آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۸

آمار فوتی‌های کرونا، امروز ۱۴۰۱/۰۴/۲۸

وزارت بهداشت آمار فوتی‌های کرونا امروز ۲۸ تیرماه را ۱۹ نفر اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۸۸۲۱
بازدید : ۲۲۴
۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۱

فرادید| بر اساس آمار، فوتی‌های کرونا امروز ۲۸ تیرماه ۱۹ نفر اعلام شد که به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۵۳۲ نفر رسید.

از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۵۳۷۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۷۷۴ نفر از آن‌ها بستری شدند.

به گزارش فرادید؛ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۵۴۲ نفر رسید که خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۶۹ هزار و ۶۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

۶۴۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۲ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۱۰۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۱۵ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۵ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

همچنین تا کنون ۶۴ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۴۸۹ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۷۹ هزار و ۹۵۴ نفر دُز دوم و ۲۸ میلیون و ۶۰۲ هزار و ۵۲۴ نفر نیز دُز سوم واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۱ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۹۶۷ دُز رسید. در شبانه روز گذشته نیز ۸۰ هزار و ۱۷۵ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

آمار جهانی کرونا

طبق آخرین آمار‌های جهانی ابتلاء به ویروس کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۶۴۵ هزار و ۹۷۲ نفری تعداد مبتلایان به این ویروس تاکنون به ۵۶۸ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۱۴۳ نفر رسیده است.

فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان با رشد یک هزار و ۱۶۳ نفر در یک روزبه تعداد شش میلیون و ۳۸۹ هزار و ۳۹۷ نفر رسیده است. آمار بهبودیافتگان نیز به ۵۳۹ میلیون و ۶۶۸ هزار و ۷۲۵ نفر رسیده است.

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است: (اعداد داخل پرانتز تعداد فوتی‌های جدید هر کشور است).

۱. آمریکا یک‌میلیون و ۴۹ هزار و ۲۷۴ نفر (۱۴۹ فوتی)

۲. برزیل ۶۷۵ هزار و ۵۵۱ نفر (۱۴۳ فوتی)

۳. هند ۵۲۵ هزار و ۷۸۵ نفر (۲۵ فوتی)

۴. روسیه ۳۸۱ هزار و ۹۱۶ نفر (۳۵ فوتی)

۵. مکزیک ۳۲۶ هزار و ۵۰۴ نفر (۳۵ فوتی)

۶. پرو ۲۱۳ هزار و ۸۴۰ نفر (۱۵ فوتی)

۷. انگلستان ۱۸۱ هزار و ۵۸۰ نفر (بدون فوتی)

۸. ایتالیا ۱۷۰ هزار و ۳۷ نفر (۱۱۲ فوتی)

۹. اندونزی ۱۵۶ هزار و ۸۵۹ نفر (۱۰ فوتی)

۱۰. فرانسه ۱۵۰ هزار و ۸۳۵ نفر (۱۷۴ فوتی)

۱۱. ایران ۱۴۱ هزار و ۵۱۳ نفر (۱۹ فوتی)

برچسب ها: آمار کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیشنهاد ویژه