تصاویر/ اتوبوس خودران مرسدس-بنز

تصاویر/ اتوبوس خودران مرسدس-بنز

شرکت مرسدس-بنز امروز در شهر آمستردام از طرح اولیه‌ی اتوبوس خودران خودش رونمایی کرد. این اتوبوس خودران به عنوان نمادی از وسایل نقلیه‌ی عمومی آینده شناخته می‌شود و قرار است در کشورهای مختلف عرضه شود.
کد خبر: ۲۲۱۶۶
بازدید : ۱۳۵۸
۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
شرکت مرسدس-بنز امروز در شهر آمستردام از طرح اولیه‌ی اتوبوس خودران  خودش رونمایی کرد.  این اتوبوس خودران به عنوان نمادی از وسایل نقلیه‌ی عمومی آینده شناخته می‌شود و قرار است  در کشورهای مختلف عرضه شود.

از جمله تکنولوژی‌های به کار رفته در این اتوبوس می‌توان به تکنولوژی شارژ بی‌سیم اشاره کرد. مکان‌های مختلفی در این وسیله‌ی نقلیه‌ی تعبیه شده تا مسافران گوشی خودشان را روی آن‌ها قرار دهند و باتری آن را شارژ کنند.

(تصاویر) اتوبوس خودران مرسدس-بنز

البته این اتوبوس خودران با توجه به اتوبوس CityPilot شرکت مرسدس ساخته شده و قرار است نمونه‌ی بسیار پیشرفته‌ی آن باشد. این اتوبوس متوجه می‌شود که چه زمان چراغ راهنمایی سبز و چه زمانی قرمز است.

برای اتوبوس خودران مرسدس-بنز دوربین‌های مختلفی در نظر گرفته شده که این خودرو به وسیله‌ی آن‌ها متوجه جریان ترافیک می‌شود و می‌تواند زمان سبز و قرمز شدن چراغ راهنمایی را پیش‌بینی کند. این اتوبوس ۱۲ دوربین دارد که تمام آن‌ها شرایط جاده را بررسی می‌کنند و متوجه موانع و ایستگاه‌های مختلف می‌شوند. سنسورهای دیگری مانند GPS و رادار با بورد کوتاه هم روی آن قرار گرفته است.

تصاویر/ اتوبوس خودران مرسدس-بنز

البته شرکت مرسدس ویدیویی هم از اتوبوس خودران خودش منتشر کرد  که در آن به ویژگی‌های مختلف این خودرو اشاره می‌شود. در حالی که هنوز آینده‌ی وسایل نقلیه‌ی خودران مشخص نیست، شرکت‌های مختلف روی این محصولات سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

تصاویر/ اتوبوس خودران مرسدس-بنز

منبع: ‌PC Mag
ترجمه: دیجی‌کالا مگ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه