قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۹

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۱۹

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۱۹ اردیبهشت ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۷۵ دلار و ۵۶ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۶۶۷۹
بازدید : ۲۰
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱

فرادید| طلا همچنان در مسیر افت قیمت حرکت می‌کند. امروز ۱۹ اردیبهشت ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با کاهش ۷.۸۴ درصد به ۱۸۷۵ دلار و ۵۶ سنت رسید.

قیمت طلا در روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار، با کاهش ارزش دلار افزایش یافت، اما چشم‌انداز افزایش تهاجمی نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده، شمش را در مسیر سومین کاهش هفتگی متوالی قرار داد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد OANDA اظهار کرد: فروش اوراق قرضه همچنان بر طلا تاثیر خواهد گذاشت. در حالی که طلا به عنوان محافظ تورم محسوب می‌شود، نرخ‌های بهره بالاتر ایالات‌متحده هزینه فرصت نگهداری شمش با بازده صفر را افزایش می‌دهد. طلا در زمان عدم قطعیت‌های جهانی، مانند جنگ اوکراین، یک ذخیره امن ارزش محسوب می‌شود.

جف کریستین مدیر شرکت CPM نیز معتقد است اگر دلار آمریکا افزایش یابد، قیمت طلا نیز افزایش خواهد یافت. او گفت: «طلا و دلار دو دارایی امنی هستند که مردم در مواقع بلاتکلیفی به سمت آن‌ها می‌روند. او همچنین تردید دارد که چین یا سایر کشور‌ها ارز‌های دیجیتالی با پشتوانه طلا ایجاد کنند.

او گفت: «دولت چین و بانک خلق چین هیچ علاقه‌ای به داشتن هر نوع تبدیل یوان به طلا ندارند، زیرا این چیزی است که فرانسه را ویران، انگلیس را نابود کرد، و ایالات‌متحده را تحت تاثیر قرار داد.

آدریان دی، رئیس مدیریت دارایی آدریان دی گفت که او همچنین باور دارد که سیاست‌های پولی باعث افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت می‌شود.

او گفت: «محیط پولی، مساعد باقی می‌ماند. با این که فدرال رزرو به نظر هاوکیش به نظر می‌رسد، اما در واقعیت، خیلی کم و خیلی دیر در حال انقباض است؛ در حالی که بانک مرکزی اروپا مردد است و چین و ژاپن هر دو در حال انقباض هستند.»

به گزارش فرادید؛ این هفته ۱۷ تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. از میان شرکت کنندگان، شش تحلیلگر، معادل ۵۳ درصد، بدنبال افزایش قیمت طلا در هفته آینده هستند. در عین حال، چهار تحلیلگر معادل ۳۵ درصد نسبت به طلا در کوتاه مدت نزولی هستند و دو تحلیلگر معادل ۱۲ درصد نسبت به قیمت‌ها بی طرف هستند.

شان لوسک، یکی از مدیران هجینگ تجاری با والش تریدینگ گفت که او نمی بیند که ارزش دلار آمریکا به این زودی ها به طور قابل توجهی تغییر کند. وی گفت: در بازارهای ارز، این تنها بازی در شهر است. در پایان روز، طلا در یک روند نزولی قرار دارد و من نمی بینم که به این زودی پایان یابد.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه