جزئیات سریال «سلمان فارسی»؛ بازیگران و زمان پخش
انتهای مسیر بیزانس

جزئیات سریال «سلمان فارسی»؛ بازیگران و زمان پخش

میرباقری درباره فصل بیزانس که یکی از فصول سه گانه سریال است، گفته که بخش چشمگیری از این فصل پربازیگر و پرلوکیشن را فیلمبرداری کرده‌ایم، از فصل بیزانس حدود ۸-۷ درصد مانده که جزو بخش‌های سخت کار است.
کد خبر: ۱۰۰۸۰۸
بازدید : ۶۰۸۵
۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳

فرادید| تقریبا دو سال از آغاز تولید سریال «سلمان فارسی» می‌گذرد. کارردان این سریال تاکنون توانسته ۲۵ درصد از این سریال تاریخی را با بازی ۱۵۰۰ بازیگر بسازد. سریال به شدت پر بازیگر است و علاوه بر بازیگران ایرانی، بازیگرانی از یونان، ارمنستان و مراکش هم در سلمان فارسی حضور دارند.  

سلمان فارسی، سریالی تاریخی است که به کارگردانی داوود میرباقری ساخته شده است. در این سریال بازیگران مطرحی، چون فرهاد اصلانی، محمدرضا هدایتی، مهدی فقیه، علیرضا مهران، احترام برومند، چنگیز جلیلوند، داریوش فرهنگ و هشام رستم از تونس که اسکار بازیگری دارد، به ایفای نقش پرداخته اند.

به گزارش فرادید؛ رستم تاکنون در بیش از ۶۰ فیلم و سریال ایفای نقش کرده که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به فیلم‌هایی نظیر بیمار انگلیسی، کنت مونت‌کریستو و طلای سیاه اشاره کرد.

او در سلمان فارسی نقش یک راهب را دارد. اسقف را هم مرحوم چنگیز جلیلوند بازی کرده است.

فرهاد اصلانی هم در نقش یک تاجر که سلمان را از ایران به بیزانس منتقل می‌کند، بازی می‌کند. محمدرضا هدایتی هم نقش یک شخص هندی را ایفا می‌کند.

علاوه بر آن‌ها علی دهکردی هم جلوی دوربین میرباقری رفته، اما جزئیاتی از نقش او مطرح نشده است.  

به گفته مدیر روابط عمومی سریال سه فصل در این سریال روایت می‌شود؛ فصل ایران در دوره ساسانی که تا به حال در بخش نمایشی هیچ گاه سمت آن نرفته‌ایم، تاریخ عصر بیزانس و فصل حجاز که دوره اسلام را نشان می‌دهد.

انتهای مسیر بیزانس «سلمان فارسی» جزئیات سریال
گذری بر سریال 

علیرضا شجاع نوری، بازیگر نقش «سلمان فارسی» به تازگی برای ایفای نقش جلوی دوربین داوود میرباقری رفته است.  

او در فصل بیزانس که تولید سختی دارد و جاده‌ای است، سرگشته از این دیر به آن دیر و از این کلیسا به آن کلیسا می‌رود و نهایتاً با راهنمایی‌ها به سمت حجاز حرکت می‌کند تا منجی موعود را ببیند.

به گفته کارگردان سریال، مقطع تاریخی‌ای که سلمان فارسی در آن زندگی می‌کرد، بسیار پرحادثه و پرتنش بوده است.

او درباره جذابیت مجموعه سلمان فارسی می‌گوید، همانطور که قصه خسرو و شیرین، جنگ بهرام چوبین و خسرو پرویز و... را دوست دارند پس بخاطرر تاریخی بودن سریال سلمان فارسی هم این سریال می‌تواند برای همه جذاب باشد، حتی برای خودم هم این جذابیت زیاد بود.

به گفته میرباقری، سلمان زندگی پرفرازونشیبی داشته و داستان سریال تلویزیونی سلمان فارسی از ابتدای تولد سلمان شروع می‌شود و تا پایان واقعه غدیر خم ادامه دارد. در این سریال به مهم‌ترین اتفاقات تاریخ پرداخته می‌شود.

کارگردان این مجموعه همچنین درباره میزان فیلمبرداری گفته است: «برای ساخت فصل بیزانس سراغ لوکیشن‌های متفاوتی رفته‌ایم و همچنان این فصل از کار باقی مانده است. حدود ۲۵درصد از تصویربرداری سریال انجام شده‌است. از فصل بیزانس حدود ۸-۷ درصد مانده که جزو بخش‌های سخت کار است».

عوامل ساخت سلمان فارسی قصد دارند ادامه کار را از حجاز شروع کنند که به لحاظ بخش‌های ساخت‌وسازی‌اش کمی به نسبت ایران آماده‌تر است. چون شهرک ساخته‌شده دارند و می‌توانند در آنجا کار کنند.

انتهای مسیر بیزانس «سلمان فارسی» جزئیات سریال
تولید جهانی

پس از به پایان رساندن تصویربرداری سریال، قرار است با دوبله این سریال به چند زبان، سریال همزمان در کشور‌های مختلف پخش و در سینما‌های داخل کشور، اکران شود.

به گفته احسان ناظم‌بکایی، روابط عمومی مجموعه سلمان فارسی، این سریال با بهترین دوربینی که در ایران وجود دارد در حال فیلمبرداری است. کار با کیفیت سینمایی تولید می‌شود و قرار است توزیع جهانی و منطقه‌ای شود.

از این جهت امکان دارد یا همزمان با تلویزیون هر قسمت آن روی پرده نقره‌ای سینما هم برود و یا اینکه نسخه‌ای سینمایی از این سریال تلویزیونی برای اکران در سینما‌ها آماده خواهد شد.

ناظم بکایی می‌گوید: «آن‌قدر به جهانی بودن و جهانی شدن این سریال توجه شده که از بازیگران خارجی در این سریال بسیار استفاده می‌شود. از ارمنستان و یونان تا مراکش و تونس هنرنمایی می‌کنند. در مراحل مختلف از کشور‌های دیگر هم به پروژه اضافه می‌شوند تا همه زبان‌ها و هنر‌ها و هنرنمایی‌ها را در این سریال بزرگ شاهد باشیم».  

انتهای مسیر بیزانس «سلمان فارسی» جزئیات سریال

زمان پخش و تعداد قسمت‌ها

تصویربرداری سریال از ۲۰ آذر ۱۳۹۸ در شهداد کرمان آغاز شده و اگر در روال عادی برنامه ریزی خودش پیش برود، ۱۴۰۴ و یا حداکثر سال ۱۴۰۵ پخش می‌شود.

طبق زمان‌بندی تعیین‌شده، قرار است ۴۰ قسمت برای پخش آماده شود، اما در حال حاضر ۱۰ قسمت سریال آماده پخش شده است.

این پروژه از ۲۰ هزار بازیگر بهره برده که از سراسر کشور شناسایی شده‌اند و مرحله به مرحله جلوی دوربین داو.د میرباقری خواهند رفت.  

درواقع سریال سلمان فارسی در سه مقطع ایران دوره ساسانی، بیزانس و حجاز صدر اسلام، زندگی سلمان فارسی، صحابه ایرانی پیامبر اسلام را به تصویر می‌کشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین