فرادید | ایران‌گردی

چطور برای سفر به کویرهای ایران آماده شویم؟

نخستین و مهمترین هدف از پوشیدن لباس در سفر به کویر، پوشاندن بدن در مقابل آفتاب، گرما، حشرات، خزندگان و حفظ تعرق معمولی بدن است؛ البته استفاده از کلاه دولایه، روسری‌های بزرگ و نخی برای پوشاندن گردن، عینک‌های مخصوص کویر، ضدآفتاب‌های پوستی و کرم‌های مخصوص لب را برای محافظت صورت و بدن در برابر نور خورشید فراموش نکنید.
قبل از سفر به روسیه، بخوانید

قبل از سفر به روسیه، بخوانید

کشوری که در اوج گرمای این روزهای ایران، آب و هوایی بارانی و اغلب ابری و سرد دارد. سفر کردن به این کشور در چند ماه اخیر تسهیل شده است و می توان با مراجعه به آژانس های گردشگری ویزای گروهی دریافت کرد.
۱ سال پیش
اجتماعی
هندورابی، جزیره‌ای بکر در دل خلیج‌فارس

هندورابی، جزیره‌ای بکر در دل خلیج‌فارس

بسیاری از ما برای دیدن سواحل زیبا و دستیابی به آرامش آن به ترکیه یا دبی سفر می‌کنیم، اما خوب است بدانیم در مرزهای کشور عزیزمان سواحل و جزایر بسیار زیباتر و حتی بکرتری وجود دارد.
لالی؛ دشت چشمه‌های جوشان

لالی؛ دشت چشمه‌های جوشان

لالی در پهنه دشت لالی واقع شده و پس از کشف نخستین چاه نفت در مسجد سلیمان به‌عنوان یک شهر در زمره دیگر شهرهای این استان قرار گرفت. گرچه قدمت آن طبق نظر برخي مورخان به دوره عيلامي و بعضا ساساني می‌رسد.
تفت؛ خنکا در دل گرما

تفت؛ خنکا در دل گرما

اغلب توصیه کارشناسان و فعالان گردشگری این است که هموطنان برای سفرهای نوروزی خود به شهرها و مقاصدی بروند که کمتر شناخته شده هستند.