درمان کرونا با یک نوارچسب؟

درمان کرونا با یک نوارچسب؟

هنکل در اطلاعیه‌اش آورده است که چسب تازه در مرحله اول بر روی ۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستانی در بلژیک امتحان می‌شود و قرار است به سایر موسسات پزشکی هم تعمیم یابد.
موج دوم کرونا چیست؟

موج دوم کرونا چیست؟

اگر عدد سرایت بالای یک باشد، موارد ابتلا تصاعدی بالا می‌روند، ولی اگر این عدد کم باشد، موارد جدید ابتلا برای ادامه شیوع کافی نیست و شیوع بیماری بتدریج فروکش می‌کند.
ردیابی سرطان پروستات با آزمایش خون

ردیابی سرطان پروستات با آزمایش خون

این آزمایش‌ها نشان داده است که مردانی که دارای سطح بالایی از دی ان‌ای توموری بودند، در ابتدای مراحل درمان به طرز چشمگیری نتایج بدتری از خود نشان دادند.

"اویفویر" داروی مقابله با کرونا در روسیه

بنا به اعلام وزارت بهداشت روسیه، اویفویر، اولین داروی ضد ویروسی ساخت روسیه است که در آزمایشات بالینی معالجه‌ی مبتلایان به کرونا مؤثر واقع شده است. این دارو پیش‌تر به عنوان درمان انواع شدید آنفولانزا استفاده می‌شده است.

"کرونا" بیماری تنفسی است یا مشکل خونی؟

مکانیزم و گرفتاری در بیماری کووید-۱۹ ایجاد لخته خون در عروق ریز است که در ریه هم آمبولی‌های ریزی (وجود لخته خون یا گاهی چربی در یکی از سرخرگ‌های ریوی ویا بافت شش‌ها) ایجاد می‌کند؛ بنابراین ترومبوز‌هایی که در عروق می‌دهد و مکانیزم کووید-۱۹ بیشتر عروقی است.
توانایی باروری بیشتر در زنان با

توانایی باروری بیشتر در زنان با "ژن نئاندرتال"

این هورمون در دوره بلوغ و بارداری در زنان نقش مهمی بازی می‌کند. سلول‌های زنانی که نوعی از این DNA را دارند، در مقابل پروژسترون واکنش حساس‌تری نشان می‌دهد و این احتمال باروری را در آن‌ها افزایش می‌دهد.
دردسر کرونا برای بیماران دیابتی

دردسر کرونا برای بیماران دیابتی

علاوه براین در مدت زمان شیوع ویروس کرونا برخی از شرکت‌های تولیدکننده نیز در فرایند تولید دارو‌های خود محدودیت ایجاد کرده و همین باعث شد میزان تولید برخی از اقلام دارویی کم شود.
توصیه‌های اشتباه در پاندمی کرونا

توصیه‌های اشتباه در پاندمی کرونا

اما حال نتیجه مطالعه جدیدی که توسط پژوهشگران دانشگاه پرینستون صورت گرفته، نشان می‌دهد که هوای گرم تأثیری چندانی در جلوگیری از گسترش ویروس ندارد.
نیکوتین مانع انتقال کرونا نمی‌شود

نیکوتین مانع انتقال کرونا نمی‌شود

یک پژوهش فرانسوی ادعا کرده بود در بین بیماران چینی، کسانی که سیگار می‌کشیدند، کمترین حضور را در مراکز درمانی داشتند. بر این اساس نویسندگان حدس می‌زدند که نیکوتین موجود در سیگار به ACE۲ می‌چسبد و از سیگاری‌ها در برابر کرونا محافظت می‌کند.
کرونا ماندگار است، خود را با آن وفق دهید

کرونا ماندگار است، خود را با آن وفق دهید

وقتی ویروس کرونا از بدن فردی به دیگری منتقل می‌شود، میزان خطرناک بودن آن کمتر می‌شود، اما باید بدانیم که هنوز آشنایی زیادی با این ویروس نداریم و به همین دلیل به فرضیه‌ها اکتفا می‌کنیم.
ابتلا به کرونا بر بینایی اثر می‌گذارد؟

ابتلا به کرونا بر بینایی اثر می‌گذارد؟

هر چند کارشناسان پزشکی چنین باوری ندارند. به گفته متخصصان برجسته جهان در بیمارستان چشم‌پزشکی «مورفیلدز» داده‌های کافی برای اثبات این ادعا که ویروس کرونا می‌تواند عاملی برای مشکلات بینایی باشد در دست نیست.
احتمال انتقال ویروس کرونا از

احتمال انتقال ویروس کرونا از "راسو" به انسان

وزارت بهداشت هلند اعلام کرده است که سه نفر در مزرعه محدوده آیندهوون مبتلا به کووید-۱۹ هستند، اما تاکید شده است هنوز مشخص نیست که بیش از یک مورد از این سه نفر به طور مستقیم از راسو مینک این ویروس را گرفته باشد.
ناخن‌ها چگونه میزبان کرونا می‌شوند؟

ناخن‌ها چگونه میزبان کرونا می‌شوند؟

بنا بر توصیه‌های این مرکز، داشتن ناخن‌های بلند یا مصنوعی برای کارکنان مراکز بهداشتی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، زیرا حتی پس از شست‌وشو با آب و صابون یا استفاده از ضدعفونی‌کننده‌های الکلی، باز هم احتمال وجود میکروب‌ها زیر ناخن یا ترک‌های آن وجود دارد.