هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۱

هواشناسی ایران، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۰۱

با توجه به هشدار‌های سازمان هواشناسی ایران امروز اول تیرماه در مناطق شمالی کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.
کد خبر: ۱۰۸۰۴۲
بازدید : ۱۱۴
۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۶

فرادید| بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ایران امروز اول تیرماه و طی دو روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل و ارتفاعات البرز و روز پنجشنبه علاوه بر این مناطق در ارتفاعات خراسان رضوی و خراسان شمالی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

طی دو روز آینده در ارتفاعات استان‌های کرمان، برخی مناطق سیستان و بلوچستان و هرمزگان در ساعات بعدازظهر رشد ابر و رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد است.

به گزارش فرادید؛ جمعه جو پایدار و آسمان صاف در بیشتر مناطق کشور حاکم و شنبه و یکشنبه در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل رشد ابر همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

طی دو روز آینده برخی مناطق غرب، جنوب غرب، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید پدیده غالب خواهد بود که در مناطق مستعد احتمال خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا دوراز انتظار نیست.

توده گرد و خاک روی کشور سوریه و شمال عراق شکل گرفته است و با انتقال آن به نوار غربی و برخی مناطق مرکزی کشور، آسمان این مناطق طی دو روز آینده غبارآلود خواهد بود. طی سه روز آینده دریای عمان و تنگه هرمز، روز پنجشنبه دریای خزر و خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف و گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی جمعه صاف وگاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا اهواز با دمای ۴۷ و ۴۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۱ و ۹ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

هواشناسی ایران

برچسب ها: هواشناسی ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه