وقتی "ندانم کاریِ کامپیوتری" حادثه می‌آفریند!

Faradeed

وقتی "ندانم کاریِ کامپیوتری" حادثه می‌آفریند!

مردی با یک ندانم کاری ساده و انتقال یک کد برنامه نویسی به رایانه‌های شرکت عملا باعث نابودی شرکتش شد. ماجرای مارکو مارسالا را در ادامه بخوانید.
کد خبر: ۱۵۳۹۸
بازدید : ۳۵۸۲
۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۳

وقتی

فرادید| مردی با یک ندانم کاری ساده و انتقال یک کد برنامه نویسی به رایانه‌های شرکت عملا باعث نابودی شرکتش شد. ماجرای مارکو مارسالا را در ادامه بخوانید.
 
به گزارش فرادید به نقل از ایندیپندنت،
یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی خطاب به مارکو مارسالا نوشت که «من واقعا متاسفم، اما وبسایت شما دیگر رسما مرده است.»
 
مارکو به رایانه خودش دستور داده که هر چیزی که روی سرورها وجود دارد را پاک کند. شغل او تامین هاست برای پایگاه‌های الکترونیکی است و دامنه‌های زیادی از شرکت او خدمات می‌گیرند، اما مارکو در کمال تعجب تمام فعالیت‌های شرکتش را پاک کرده است.
 
مارکو در پایگاه اینترنتی «سرور فالت» از کاربران دیگر کمک خواسته و گفته که تصادفا یک کد نابودکننده را بر روی کامپیوتر خودش اجرا کرده است. اکثر کاربران دیگر اما به جای ارائه راه‌حل به او گفتند که تمام اطلاعات خودش و مشتریانش را پاک کرده است.

وقتی

او سهوا دستور rm –rf را اجرا کرده که به معنای پاک کردن اجباری همه چیز و فارغ از هشدارهای معمول است. مارکو می‌گوید: «من شرکت کوچکی دارم که حدودا 1535 مشتری با من کار می‌کنند. دیشب اشتباها دستوری را اجرا کردم و آن اتفاق تلخ رخ داد.»
 
اغلب کاربران به خوبی می‌دانند که شرکت مارکو دیگر نمی‌تواند آن اطلاعات را ریکاوری کند. یکی از کاربران به نام اسون نوشت: «من متاسفم که شرکت شما عملا مرده است. شما شانس بسیار پایین برای بازیابی اطلاعات از دست رفته دارید.»
 
منبع: Independent
ترجمه: وبسایت فرادید

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه