(عکس) رونمایی چین از یک سلاح عجیب و غریب

چین اکنون یک سیستم راداری قدرتمند جدید دارد که می‌تواند ماهواره‌های دشمن را شناسایی کند و آن را به کشور‌های دوست خود ارائه دهد. البته این کشور ذکر نکرده است که کدام کشور‌ها را دوست می‌داند.
کد خبر: ۱۱۳۳۸۰
بازدید : ۳۲۲
۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۸

​چین از سامانه راداری قدرتمند جدید خود با توانایی شناسایی ماهواره‌های دشمن موسوم به SLC-۱۸ رونمایی کرد.

چین اکنون یک سیستم راداری قدرتمند جدید دارد که می‌تواند ماهواره‌های دشمن را شناسایی کند و آن را به کشور‌های دوست خود ارائه دهد. البته این کشور ذکر نکرده است که کدام کشور‌ها را دوست می‌داند.

این سامانه راداری SLC-۱۸ نامیده می‌شود و هفته گذشته در نمایشگاه بین‌المللی هوانوردی و هوافضای چین در ژو‌های در استان گوانگدونگ به نمایش گذاشته شده است.

این سامانه توسط یک شرکت دولتی موسوم به China Electronics Technology Group Corporation (CETC) در حال توسعه است.

سان روی معاون مدیر CETC می‌گوید: این رادار، پایش زمینی نسبتاً مقرون به صرفه اهداف فضایی را برای خدمت به کشور‌های دوست فراهم می‌کند و قابلیت‌های آگاهی موقعیتی را در برابر ماهواره‌های مدار نزدیک زمین برای متعادل کردن وضعیت میدان نبرد ارائه می‌دهد.

سلاح عجیب و غریب

وی می‌گوید، این سامانه جدید به طور ویژه به قابلیت کنترل صورت فلکی ماهواره‌های نظارتی در مدار نزدیک زمین که از صد‌ها ماهواره در مدار‌های مختلف تشکیل شده و توسط ایالات متحده مستقر شده‌اند، مجهز است.

وی افزود: رادار نظارت فضایی ما می‌تواند ماهواره‌ها را از فاصله دور شناسایی کند و می‌تواند آن‌ها را دسته‌بندی کند تا یک پایگاه داده راداری تشکیل دهد که می‌تواند به تجهیزات دیگر کمک کند تا بر این اساس واکنش نشان دهند و همزمان داده‌های ماهواره‌ها را برای کمک به تصمیم‌گیری به مرکز فرماندهی ارسال می‌کند.

به گفته سازندگان این سامانه، مجموعه‌ای از رادار‌های SLC-۱۸ که در مکان‌های مناسب قرار گیرند، می‌توانند تمام ماهواره‌هایی را که در یک منطقه خاص قرار دارند، رصد و ورود ماهواره‌های دیگر را پیش‌بینی کنند و به فرماندهان حاضر در زمین زمان کافی برای واکنش و انجام اقدامات مناسب می‌دهند.

منبع: دنیای اقتصاد

برچسب ها: سلاح پیشرفته
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه