10 سال بیشتر عمر کنید!

Faradeed

اکسیر جوانی ۱۰ قسمتی

10 سال بیشتر عمر کنید!

طول عمر و حفظ جوانی و شادابی هموراه یکی از رویاهای بشریت بوده است که به خاطر آن دست به اکتشافات و اختراعات متنوعی نیز زده است. و تا آنجا این میل و علاقه در آدمی وجود داشته که اکسیر جوانی یکی از رویاهای دست نیافتنی بشریت شده است. در این نوشتار یک اکسیر جوانی ۱۰ قسمتی برایتان آورده‌ایم که به شما کمک می‌کند ۱۰ سال بیشتر عمر کنید. با ما همراه باشید.
کد خبر: ۱۵۶۹۰
بازدید : ۲۵۱۲
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
10 سال بیشتر عمر کنید!

طول عمر و حفظ جوانی و شادابی هموراه یکی از رویاهای بشریت بوده است که به خاطر آن دست به اکتشافات و اختراعات متنوعی نیز زده است. و تا آنجا این میل و علاقه در آدمی وجود داشته که اکسیر جوانی یکی از رویاهای دست نیافتنی بشریت شده است. در این نوشتار یک اکسیر جوانی ۱۰ قسمتی برایتان آورده‌ایم که به شما کمک می‌کند ۱۰ سال بیشتر عمر کنید. با ما همراه باشید. 

۱. شکلات کاکائویی زیاد مصرف کنید
دور آبنبات‌هایی که تنها با آب و شکر و اسانس درست شده‌اند را خط بکشید و اگر می‌خواهید از مصرف یک خوراکی شیرین لذت ببرید، سراغ شکلات‌های کاکائویی بروید. به نوشته دیلی می‌ل، محققان دریافته‌اند که مصرف شکلات هم می‌تواند یکی از راز‌های طولانی شدن عمر باشد. 

آن‌ها براین باورند که اگر برای دو هفته، هر روز ۴۰گرم شکلات سیاه میل کنید، میزان هورمون استرس تولید شده در بدنتان کم می‌شود و ناامیدی و افسردگی هم سراغتان نمی‌آید. گذشته از این، به گفته محققان افرادی که شکلات می‌خورند تقریبا یک سال از دیگران عمر می‌کنند و مصرف این خوراکی محبوب باعث طولانی شدن عمرشان می‌شود. البته پژوهشگران این واقعیت را هم اعلام می‌کنند که مصرف شکلات بیشتر از زن‌ها روی مرد‌ها تاثیر می‌گذارد. 

۲. ماهی زیاد بخورید
ماهی یک بار کافی نیست. برای طولانی شدن عمرتان باید هر هفته و حتی هفته‌ای چند بار غذاهای دریایی میل کنید. محققان در بررسی‌هایشان دریافته‌اند کسانی که امگا۳ زیادی وارد بدنشان می‌کنند به طور میانگین ۲/۲سال از دیگر افراد بیشتر زندگی می‌کنند. 

به نوشته ساینس دیلی، این افراد ۲۷درصد کمتر با خطر مرگ زودرس روبه رو هستند و به احتمال ۳۷درصد کمتر از کسانی که زیاد امگا۳ مصرف نمی‌کنند، دچار مشکلات قلبی و عروقی می‌شوند. محققان بر این باورند که امگا۳ سلول‌های بدن را تقویت می‌کند، عفونت‌ها را از بین می‌برد و با تقویت استخوان‌ها، کاهش فشارخون و بهبود بخشیدن به ریتم ضربان قلب عمر شما را طولانی می‌کند. 

۳. هفته‌ای یک بار بدوید
می‌دانیم که صبح سر کار می‌روید و بعد از تاریک شدن هوا برمی شد. در چنین شرایطی انتظار نداریم که بعد از تمام شدن کارتان سری به باشگاه محله‌تان بزنید و ورزش کنید. ما تنها از شما می‌خواهیم آخر هفته‌ها و برای یک بار در هفته، کمی بدوید. دیلی میل از زبان محققان دانمارکی نوشته است که دویدن به مدت یک ساعت در هفته طول عمر انسان را ۶سال بیشتر می‌کند. 

بررسی‌های محققان نشان می‌دهد دویدن آهسته یا متوسط به مدت یک یا دو ساعت در هفته طول عمر مردان را ۲/۶سال بیشتر و عمر زنان را ۶/۵سال طولانی‌تر می‌کند. محققان می‌گویند همین میزان دویدن خطر مرگ زودرس را تا ۴۴درصد کاهش می‌دهد. 

۴. ۲۵ دقیقه پیاده روی روزانه و نیم ساعت ورزش داشته باشید
اگر محل کارتان به خانه‌تان نزدیک است، با یک تیر دو نشان بزنید و پیاده به خانه برشد. با این کار نه تنها هزینه رفت وآمدتان را پایین می‌آورید، بلکه ۷سال هم به عمرتان اضافه می‌کنید. به نوشته هلث، محققان معتقدند هر روز پیاده روی کردن، حتی اگر ۲۵دقیقه به طول بینجامد، باعث طول عمر می‌شود. 

به گفته آن‌ها ۲۵دقیقه راه رفتن سریع روزانه شاید تاثیر خارق العاده‌ای روی کاهش وزن و آب شدن چربی‌های دور کمر شما نداشته باشد و تنها کمی لاغرتان کند اما طول عمرتان را بین سه تا هفت سال بیشتر می‌کند. بررسی‌های آن‌ها نشان می‌دهد که تنها ۲۰دقیقه پیاده روی روزانه میزان مرگ ومیر را در افراد با وزن متناسب و حتی در افرادی که از چاقی مفرط رنج می‌برند را ۲۰درصد کاهش می‌دهد. 

اگر امکانش را دارید، برای ۲۰ تا ۳۰دقیقه در روز هم که شده، ورزش کنید. درست است که هفته‌ای یک بار دویدن و روزی نیم ساعت پیاده رفتن عمر شما را طولانی می‌کند اما محققان می‌گویند اگر تنها ۳۰دقیقه زمان ثابت را به ورزش کردن اختصاص دهید، عمرتان ۱۵سال طولانی‌تر می‌شود. به نوشته رویترز، محققان بر این باورند که اگر هفته‌ای چهار بار به مدت ۲۰ تا ۳۰دقیقه با فعالیت متوسط ورزش کنید، عمرتان ۱۵سال طولانی‌تر می‌شود. 

۵. این عادت‌ها را ترک کنید تا بیشتر عمر کنید
نمی‌توانید قاطعانه بگویید که تنها با ایجاد یک تغییر در زندگیتان عمر نوح پیدا می‌کنید و از مرگ فاصله می‌گیرید. محققان می‌گویند درست است که همه راه‌های گفته شده باعث بیشتر شدن عمرتان می‌شود اما اگر می‌خواهید سالم، جوان و البته زنده بمانید، باید دور این عادت‌های مخرب را خط بکشید. به نوشته رویترز، محققان معتقدند اگر سراغ سیگار و نوشیدنی‌های الکلی نروید، تنبلی و کم تحرکی را کنار بگذارید و رژیم غذایی سالمی را هم انتخاب کنید، ۱۲سال بیشتر عمر می‌کنید. 

۶. هفت ساعت خواب شبانه داشته باشید
اگر عادت کرده‌اید شب‌ها ۵ساعت یا کمتر بخوابید، باید بپذیرید که احتمال رسیدنتان به روزهای پیری چندان زیاد نیست. به نوشته ساینس دیلی، محققان می‌گویند کسانی که خواب کافی ندارند یا به خاطر دچار شدن به اختلالات خواب نمی‌توانند شب تا صبح با آرامش چشم‌هایشان را ببندند و خواب بروند، عمری کوتاه خواهند داشت. 

از نظر آن‌ها این افراد با چنین عادت‌ها یا مشکلاتی ۱۵درصد از عمر خود کم می‌کنند، درحالی که اگر به اندازه کافی، یعنی ۸-۷ ساعت در شب بخوابند، می‌توانند از طولانی شدن عمرشان مطمئن شوند. از نظر پژوهشگران آدم‌هایی که به اندازه کافی استراحت می‌کنند، عمر طولانی تری هم دارند. 

نگاهی به ارقامی که در این مطلب آورده‌ایم بیندازید. شما کدام یک از راه‌های گفته شده را می‌توانید برای طولانی کردن عمرتان امتحان کنید؟ اگر به عددی که برای افزایش عمرتان با کمک این راه‌ها محاسبه کرده‌اید راضی نیستید، می‌توانید توصیه‌های زیر را هم انجام دهید: 

۷. هفته‌ای سه روز غذای تند بخورید
اگر هر هفته یک یا دو روز غذای تند میل کنید، در مقایسه با کسانی که کمتر از یک بار در هفته غذای تند می‌خورند، ۱۰درصد احتمال مردنتان پایین‌تر می‌آید. محققان می‌گویند کسانی که در بررسی‌هایشان سه روز یا بیشتر در هفته غذاهای تند مصرف می‌کردند در مقایسه با آنهایی که کمتر از یک بار در هفته سراغ این غذا‌ها می‌رفتند، ۱۴درصد کمتر با احتمال از دست دادن جانشان روبه رو بوده‌اند. 

۸. بادام زمینی بخورید
اگر به بادام زمینی و ترکیب‌هایی که با آن درست می‌شود حساسیت ندارید، از همین امروز سراغ آجیل فروشی سر راه‌تان بروید و یک کیسه بزرگ بادام زمینی بخرید. محققان می‌گویند این دانه خوش طعم خطر مرگ ناشی از حمله قلبی را کاهش می‌دهد. به گزارش سماتک در صورتی که به خاطر ارث خانوادگی یا مشکلات خاص سلامتتان در خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار دارد، حتما این توصیه را جدی بگیرید و جانتان را نجات دهید. 

۹. نان سبوس دار بخورید
به جای اینکه خودتان را با نان لواشی که از آرد سفید و بدون سبوس درست می‌شود سیر کنید، از امروز جایی برای نان‌های سبوس دار در سفره‌تان باز کنید. محققان می‌گویند در نان سبوس دار ماده‌ای وجود دارد که خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را پایین می‌آورد. پس برای سالم نگه داشتن قلبتان و طولانی کردن عمر خود، تنها به مصرف بادام زمینی اکتفا نکنید و از نان‌های سبوس دار هم در تغذیه روزانه‌تان استفاده کنید. 

۱۰. تست هوش بدهید
برای تخمن زدن عمرتان سری به یکی از مراکز روان‌شناسی بزنید. بله تعجب نکنید! شما با انجام یک تست هوش می‌توانید بفهمید که چقدر با خطر جوانمرگ شدن روبه رو هستید، چراکه از نظر محققان آدم‌های باهوش عمر طولانی تری دارند و کم هوش‌ها زود‌تر می‌میرند. 

منبع: بازده
برچسب ها: عمر جوانی طول عمر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه