موضوع تجاوز به ستایش هنوز مشخص نیست

Faradeed

موضوع تجاوز به ستایش هنوز مشخص نیست

تحقیقات درباره قتل ستایش - دختر شش‌ساله افغان- در حالی ادامه دارد که به گفته فرماندار ورامین، موضوع تعرض به او هنوز محرز نشده است.
کد خبر: ۱۵۷۳۷
بازدید : ۱۷۰۰
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۰
تحقیقات درباره قتل ستایش - دختر شش‌ساله افغان- در حالی ادامه دارد که به گفته فرماندار ورامین، موضوع تعرض به او هنوز محرز نشده است. 

فرماندار ورامین با ابراز تأسف از حادثه قتل دختر افغان، گفت: ما هر آنچه در توان داریم برای انجام وظایف خود در قبال این اتفاق ناگوار به کار بسته‌ایم، حتی بیش از زمانی که شاید چنین اتفاقی برای یک ایرانی رخ می‌داد.

محسن خوانساری درباره اقدامات صورت‌گرفته گفت: اقدامات لازم از‌‌ همان زمان وقوع جرم سریعا آغاز شد. ابتدا نیروی انتظامی به‌سرعت پیگیر قضایا شده و متهم را دستگیر کرد و در ادامه نیز دستگاه قضائی، خارج از نوبت در حال رسیدگی به پرونده است.

وی افزود: همچنین هیأتی از استانداری و فرمانداری به دیدن خانواده مقتول رفتند و از نزدیک با آنها صحبت کردند و کمک‌های مادی هم در جهت حمایت از آنها صورت گرفت و تاکنون هم دائما به وضعیت‌شان رسیدگی می‌شود که با مشکلی روبه‌رو نشوند. البته هیأت‌هایی نیز به نمایندگی از برخی سازمان‌های دیگر برای دلجویی و کمک به این خانواده به دیدن آنها رفته‌اند و به دلیل درگیربودن دو قومیت مختلف در این حادثه، مراقبت می‌کنند تا خدای‌ناکرده تحریکی از جانب هر سوی این قومیت‌ها صورت نگیرد.

به همین دلیل کنترل کردیم چنین مسائلی از لحاظ امنیتی و انتظامی به وجود نیاید.  فرماندار ورامین ادامه داد: این حادثه، اتفاقی است که نه‌فقط صرفا برای یک تبعه افغان، که ممکن است برای هر ایرانی نیز پیش بیاید. البته منظور این نیست که اتفاق، یک اتفاق طبیعی است! به هر شکل اتفاقی است که متأسفانه افتاده و ما هم در این میان کاملا مراقب هستیم تا این حادثه منجر به اختلافات قومیتی نشود و برای منتسبان طرفین مشکلی پیش نیاید.

خوانساری با اشاره به اینکه بعضی تحرکات هم شد که با مراقبت و ورود به‌موقع از بروز اتفاقات ناخوشایند احتمالی جلوگیری به‌عمل آمد، اظهار کرد: برای مثال تلاش شد تجمعات خاص و مراسم خاصی برگزار شود که باعث می‌شد جامعه افاغنه در مقابل ایرانی‌ها تحریک شوند، اما با صحبت آنها را منصرف کردیم فضای جامعه را ملتهب نکنند و بیش از حد به حاشیه‌های این حادثه دامن نزنند و به آن ابعاد سیاسی ندهند.

فرماندار ورامین درباره نقل‌قول‌های مختلف درباره ویژگی‌های اخلاقی و انگیزه‌های احتمالا شخصی متهم و چگونگی ارتکاب جرم، گفت: قاعدتا قاضی و بازپرس پرونده از ریز جزئیات آگاه هستند و برای دستیابی به جزئیات دقیق بازسازی صحنه جرم صورت ‌گرفته است، اما اینکه روایت‌های مختلفی در سایت‌ها و رسانه‌ها درباره شخصیت متهم، محل وقوع جنایت و مکان ارتکاب قتل و... نقل می‌شود، قابل استناد نیست، چراکه این موارد و پرداختن به جزئیات علاوه بر اینکه ما را از کلیت حادثه دور می‌کند و نه‌تنها کمکی به حل پرونده نمی‌کند که به نظرم باعث انحراف تحقیقات خواهد شد. جزئیات این حادثه مثل تجاوز و... هنوز مشخص نیست و هرآنچه در این‌باره بیان می‌شود، فقط بر پایه حدس ‌است و محرز‌شدن آن منوط به گزارش پزشکی قانونی است. وی یادآور شد: متهم سابقه‌دار نیست و خانواده وی نیز خانواده بدنامی نیستند، اینها همگی مواردی است که باعث پیچیدگی پرونده شده.

درهمین‌حال پدر متهم به قتل به فارس گفت: وقتی سر کار بودم، به من اطلاع دادند که پسرم قتلی مرتکب شده است، من نیز بلافاصله با فرزندم برای معرفی به کلانتری رفتیم، پسرم اعتراف کرد که قتل را انجام داده است من را نیز یک شب در بازداشت نگه داشتند و بعد از اینکه اطمینان پیدا کردند که گناهی نکرده‌ام، آزادم کردند.

وی با بیان اینکه کارگر و از قشر ضعیف جامعه است، خاطرنشان کرد: با خانواده مقتول در یک کوچه زندگی می‌کنیم و مقتول مثل خانواده خودم است، روز ختم نیز می‌خواستیم در مراسم شرکت کنیم اما به دلیل اینکه جنجالی به پا نشود، شرکت نکردیم اما وجدانا فکر می‌کنم مقتول بچه خودم بود.

وی گفت: فرزند من اگر خلافی مرتکب شده است، براساس قانون عمل می‌کنیم، تفاوتی بین ما با افغانستانی‌ها نیست. من و پدر مقتول از اقشار ضعیف هستیم و هرچه قانون بگوید عمل می‌کنم. خانواده مقتول، خانواده خوبی هستند و به ما بدی نکرده‌اند، نمی‌دانم چرا فرزندم مرتکب این گناه شده، من شرمنده خانواده مقتول هستم، من یک کارگر ساده‌ام و هیچ جایگاهی ندارم، تحت فشار هم نیستیم و هرچه قانون بگوید عمل می‌کنم. 

مادر متهم نیز گفت: شایعاتی که درباره اختلاف خانواده ما با مقتول گفته می‌شود درست نیست، چهار سال است همسایه هستیم و به‌خوبی زندگی کردیم، حتی عموی ستایش زمانی که پسرم متولد شد، دسته‌گلی برای ما آورد. ما در غم این خانواده شریک هستیم. 

وی تصریح کرد: پسرم به من گفت که شیطان من را گول زده است به من گفت که عذاب وجدان دارد. پسرم آزارش به هیچ‌کس نرسیده بود، او ١٥ سال دارد و هنوز کارت‌ملی نگرفته است، اینکه رسانه‌ها می‌گویند او ٢٠ سال دارد، دروغ است. 

مادر متهم با بیان اینکه هیچ تجاوزی به مقتول صورت نگرفته است، گفت: پزشکی‌قانونی اعلام کرده که هیچ تجاوزی صورت نگرفته و به پدر مقتول اعلام شده است.

سخنگوي ناجا نيز در خصوص پرونده ستايش گفت: متهم مواد مخدر مصرف نكرده‌ است اما مواد الكلي زيادي مصرف كرده بود.
برچسب ها: تجاوز ستایش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه