هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۹

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۰/۰۹/۰۹

با توجه به تحلیل نقشه‌های هواشناسی ایران، امروز ۹ آذرماه در برخی استان‌های جنوبی کشور بارش باران همراه با وقوع رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.
کد خبر: ۱۰۱۲۷۴
بازدید : ۱۶۸۹
۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲

فرادید| بر اساس هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز سه شنبه ۹آذر در استان‌های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان بارش باران همراه با وقوع رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در بخش‌هایی از خراسان جنوبی و جنوب فارس بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

امروز و فردا در مناطق صنعتی و پرتردد تهران، کرج، اراک و مشهد انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و کردستان افزایش ابر، بارش باران گاهی وقوع رعد و برق و وزش باد شدید و در نواحی سردسیر و کوهستانی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

این شرایط اواخر وقت چهارشنبه و طی روز پنجشنبه در غالب مناطق نیمه غربی کشور، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز انتظار می‌رود.

جمعه به‌تدریج از شدت بارش در نیمه غربی کشور کاسته می‌شود و فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی مرکز، شرق و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت. شنبه در شرق و شمال شرق بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و در اواخر وقت سامانه از کشور خارج خواهد شد.

سه شنبه و چهارشنبه در نواحی شمال غرب کشوروزش باد شدید انتظار می‌رود. طی این دو روز برای استان‌های ساحلی دریای خزر گرمباد و افزایش دما بین ۶ تا ۸ درجه سانتیگراد و پنجشنبه در این نواحی کاهش محسوس دما بین ۱۲ تا ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه در نواحی شمال غربی و غرب و جمعه در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و مرکز کشور کاهش نسبی دما بین۶ تا ۸ درجه سانتیگراد انتظار می‌رود. امروز تنگه هرمز و از چهارشنبه تا اوایل وقت جمعه دریای خزر مواج خواهد بود همچنین برای روز‌های جمعه و شنبه خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا قسمتی ابری تا ابری همراه با غبار صبحگاهی و وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و طی پنج شنبه قسمتی ابری تا ابری و گاهی بارش باران و وزش باد شدید با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا بندرعباس با دمای ۲۷و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و تبریز با دمای ۱۴ و ۱۶ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌کشورهستند.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین