هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۰۵

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۰۵

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۵ خردادماه وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در برخی مناطق کشور رخ خواهد داد.
کد خبر: ۱۰۷۲۴۴
بازدید : ۱۶۰
۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۴

فرادید| بر اساس آخرین نقشه‌های هواشناسی ایران امروز ۵ خردادماه، در گیلان، مازندران و گلستان بارش پراکنده باران و در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، برخی مناطق استان‌های اردبیل و شرق آذربایجان شرقی، دامنه و ارتفاعات سمنان و شرق تهران رگبار پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش شدید باد رخ می‌دهد.

روز جمعه نیز در برخی مناطق خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق، و وزش باد شدید و موقت پیش بینی می‌شود و این در حالی است که این شرایط از شنبه تا دوشنبه نیز در برخی مناطق شمال غرب، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی و به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب حاکم خواهد بود.

به گزارش فرادید؛ امروز در جنوب غرب و برخی مناطق غرب و جنوب کشور کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود و این شرایط احتمالا برای برخی از مناطق جنوب غرب و غرب در روز جمعه و همچنین برخی مناطق جنوب کشور در روز شنبه ادامه خواهد داشت.

همچنین امروز در شمال شرق، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های تهران، البرز، سمنان، قم و مرکزی، وزش باد شدید در برخی مناطق و به ویژه در منطقه زابل، خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد. روز جمعه در شرق و شمال شرق، شنبه در شمال شرق، نوار شرقی و بخش‌هایی از مرکز، یکشنبه و دوشنبه در نوار شرقی کشور، وزش باد شدید و در برخی مناطق خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

لازم به ذکر است جمعه و شنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل، افزایش نسبی دما رخ می‌دهد و از امروز تا شنبه خلیج فارس، غرب تنگه هرمز و شرق دریای عمان، مواج است. بر اساس نقشه‌های هواشناسی، استان اردبیل با بیشینه ۱۶ و کمینه ۷ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مرکز استان، و اهواز با بیشینه ۴۰ و کمینه ۲۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مرکز استان کشور است.

امروز آسمان تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد شدید خواهد بود و بیشینه دما به ۲۹ درجه سانتیگراد و کمینه آن به ۱۹ درجه خواهد رسید.

وضعیت آب و هوای ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه