قیمت رهن و اجاره آپارتمان در تهران

درشهریور ماه نیز تعداد قابل‌توجهی از مستاجر‌ها برای تامین هزینه اجاره نشینی و به‌دلیل تورم بالا در این بازار ناچار به کاهش مساحت واحد یا جابه جایی به مناطق ارزان‌قیمت‌تر شدند.
کد خبر: ۱۱۰۴۴۱
بازدید : ۳۱۶
۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۵

با وجود اینکه کمتر از دو هفته تا اتمام فصل تابستان باقی مانده است؛ اما التهاب در بازار اجاره مسکن همچنان ادامه دارد.

تحقیقات میدانی «دنیای‌اقتصاد» با استناد به مشخصات فایل‌هایی که روز گذشته به بازار اجاره عرضه شد نشان می‌دهد، به‌رغم آنکه تا چند روز آینده فصل اوج جابه جایی‌ها در بازار اجاره به پایان می‌رسد، اما شرایط تورمی و التهاب شدید در این بازار همچنان ادامه دارد.

امسال، مستاجر‌ها به‌دلیل برخورد با تورم کم سابقه در بازار اجاره، با مشکلات زیادی برای تمدید قرارداد سال قبل یا جابه جایی به واحد استیجاری جدید روبه‌رو بودند و این شرایط تورمی کماکان در این بازار رصد می‌شود.

به‌طوری‌که اظهارات واسطه‌های معاملات اجاره مسکن در مناطق مختلف شهر تهران نشان می‌دهد هنوز تعدادی از مستاجر‌هایی که قصد جابه جایی در بازار اجاره در فصل تابستان را داشتند و قراردادهای‌شان با موجر به اتمام رسیده است موفق به جابه جایی در این بازار نشده اند.

شهریور امسال، نسبت به روال قبلی بازار اجاره، تعداد بیشتری از مستاجر‌ها در بازار حضور داشتند؛ اما در نهایت گروهی از آن‌ها به‌دلیل التهاب شدید در بازار تابستانی املاک استیجاری هنوز موفق به یافتن فایل مناسب و متناسب با توان مالی خود نشده اند.

درشهریور ماه نیز تعداد قابل‌توجهی از مستاجر‌ها برای تامین هزینه اجاره نشینی و به‌دلیل تورم بالا در این بازار ناچار به کاهش مساحت واحد یا جابه جایی به مناطق ارزان‌قیمت‌تر شدند.

ضمن آنکه وضعیت بازار اجاره شهر تهران نشان می‌دهد برخی مستاجران ساکن در محلات ضعیف شهر که نسبت به تغییرات قیمتی در بازار مسکن حساسیت بالاتری دارند به‌دلیل عدم‌توانایی برای پرداخت نرخ‌های جدید اجاره، ناچار به مهاجرت وسکونت در حومه ارزان‌قیمت پایتخت شده اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد هم اکنون تقاضای اجاره مسکن در شهر‌های جدید اطراف تهران وسایر شهر‌های حومه‌ای افزایش یافته است.

قیمت رهن و اجاره آپارتمان

نظرات بینندگان
آخرین اخبار

پیشنهاد ویژه