کولاک و کاهش دما در تهران

همچنین عصر جمعه افزایش ابر و در ارتفاعات بارش پراکنده و کولاک مورد انتظار است و جمعه شب نیز شاهد کاهش نسبی دما در سطح استان خواهیم بود.
کد خبر: ۱۲۳۸۷۶
بازدید : ۲۵۸
۰۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۵

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، طی ۴۸ ساعت آینده به ویژه روز جمعه وزش باد و در بعضی ساعات وزش باد شدید در تهران پیش بینی می‌شود. با بررسی نقشه‌های هواشناسی، تصاویر ماهواره‌ای و خروجی الگو‌های پیش یابی عددی، طی پنج روز آینده وضعیت جوی استان تهران آسمان صاف تا قسمتی ابری گاهی افزایش ابر همراه با وزش باد و برای ۴۸ ساعت آینده به ویژه روز جمعه وزش باد و در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

همچنین عصر جمعه افزایش ابر و در ارتفاعات بارش پراکنده و کولاک مورد انتظار است و جمعه شب نیز شاهد کاهش نسبی دما در سطح استان خواهیم بود.

روز شنبه به سبب پایداری نسبی و عدم وزش باد قابل ملاحظه، انباشت آلاینده‌ها و در مناطق پر تردد افزایش تدریجی و کاهش موقت کیفیت هوا به ویژه در ساعات شب پیش بینی می‌شود. با توجه به گذر متناوب امواج کم دامنه در روز‌های یکشنبه و دوشنبه در ارتفاعات بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

آسمان تهران فردا (۵ اسفند) صاف همراه با وزش باد و از بعد از ظهر افزایش باد گاهی وزش باد شدید و افزایش ابر با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۶ اسفند) نیمه ابری، گاهی وزش باد و به تدریج کاهش باد و در شب افزایش ابر و غبار محلی با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. طی ۲۴ ساعت گذشته نیز، ایستگاه فیروزکوه با کمینه دمای ۷- سردترین ایستگاه هواشناسی بود.

 

برچسب ها: آب و هوا تهران
نظرات بینندگان
آخرین اخبار
پیشنهاد ویژه