قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۰

قیمت طلای جهانی، امروز ۱۴۰۱/۰۳/۱۰

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۱۰ خردادماه تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۸۵۱ دلار و ۳۹ سنت رسید.
کد خبر: ۱۰۷۳۶۵
بازدید : ۱۲۹
۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۱

فرادید| طلا بار دیگر وارد مسیر نزولی شد. امروز ۱۰ خردادماه قیمت هر اونس طلای جهانی با کاهش ۴.۷۹ درصد به ۱۸۵۱ دلار و ۳۹ سنت رسید.

گرچه قیمت اونس طلا در بازار‌های جهانی صبح روز دوشنبه افزایش یافت و در معاملات باقی روز نوسانات ثابتی داشت. دلار ضعیف‌تر به فلز زرد رونق بخشید، اما حرکت به سمت دارایی‌های پرمخاطره‌تر در آسیا باعث افزایش رشد دلار شد.

به گزارش فرادید؛ طلا از زمان رسیدن به کمترین میزان بیش از سه ماهه ۱۷۸۶.۶۰ دلار در هر اونس در ۱۶ مه ۲۰۲۲، نمایشی عمدتاً مثبت داشته است. برای دومین بار متوالی ماهانه از مارس ۲۰۲۱ تا کنون حدود ۲.۴ درصد کاهش یافته است.

بخش بزرگی از عملکرد ضعیف طلا به دلیل حرکت سرمایه‌گذاران به سمت پول نقد با کاهش بازار‌های سهام بوده است، در حالی که قرنطینه در چین نیز تقاضا را کاهش داده است. به طور معمول، ماه ژوئن برای طلا یک ماه نزولی است، اما به نظر می‌رسد این الگوی فصلی یک ماه به جلو منتقل شده است.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار سیتی ایندکس گفت: با تعطیلات سه روزه در ایالات‌متحده که به معنای نقدینگی کمتر از حد معمول است و عدم داده‌های سطح بالا تا روز چهارشنبه، ممکن است متوجه شویم که طلا در محدوده محدود خود در حدود ۱۸۵۰ دلار باقی خواهد ماند؛ مگر اینکه کاتالیزور جدیدی وارد شود.

دفاتر دولت فدرال، بازار‌های سهام و اوراق قرضه و فدرال رزرو روز دوشنبه به دلیل تعطیلات روز یادبود در ایالات‌متحده تعطیل خواهند بود.

به‌گفته بسیاری از تحلیلگران، بزرگترین عامل محرک حرکت صعودی جدید طلا، ضعف دلار آمریکا است. تحلیلگران خاطرنشان می‌کنند که دلار آمریکا در حال از دست دادن جایگاه خود در برابر یورو است، زیرا بانک مرکزی اروپا سیگنال داده است که می‌تواند در ماه جولای افزایش نرخ بهره را آغاز کند.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در اظهارنظری که روز دوشنبه منتشر شد، گفت: «با تغییر چشم‌انداز تورم نسبت به دوره قبل از همه‌گیری، مناسب است که متغیر‌های اسمی تنظیم شوند – و این شامل نرخ‌های بهره نیز می‌شود».

کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management گفت: به نظر می‌رسد دلار آمریکا در حال حاضر به پیک خود رسیده‌است و یک چالش کلیدی را از طلا حذف کرده است. هفته آینده، بنابراین بازار‌های ارز می‌توانند فعال باشند. ”

آدام باتن، استراتژیست ارشد ارز در Forexlive.com گفت که با تضعیف بازده اوراق قرضه و دلار آمریکا، نسبت به طلا نیز خوش بین است.

دلار ضعیف‌تر، شمش را برای خریدارانی که ارز‌های دیگر دارند جذاب‌تر می‌کند. نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت بالاتر ایالات‌متحده، هزینه فرصت نگهداری شمش‌های غیر بازده را افزایش می‌دهد.

قیمت لحظه ای فلزات گران بها

برچسب ها: قیمت طلا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه