قیمت طلای جهانی امروز ۱۰ آبان ماه ۱۴۰۱

قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار امروز ۱۰ آبان ماه ۱۴۰۱ تا لحظه تنظیم گزارش به ۱۶۳۶ دلار و ۶۱ سنت رسید.
کد خبر: ۱۱۲۶۶۰
بازدید : ۲۲۶
۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۲

فرادید| طلا علیرغم رشدی که در ۲۴ شاعت گذشته داشته، اما همچنان با قیمت کمتر از ۱۶۵۰ دلار معامله می‌شود. امروز ۱۰ آبان ماه قیمت هر اونس طلای جهانی در بازار با افزایش ۳.۸۱ درصد به ۱۶۳۶ دلار و ۶۱ سنت رسید.

دیون سونی، مدیر عامل شرکت Matador Gold Technologies گفت: از آنجایی که ارزش دلار آمریکا در برابر سایر ارز‌ها افزایش پیدا کرد، احتمالاً پشتوانه ارز‌های دیجیتالی به سوی طلا متمایل خواهد شد.

سونی گفت که عملکرد طلا با توجه به شرایط بی ثبات و نامطمئن سرمایه گذاری پایدار بوده است، در نتیجه به نظر می‌رسد وضعیت این فلز احتمالاً بهبود خواهد یافت.

طلای نقطه‌ای کاهش ۱.۴ درصدی در ماه اکتبر را در حال تجربه است که هفتمین کاهش ماهانه متوالی این فلز گرانبها است - رویدادی که از سال ۱۹۶۸ مشاهده نشده است. از ابتدای سال تا به امروز، طلا حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است. از پایان ماه مارس، ارزش طلا بیش از ۱۵ درصد کاهش داشته است.

افزایش نرخ بهره ایالات‌متحده هزینه فرصت نگهداری شمش با بازده صفر و در عین حال دلار را که در آن قیمت‌گذاری می‌شود، افزایش می‌دهد. کلاس نات، عضو شورای بانک مرکزی اروپا گفت: این بانک می‌تواند در نشست بعدی سیاست‌گذاری خود در دسامبر، دوباره نرخ بهره خود را ۷۵ واحد افزایش دهد.

نمودار روزانه حاکی از آن است که علاوه بر گذر موفقیت‌آمیز از مانع میانگین متحرک روزانه ۲۱ (۲۱-DMA)، در حدود ۱۶۶۷ دلار، خریداران طلا باید از خط مقاومتی با شیب نزولی از ماه اوت، عبور کنند که نزدیک به ۱۶۹۵ دلار است و بدین ترتیب می‌توانند دوباره کنترل خود را به دست گیرند. لازم به ذکر است که سطح ۱۰-DMA در اطراف ۱۶۴۹ دلار از بازیابی فوری طلا (XAU/USD) محافظت می‌کند.

در عین حال، سطح ۱۶۳۰ دلار قبل از هدایت خرس‌ها به سمت یک خط حمایت ماهانه، نزدیک به ۱۶۱۷ دلار در زمان انتشار، به عنوان حمایت نزدیک عمل می‌کند. البته پس از آن، سیر نزولی به سمت دره‌ی سالانه نزدیک به ۱۶۱۴ دلار و آستانه ۱۶۰۰ دلار را نمی‌توان رد کرد.

به طور کلی، قیمت طلا در رادار خرسی باقی می‌ماند، اما به نظر می‌رسد که روند نزولی محدود است که به نوبه‌ی خود بیانیه‌های سیاست پولی فدرال رزرو را به عنوان کاتالیزور اصلی برجسته می‌کند.

البته طلا همچنان به مبارزه ادامه می‌دهد و در این راستا معاملات هفته را با کاهش آغاز کرده است. بدیهی است که فلز زرد امن تلاش می‌کند تا پس از ناکامی در تمدید حرکت صعودی که در پایان هفته گذشته به بالاترین حد خود یعنی ۱۶۷۵ دلار رسید، از منطقه‌ی حمایت قبلی ۱۶۴۰ دلاری عبور کند.

با وجود این، وضعیت همچنان نامشخص است و باید دید که آیا قیمت موفق خواهد شد قاطعانه از این منطقه حمایتی عبور کند یا اینکه آیا دوباره به عقب باز خواهد گشت.

قیمت طلای جهانی

برچسب ها: قیمت طلا
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه