قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۱

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۲/۲۱

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۲۱ اردیبهشت ماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۳۵ دلار و ۵۱ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۶۷۶۱
بازدید : ۱۴۱
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱

فرادید| روند کاهش قیمت طلا ادامه دارد. امروز ۲۱ اردیبهشت ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افت ۳.۷۳ درصد به ۱۸۳۵دلار ۵۱ سنت رسید.

اگر حرکت صعودی وجود نداشته باشد، قیمت می‌تواند به زیر حمایت ۱۸۳۵ دلار کاهش یابد. پشتیبانی اصلی بعدی نزدیک به سطح ۱۸۲۰ دلار است که زیر آن حتی می‌تواند ۱۸۰۰ دلار را آزمایش کند.

به گزارش فرادید؛ بازار‌های خارجی شاهد افزایش شاخص دلار آمریکا و کاهش قیمت نفت خام بود، که این موضوع به فشار بر بازار‌های فلزات گرانبها کمک کرد. فلزات امن نیز به تازگی به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه دچار افت شدند.

افزایش دلار همچنان به فشار طلا ادامه می‌دهد در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر آمار ماهانه تورم ایالات‌متحده هستند که می‌تواند بر موضع سیاست پولی فدرال رزرو تاثیر بگذارد. تحلیلگران انتظار دارند شاخص قیمت مصرف کننده، کاهش شدیدی را در رشد ماهانه نشان دهد و از ۱.۲ درصد در ماه مارس به ۰.۲ درصد در آوریل کاهش یابد که بزرگ‌ترین جهش ماهانه در بیش از ۱۶ سال گذشته است.

مقامات فدرال رزرو روز سه‌شنبه استدلال‌های خود را برای سریع‌ترین افزایش نرخ بهره حداقل از دهه ۱۹۹۰ برای مبارزه با تورم تقویت کردند، در حالی که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا از بانک مرکزی ایالات متحده خواست تا افزایش قیمت‌ها را که به گفته او به خانواده‌های آمریکایی آسیب می‌زند، مهار کند.

بر اساس گزارش رویترز، طلا به عنوان محافظی در برابر تورم و ذخیره ایمن ارزش در زمان بحران‌های سیاسی و اقتصادی تلقی می‌شود، اما نسبت به افزایش نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت آمریکا که هزینه فرصت نگهداری شمش با بازده صفر را افزایش می‌دهد، بسیار حساس است.

این هفته ۱۷ تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. از میان شرکت کنندگان، شش تحلیلگر، معادل ۵۳ درصد، بدنبال افزایش قیمت طلا در هفته آینده هستند. در عین حال، چهار تحلیلگر معادل ۳۵ درصد نسبت به طلا در کوتاه مدت نزولی هستند و دو تحلیلگر معادل ۱۲ درصد نسبت به قیمت‌ها بی طرف هستند.

در همین حال، ۱۰۴۹ رای در نظرسنجی آنلاین سرمایه‌گذاران خرد به صندوق انداخته‌شد. از این تعداد، ۶۳۷ نفر یا ۶۱ درصد به دنبال افزایش قیمت طلا در هفته آینده بودند. ۲۴۵ نفر دیگر یا ۲۳ درصد نزولی بودند، در حالی که ۱۶۲ رأی دهنده یا ۱۶ درصد در کوتاه مدت بی طرف بودند.

دارین نیوسام، رئیس Darin Newsom Analysis گفت که اساساً دلیلی وجود ندارد که دلار آمریکا اکنون بالا نرود، زیرا فدرال رزرو همچنان تهاجمی‌ترین بانک مرکزی در اقتصاد جهانی است.

مایلی استنلی گفت: طلا همچنان در مسیر خود قرار دارد، زیرا فدرال رزرو مسیر را برای افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره در نظر گرفته‌است . او گفت: اشتغال قوی است و از اقتصاد حمایت می‌کند، بنابراین فدرال رزرو دلیلی برای توقف افزایش نرخ بهره ندارد. این به حمایت از دلار آمریکا ادامه خواهد داد. 

شان لوسک، یکی از مدیران هجینگ تجاری با والش تریدینگ گفت که او نمی‌بیند که ارزش دلار آمریکا به این زودی‌ها به طور قابل توجهی تغییر کند. وی گفت: در بازار‌های ارز، این تنها بازی در شهر است. در پایان روز، طلا در یک روند نزولی قرار دارد و من نمی‌بینم که به این زودی پایان یابد.

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه