قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۰

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۰/۱۰/۲۰

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۰ دی ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۷۹۲ دلار و ۹۶ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۲۵۱۹
بازدید : ۵۹۳۷
۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۶

طلا همچنان در مسیر کاهش نرخ حرکت می‌کند. امروز ۲۰ دی ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با کاهش ۳.۶۷ درصد به ۱۷۹۲ دلار و ۹۶ سنت رسید.

قیمت طلا در معاملات روز جمعه قدری رشد کرد، اما نتوانست به بالای مرز ۱۸۰۰ دلار بازگردد. قیمت طلا در پایان معاملات روز جمعه روی ۱۷۹۷ دلار قرار گرفت. فلز گرانبها هفته کاری خود را در حالی آغاز می‌کند که گزارش‌های بازار کار آمریکا که در روز جمعه منتشر شدند، از پیش‌بینی‌ها پایین‌تر بودند.

وضعیت ضعیف اشتغال، فدرال رزرو را برای اجرایی کردن سیاست‌های انقباضی خود در تنگنا قرار می‌دهد و به کمک قیمت طلا می‌آید.

خبر مهمی که هفته گذشته بازار طلا را شوکه کرد، انتشار جزئیات نشست دسامبر بانک مرکزی آمریکا بود که نشان داد بازار کار بهبود پیدا کرده و تورم مشکل‌زا ممکن است افزایش سریع‌تر نرخ‌های بهره را ایجاب کند. طلا دارایی امن در برابر تورم شناخته می‌شود، اما به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا که هزینه نگهداری این فلز ارزشمند را افزایش می‌دهد، به شدت حساس است.

جزئیات نشست ماه دسامبر بانک مرکزی آمریکا که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد مقامات بانک مرکزی درباره کاهش مجموع دارایی‌های در اختیار این بانک و افزایش سریع‌تر از موعد نرخ‌های بهره برای مبارزه با تورم گفتگو کرده‌اند.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد شرکت "بلو لاین فیوچرز" به کیتکونیوز گفت: طلا از این ریزش قیمت بهبود خواهد یافت و ما از این اصلاح قیمت، برای خرید طلا استفاده می‌کنیم. در حال حاضر طلا در کف محدوده قیمت اخیرش معامله می‌شود و خرید در این سطوح قیمت ارزش دارد، اما ما همچنان عامل تاثیرگذار بزرگی نداریم تا قیمت طلا به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار شرکت OANDA اظهار کرد: طلا هفته بدی داشت، اما وقتی در نظر بگیرید که بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله از ۱.۵۳ درصد به ۱.۷۵ درصد افزایش پیدا می‌کند، می‌تواند وضعیت بدتری پیدا کند. سطح ۱۷۷۰ دلار می‌تواند سطح حمایتی خوبی برای طلا در معاملات هفته جاری باشد.

اورت میلمان، کارشناس فلزات ارزشمند شرکت "گینزویل کوینز" گفت: عوامل بلندمدت همچنان از قیمت‌های بالاتر طلا پشتیبانی می‌کنند. حتی اگر نرخ‌های بهره افزایش پیدا کند، تورم بالا به معنای آن است که نرخ‌های واقعی منفی است. این امر برای طلا مثبت است.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه