توقف تولید خودروهای غیر استاندارد

توقف تولید خودروهای غیر استاندارد

با اجرای فاز اول استاندارد‌های جدید اجباری خودرو از اول دی ماه ۱۳۹۶، تولید و واردات برخی از خودرو‌های غیر استاندارد از جمله خودرو‌های MVM ۳۱۵ سدان، MVM ۵۵۰، تیگو ۵، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ دوگانه سوز، سایپا ۱۴۱ بنزینی و دوگانه سوز، آریو ۱۵۰۰ سی سی، پژو پارس با موتور XUM، وانت تک کابین و دو کابین مزدا و کارا ۱۷۰۰ (بنزینی و دوگانه سوز)، آسا B. ۵۰F، لیفان ۶۲۰، لیفان X۵۰، لیفان X۶۰، جک J۵، هیوندای i۱۰ و برخی از خودرو‌های سنگین جاده‌ای از دستور کار خودروسازان خارج شد.
نسبت یک چهارمی آلایندگی خودرو به موتور

نسبت یک چهارمی آلایندگی خودرو به موتور

خودروهای فرسوده حدود 15 تا 20 برابر خودروهای نو و استاندارد، سوخت مصرف می کنند. اما هنوز این خودروها در خیابان ها تردد می کنند و در نهایت منجر به آلودگی هوا می شوند. حال این پرسش مطرح است که سهم خودروهای موجود در تهران در آلودگی هوا چه میزان است و دولت و خودروسازان چه تصمیماتی در این باره گرفته اند؟
تغییر الگوی خرید خودرو؟

تغییر الگوی خرید خودرو؟

طبق تصمیم دولت در لایحه بودجه ۹۷، قرار است قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین افزایش یابد و در این شرایط این پرسش مهم پیش می‌آید که رفتار مشتریان، خودروسازان و دولت، در آینده و پس از تصویب این بخش از لایحه، چه تغییری خواهد کرد؟
دو مسیر خروج خودروسازان از سهامداری

دو مسیر خروج خودروسازان از سهامداری

ترکیب سهامداران دو خودروساز بزرگ کشور این روزها به محلی برای انتقاد جدی به ساختار این شرکت‌ها تبدیل شده است؛ به‌طوری‌که مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران چندی پیش واگذاری‌ سهام خودروسازان را عجیب و غریب خواند که سرمایه ملی را به سمت انهدام کشانده است.
ترمز واردات با اهرم تعرفه

ترمز واردات با اهرم تعرفه

این روزها هر خبری که از دستورالعمل یا مقررات واردات خودرو منتشر می‌شود، همگی ناشی از شنیده‌ها و شایعاتی است که در نبود اطلاع‌رسانی صحیح وزارت صنعت، معدن و تجارت شکل واقعیت به خود گرفته است. اخباری که منبع آن مشخص نیست و تنها بازار را متشنج‌تر از گذشته می‌کند.
نیت خوب کافی نیست

نیت خوب کافی نیست

دامنه دخالت‌های بیرونی در هر بازاری چه خودرو و چه مسکن یا لوازم‌خانگی محدود است و وقتی این دخالت‌ها حدود و ثغور جدیدی به خود می‌گیرند، تعادل را از آن بازار خارج می‌کنند.
رونق مونتاژکاری در صنعت خودرو

رونق مونتاژکاری در صنعت خودرو

واردات قطعات منفصله به کشور طی هشت ماه سال‌جاری روند بی‌سابقه‌ای را طی کرده است؛ به‌طوری‌که طبق آمارهای ارائه شده ازسوی گمرک در مدت زمان مذکور واردات قطعات از رشد ۸۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته برخوردار شده است. هر چند کارشناسان تحلیل متفاوتی از اوج‌گیری واردات قطعات خودرو ارائه می‌دهند، اما آنچه مشخص است رشد واردات قطعه می‌تواند دلیل مشخصی بر افزایش مونتاژکاری خودرو در کشور باشد. برخی دلیل این امر را سودآوری ناشی از مونتاژکاری در صنعت خودرو می‌خوانند و برخی دیگر آن را به رشد تولید خودروهای جدید پسابرجامی نسبت می‌دهند.
مدل های متنوع مرسدس بنز در مسير بازار ايران

مدل های متنوع مرسدس بنز در مسير بازار ايران

مديرعامل ستاره ايران گفت: اين شركت در سال جاری تعداد ٣٠٠ دستگاه از هر يك از مدلهای سری C200 و E200 وارد بازار خواهد كرد. برای سال آينده نيز عرضه پنج هزار دستگاه مدل های مورد تقاضای بازار برنامه ريزی شده است.
یک پیروزی قاطع برای هوندا سیویک
تلاش ژاپنی‌ها برای شکست فورد فوکوس به ثمر نشست

یک پیروزی قاطع برای هوندا سیویک

بدون خشکی و خشونت شاسی فورد فوکوس آر.اس، سیویک پیچ‌ها را نرمتر و بهتر و سریع‌تر رد می‌کند و ابدا نیز منحرف نمی‌شود. در کل سیویک کارها را سریعتر و بهتر انجام میدهد در حالی که فوکوس را باید با شلاق وادار به انجام امور نمود.
آلبالوی مجلل انگلیسی
درباره رنجروور ووگ مدل 2016 که اخیرا وارد بازار ایران شده

آلبالوی مجلل انگلیسی

قیمت پایه رنجروور ووگ از حدود 85 هزار دلار شروع می‌شود اما در نمونه وارد شده به ایران قیمت اعلام شده بالاتر است که این به معنی تجهیزات بیشتر و کیفیت ساخت بهتر مدل ووگ است. جالب است که سری‌های اتوبیوگرافی رنجروور که اخیرا و در سال 2017 مورد برخی بازنگری‌ها قرار گرفته ترکیبی از آسایش، عملکرد، کیفیت و باکلاس بودن را در یکی از شناخته شده ترین خودروهای لوکس بازار با هم ارائه می کند و عجیب نیست در ایران چنین بر سر خریدش دعوا راه می‌افتد.
تصاویر/ 7 کراس‌بک زیر تیغ منتقدان
مجله تاپ‌گیر محصول جدید دی اس را پسندید

تصاویر/ 7 کراس‌بک زیر تیغ منتقدان

این خودرو که اخیرا در نمایشگاه خودروی تهران نیز باری خریداران ایرانی رونمایی و معرفی شد توسط مجله انگلیسی تاپ گیر مورد ارزیابی قرار گرفته که نتیجه گزارش، حکایت از تولید یک شاسی‌بلند تمام عیار در رده محصولات نیمه لوکس می‌دهد و این یعنی باید رقبای بزرگش مثل آئودی کیو5 از حضور رقیب جدید بترسند.