خدمات این شرکت برای نخستین بار راه افتاد، با استفاده از پیامک برقرار شده بودند.
سفارش غذا از طریق استوری اینستاگرام

سفارش غذا از طریق استوری اینستاگرام

اینستاگرام گفت که این طرح برای کمک به تجارت‌هایی طراحی شده که در حال دست و پنجه نرم کردن با بحران کووید-۱۹ هستند و به افراد امکان می‌دهد تا از رستوران‌های محبوب محل خود حمایت کنند.

"بمب" پیامکی در گوشی‌های آیفون

این اشکال نرم‌افزاری ظاهرا از نقایص موجود در نوتیفیکیشن پیامک در گوشی سوءاستفاده می‌کند، یعنی گوشی قادر به نشان دادن نوتیفیکیشنی برای پیام جدید نبوده و باعث وقفه در عملکرد این نرم‌افزار می‌شود.
افزایش ظرفیت تماس های ویدئویی

افزایش ظرفیت تماس های ویدئویی "واتساپ"

واتساپ در دوران شیوع کرونا و برقراری قرنطینه در جهان، به‌روزآوری‌های زیادی انجام داده است. تلاش برای کاهش میزان انتشار پیام‌های نادرست در شبکه، یکی از این روزآوری‌ها است.
گوشی گوگل با نمایشگر بدون حاشیه

گوشی گوگل با نمایشگر بدون حاشیه

اگرچه گوگل در سال گذشته، قابلیت Neural Core را که منجر به ارتقای کیفیت عکس‌ها می‌شود، در مدل پیکسل ۳a به‌کار نبرده، اما این شرکت عنوان کرد تجربه عکاسی با این گوشی تفاوت چندانی با مدل اصلی یعنی پیکسل ۳ نخواهد داشت.
۶