هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۴

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۴

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز ۱۴ اردیبهشت ماه در شمال شرق کشور سامانه بارشی فعال خواهد بود.
کد خبر: ۱۰۶۵۳۱
بازدید : ۱
۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران امروز ۱۴ اردیبهشت ماه و طی ۲۴ ساعت آینده بارش در نوار شمالی و برخی مناطق غرب کشور ادامه خواهد داشت که شدت بارش در شمال شرق است همچنین نیمه جنوبی کشورغبارآلود پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه در شمال غرب، البرز مرکزی، برخی مناطق مرکز، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

روز جمعه در شمال غرب، البرز، قزوین، تهران، غرب سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، برخی مناطق استان‌های بوشهر، کرمان و یزد بارش رخ می‌دهد و شنبه بارش در شمال غرب، شمال فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه غربی یزد، شمال خراسان رضوی، غرب کردستان و غرب سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت.

به گزارش فرادید و به نقل از سازمان هواشناسی ایران، یکشنبه نیز در شمال غرب، خراسان رضوی و شمالی رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود

از بعداز ظهر امروز افزایش وزش باد روی کشور عراق سبب خیزش گرد و خاک و انتقال آن به استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب کشور خواهد شد و طی روز پنجشنبه علاوه بر این مناطق به شمال غرب و بخش‌هایی از مرکز نیز کشیده شده خواهد شد و سبب کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق می‌شود.

به گفته ضیاییان امروز شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود. اهواز با حداکثر دمای ۴۰ درجه و حداقل ۲۴ درجه گرمترین مرکز استان و فرودگاه رشت با بیشینه ۲۰ و کمیته ۱۳ درجه سردترین استان کشور در روز جاری است.

آسمان تهران فردا نیمه ابری، در بعضی ساعت‌ها غبار آلود همراه با وزش باد گاهی وزش باد شدید با بیشترین و کمترین دمای ۲۹ و ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آسمان پایتخت پس فردا قسمتی ابری، گاهی نیمه‌ابری و وزش باد و بارش پراکنده خواهد بود و بیشترین و کمترین دمای آن به ۳۰ و ۱۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه