قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۵

قیمت طلای جهانی امروز ۱۴۰۰/۰۸/۱۵

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۱۵ آبان ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۱۸ دلار و ۱۲ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۰۳۹۱
بازدید : ۳۷۲۴
۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۳

فرادید| طلا بالاخره وارد کانال ۱۸۰۰ دلار شد. امروز ۱۵ آبان ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با ثبت افزایش ۰.۲۳ درصد نسبت به روز گذشته به ۱۸۱۸ دلار و ۱۲ سنت رسید.

به دنبال تصمیم فدرال رزرو مبنی بر بردباری بیشتر در خصوص افزایش نرخ بهره که موجب افت سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا شد، قیمت طلا دیروز با افزایش مواجه بود و در مسیر ثبت رشد هفتگی قرار گرفت.

به گزارش فرادید؛ فدرال رزرو در این هفته به دیدگاه خود پایبند بود که تورم «گذرا» خواهد بود و احتمالاً نیازی به افزایش سریع نرخ بهره نخواهد داشت.

پس از آن، بانک مرکزی انگلستان با نگه داشتن نرخ ها، بازار‌ها را شگفت زده کرد. تحلیلگران ANZ در یادداشتی گفتند: با توجه به دیدگاه فدرال رزرو و فشار‌های تورمی، طلا باید در سطوح فعلی حمایت پیدا کند. لحن داویش این دو بانک مرکزی به طلا کمک کرد تا از ضرر‌های اول هفته عقب نشینی کند و آن را با سرعتی حدود ۰.۵ درصد به پایان هفته نزدیک کند.

طلا که دارایی بدون بازدهی است، از پایین ماندن نرخ‌های بهره سود می‌برد، زیرا هزینه نگهداری این فلز ارزشمند کاهش پیدا کرده و جذابیت سرمایه گذاری در آن بیشتر می‌شود.

نرخ‌های بهره بسیار پایین برای تحریک رشد اقتصادی در طول پاندمی، قیمت طلا را در دو سال گذشته به بالاترین حد خود رسانده است، زیرا یک سیاست پولی انبساطی هزینه فرصت نگهداری دارایی‌های بدون بازده را کاهش می‌دهد.

نیکلاس فراپل، مدیرکل جهانی شرکت "ای بی سی بولیون" گفت: سرمایه‌گذاران زیادی همچنان به بازار‌های سهام علاقه دارند و تا زمانی که طلا بالای سطح ۱۸۳۵ دلار را نشکند، ممکن است نیروی کافی برای جذب علاقه خرید پیدا نکند.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران اکنون منتظر انتشار گزارش اشتغال ماهانه آمریکا برای ارزیابی سلامت بازار کار و تاثیر آن بر دورنمای نرخ‌های بهره بانک مرکزی آمریکا هستند.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه