پیش‌بینی قیمت دلار در اردیبهشت

Faradeed

پیش‌بینی قیمت دلار در اردیبهشت

کد خبر: ۱۵۸۲۸
بازدید : ۱۰۸۱
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴
دلار که در فروردین، اولین بازدهی مثبت ماهانه از آذر سال گذشته را تجربه کرده بود، اردیبهشت را نیز با افزایش قیمت آغاز کرد.

با این حال، در رابطه با آینده قیمت شاخص ارزی دو دیدگاه متفاوت در بازار وجود دارد: دسته‌ای به‌دلیل «متناسب بودن حجم ارز»، «فاصله معقول ارزش دلار در بازار داخلی با کشورهای همسایه» و «روند کم‌نوسان دلار در فروردین» انتظار افزایش قیمت خاصی را ندارند؛ حال آنکه دسته دیگری به‌دلیل «ورود تقاضای جدید به بازار» و «تحرکات معامله‌گران آتی» به روند افزایشی امید بسته‌اند.

پیش‌بینی قیمت دلار در اردیبهشت
قیمت افزایشی؟
عالان بازار ارز در رابطه با آینده قیمتی دلار در اردیبهشت‌ماه دو دیدگاه متفاوت دارند. دسته‌ای از معامله‌گران اعتقاد دارند که شاخص ارزی در اردیبهشت به‌دلیل ورود تقاضای جدید به بازار در مسیر افزایشی خواهد گرفت.

به اعتقاد این دسته، تقاضای شرکت‌های تجاری برای خرید ارز از اوایل دومین ماه سال وارد بازار خواهد شد و زمینه افزایش قیمت را فراهم خواهد کرد. برخی از آنها نیز معتقدند معامله‌گران در 6 ماه ابتدایی سال 95 تمام تلاش خود را خواهند کرد که قیمت را در مسیر افزایشی قرار دهند.

به گفته آنها، یکسان‌سازی احتمالی نرخ ارز در نیمه دوم سال 95 موجب می‌شود که معامله‌گران در ابتدای سال تمام تلاش خود را کنند که دلار را به محدوده بالاتری وارد کنند.

هدف از این عمل این است که دلار در محدوده قیمت بالاتری یکسان شود. برخی دیگر از فعالان اعتقاد دارند که دلار در اردیبهشت کاهش قیمت را تجربه می‌کند. به گفته آنها، حجم ارز در سال 95 در بازار به میزان مناسبی بوده و همین موضوع موجب شده قیمت نوسان خاصی را تجربه نکند.

از سوی دیگر، در سال جاری ارزش دلار در مناطق مرزی با بازار داخلی اختلاف چندانی نداشته و همین عامل موجب شده که ارزی از بازار تهران خارج نشود.

آخرین عاملی که نگاه‌های افزایشی را کمرنگ کرده به روند قیمتی شاخص ارزی مربوط بوده است. قیمت دلار از اواخر فروردین‌ماه از محدوده 3 هزار و 480 تومان خارج شد و پس از آن نتوانست یک بار دیگر وارد این محدوده شود.

همین موضوع موجب شده سقف قیمتی دلار کمی کوتاه‌تر و انتظارات افزایشی در بازار کمی کمرنگ شود.

پیش‌بینی قیمت دلار در اردیبهشتارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه