سریال «موج اول»؛ اولین راوی کرونا در تلویزیون‌

سریال «موج اول»؛ اولین راوی کرونا در تلویزیون‌

از دیگر نکات جالب درباره ترکیب بازیگران «موج اول»، حضور محسن قصابیان در سریال است. این کارگردان و بازیگر هم اکنون فیلم «منصور» را روی پرده سینما دارد و با نقش شهید «منصور ستاری» در مرکز توجهات است.
کد خبر: ۱۰۱۵۳۱
بازدید : ۸۲۲۸
۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹

مائده کاشیان| سریال «موج اول» به کارگردانی امیرسجاد حسینی از دوشنبه‌شب روی آنتن شبکه ۳ رفته و ماجرای شیوع کرونا در ایران و مبارزه کادر درمان با آن را روایت کرده است.

روایتی که البته ایراد‌ها و اشکالاتی در آن دیده می‌شود. این مجموعه ابتدا با نام «اپیدمی» جلوی دوربین رفت، اما نام سریال در آستانه پخش به دلیل پاسداشت زبان فارسی به «موج اول» تغییر کرد، عنوانی که از لحاظ معنایی با «اپیدمی» متفاوت است. به بهانه آغاز پخش این مجموعه، در ادامه نکات جالبی درباره سریال و گروه بازیگران آن می‌خوانید.

اولین راوی کرونا در تلویزیون‌

می‌توان گفت «موج اول» اولین سریال تلویزیون است که به مسئله شیوع کرونا و تبعات آن پرداخته است. البته پیش از «موج اول»، مجموعه «فرشتگان بی‌بال» که تابستان امسال از شبکه ۵ پخش شد و از آن استقبال چندانی نشد نیز تلاش کادر درمان در دوران شیوع کرونا را به تصویر کشیده بود، قصه اصلی این مجموعه درباره جوانی بود که برای فروش خانه پدری اش از اروپا به ایران آمده بود، اما شیوع کرونا در ایران باعث شد سفرش طولانی شود و ماجرا‌هایی برای او اتفاق بیفتد.

سریال در کنار قصه مربوط به این کاراکتر، به زندگی خانواده «حاج فتاح» دوست قدیمی پدر او می‌پرداخت. دختر حاج فتاح پزشک بود و در بیمارستان کار می‌کرد بنابراین مخاطب همسو با قصه اصلی شاهد رخ دادن اتفاقاتی در بیمارستان و شیوع کرونا بود، در حالی که تمرکز قصه «موج اول» به طور کامل بر کرونا و حواشی مربوط به آن است.

اولین تجربه فخیم‌زاده در نقش پزشک

یکی از نکات جالب درباره گروه بازیگران «موج اول»، تجربه جدید مهدی فخیم‌زاده در یک نقش متفاوت است. او در این سریال برای اولین‌بار در نقش یک شخصیت پزشک ظاهر شده که تجربه تازه‌ای در کارنامه‌اش است.

مهدی فخیم‌زاده نقش دکتری خوش نام به اسم «احمد جهان» را ایفا کرده که متخصص بیماری‌های عفونی است، اما مدتی‌است که از طبابت دور شده و مشغول کار در مزرعه خودش است. این بازیگر آخرین‌بار نوروز ۹۶ با سریال کمدی «علی‌البدل» ساخته سیروس مقدم در تلویزیون حضور داشت و اکنون پس از چهار سال غیبت در تلویزیون، با سریال «موج اول» بازگشته است.

او چند روز پیش با انتشار تصویری از خودش، نوشت: «این قیافه به پزشک می‌خوره؟ نمی‌دونم، باید ببینید. من تا حالا هرچی بازی کردم، اکثرا دزد، قاچاقچی، قاتل و بیمار روانی بوده. من برای اولین بار نقش یک پزشک را بازی می‌کنم که از این نظر برام جالب بود.»

سریال «موج اول»

بازیگر نقش شهید ستاری در تلویزیون

از دیگر نکات جالب درباره ترکیب بازیگران «موج اول»، حضور محسن قصابیان در سریال است. این کارگردان و بازیگر هم اکنون فیلم «منصور» را روی پرده سینما دارد و با نقش شهید «منصور ستاری» در مرکز توجهات است.

محسن قصابیان در «موج اول» نقش یکی از شخصیت‌های اصلی به نام «ابراهیم» را ایفا کرده که فردی بانفوذ و با مسئولان در ارتباط است. هرچند که این دو شخصیت با یکدیگر متفاوت هستند، اما «ابراهیم» هم کاراکتر مثبتی است که در دوران شیوع کرونا تلاش می‌کند دکتر «احمد جهان» را برای تاسیس بیمارستان صحرایی متقاعد کند تا مردم با اوج گرفتن کرونا برای درمان با مشکل مواجه نشوند.

تلاش خالصانه او برای کمک به مردم و مبارزه با بیماری با وجود سختی‌ها چندان از تصویری که از شخصیت او در «منصور» سراغ داریم، دور نیست.

سرنوشت واقعی سیامک اطلسی در سریال

نکته تلخ و غم‌انگیز درباره «موج اول»، حضور زنده‌یاد سیامک اطلسی در سریال است که یکی از قربانیان مسئله سریال یعنی کروناست. این بازیگر پیش کسوت در سریال نقش یک دکتر را برعهده دارد و در قصه نیز بر اثر بیماری فوت می‌کند. اتفاقی که پیش از تماشای آن در سریال، در واقعیت رخ داد.

مرحوم اطلسی هنگام بازی در این سریال به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شد و چهارم مهر او را بر اثر این بیماری از دست دادیم. علی سلیمانی که او نیز بر اثر این بیماری درگذشت، قرار بود در «موج اول» بازی کند، اما پیش از کلید خوردن سریال، دار فانی را وداع گفت و نقشش به اصغر نقی‌زاده سپرده شد.

اولین سریال کریمی خضرا

مجموعه «موج اول» در خانه تولیدات جوان صداوسیما تولید شده است که مسعود کریمی خضرا سرپرست جدید گروه فیلم و سریال شبکه ۳، تا خرداد، قائم‌مقام آن بود. با توجه به این که تولید «موج اول» با نام قبلی «اپیدمی»، از اواخر مرداد آغاز شده، می‌توان این سریال را دستپخت زمانی دانست که کریمی خضرا جزو مدیران خانه تولیدات جوان بود.

او حالا به عنوان نخستین سریالی که از زمان آغاز دوران سرپرستی در گروه فیلم و سریال شبکه ۳ روی آنتن برده، دست روی «موج اول» گذاشته است. باید دید آیا کیفیت این مجموعه، مخاطبان را راضی خواهد کرد یا نه.

منبع: روزنامه خراسان

برچسب ها: سریال موج اول
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه