قیمت بیت کوین امروز ۵ آبان ماه ۱۴۰۱

قیمت بیت کوین، امروز ۵ آبان ماه با ۲.۶۶ درصد افزایش نرخ به ۲۰۷۳۵ دلار معادل ۶۷۹۶۲۰۷۲۷ تومان رسید.
کد خبر: ۱۱۲۳۴۷
بازدید : ۲۲۱
۰۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۷

فرادید| صعودی بیت کوین در کانال ۲۰ هزار دلار ادامه دارد. امروز ۵ آبان ماه قیمت بیت کوین با افزایش ۲.۶۶ درصد به ۲۰۷۳۵ دلار معادل ۶۷۹۶۲۰۷۲۷ تومان رسید.

به گزارش فرادید و به نقل از کریپتو نیوز، قیمت بیت‌کوین اکنون بالای ۲۰ هزار دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. اوج ارزش نزدیک به ۲۰ هزار و ۴۰۰ دلار تشکیل شد و قیمت اکنون در حال تثبیت سود است.

نکته مهم درباره بیت کوین این است که ارزش معاملات آن طی شبانه روز گذشته بیش از ۶۳ میلیارد دلار بوده و رشد حداقل ۳ برابری را ثبت کرده است. ارزش بازار بیت کوین هم ۳۹۶ میلیارد دلار است. امروز شاخص ترس و طمع بیت کوین به عدد ۳۳ رسیده و پس از مدت‌ها که در محدوده ترس شدید بود، بالاخره وارد محدوده ترس شد.

به نظر می‌رسد سرانجام بیت کوین آن حرکتی که مد نظر فعالان بازار ارز‌های دیجیتال بوده را انجام داده و حالا بسیاری از افرادی که پول خود را تبدیل به استیبل کوین کرده بودند، در حال خرید بیت کوین و آلت کوین‌ها هستند.

روز چهارشنبه، جفت BTC/USD پس از خارج شدن از الگوی مثلث متقارن در ۱۹۲۵۰ دلار با روند صعودی معامله می‌شود. همانطور که در پیش بینی قیمت بیت کوین برای ۲۶ اکتبر پیش بینی شده بود، جفت BTC/USD صعودی معامله شد و از سطوح مقاومت فوری در ۱۹۶۰۰ و ۱۹۹۰۰ دلار عبور کرد.

این جفت در حال حاضر با مقاومت فوری در ۲۰,۴۳۰ دلار مواجه است که با الگوی صعودی سه قله افزایش می‌یابد.
به طور مشابه، میانگین متحرک ۵۰ روزه از خرید بالاتر از سطح ۱۹۳۰۰ دلار پشتیبانی می‌کند. در نتیجه، شکست الگوی سه قلهه می‌تواند روند خرید را به ۲۱۰۰۰ دلار یا ۲۱۹۰۰ دلار افزایش دهد. با این حال، اگر روند صعودی ادامه یابد، بیت کوین می‌تواند به سطح ۲۳۰۰۰ دلار برسد.

از جنبه نزولی، سطح حمایت فوری بیت کوین نزدیک به ۲۰۰۰۰ دلار (سطح روانی) و ۱۹۶۰۰ دلار باقی می‌ماند. امروزه، سرمایه گذاران باید به دنبال موقعیت‌های خرید در سطوح بیش از ۱۹۹۰۰ دلار باشند.

تضعیف دلار به بازار کریپتو کمک کرده است تا از محدوده‌ی معاملاتی ثابتی که در دو ماه گذشته گرفتار آن بود، خارج شود. با وجود این، هم‌چنان باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا این بریک‌اوت و مومنتوم صعودی می‌تواند ادامه‌دار باشد یا مانند موارد گذشته ممکن است فروکش کند.

در سال جاری، اتخاذ سیاست‌های سختگیرانه‌ی پولی از جانب فدرال رزرو و برخی دیگر از مسائل کلان اقتصادی و جهانی بیت کوین و بازار کریپتو را متحمل ضرر‌های سنگینی کرده‌اند.

نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه