دستور ویژه وزیر برای درمان "بیتو"

دستور ویژه وزیر برای درمان "بیتو"

وزیر بهداشت از دستور ویژه ای برای تشکیل تیم درمانی جهت بررسی روند درمانی بیت الله عباسپور "بیتو" قهرمان جهانی پرورش اندام ایران ملقب به کوه عضله خبر داد و گفت: هر کمکی از ما چه در داخل کشور و چه در خارج از ایران بر بیایید برای وی انجام خواهیم داد.
کد خبر: ۳۰۰۵
بازدید : ۱۹۳۷
۰۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۸
وزیر بهداشت از دستور ویژه ای برای تشکیل تیم درمانی جهت بررسی روند درمانی بیت الله عباسپور "بیتو" قهرمان جهانی پرورش اندام ایران ملقب به کوه عضله خبر داد و گفت: هر کمکی از ما چه در داخل کشور و چه در خارج از ایران بر بیایید برای وی انجام خواهیم داد.
 
به‌گزارش تسنیم، چندی پیش و پس از بیماری بیت‌الله عباس‌پور معروف به "بیتو" قهرمان جهانی پرورش اندام ایران که ملقب به کوه عضله است، همدردی‌های بسیاری از طرف شخصیت‌های ورزشی، هنری و سیاسی برای بهبود حال این ورزشکار ملی کشورمان را شاهد بودیم، بطوریکه حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهور و محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان نیز با عیادت از این ورزشکار ملی کشورمان، برای هر کمکی اعلام آمادگی کردند.

براین اساس و طی عیادت‌ بسیاری از ورزشکاران و حتی گلریزان جهت جمع آوری هزینه‌های درمانی برای بیت‌الله عباس‌پور؛ دنیس جیمز آمریکایی از قهرمانان و مربیان بزرگ پرورش اندام دنیا نیز طی راه اندازی کمپینی از همه بدنسازها، قهرمانان و دوست‌داران پرورش اندام خواسته بود تا از این ورزشکار حمایت کنند و خودش نیز به عنوان نخستین نفر یک هزار دلار برای کمک به بیت الله کنار گذاشت تا فرزندان و همسر او وضعیتشان از شرایط موجود بدتر نشود و حتی یک روز بعد از درخواست دنیس جیمز، 114 نفر، مبلغ 5 هزار و 940 دلار برای یاری به بیت الله کمک کردند.
 
در این رابطه سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درباره اقدامات وزارت بهداشت برای رسیدگی به روند درمانی بیت‌الله عباس‌پور که افتخار دومین بدنساز قرن ایران را نیز یدک می‌کشد به تسنیم عنوان کرد: در مورد آقای بیت الله عباسپور یک تیم درمانی مامور شدند تا وضعیت این ورزشکار را از نظر پزشکی بررسی کنند.
 
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: براین اساس هر کمکی از ما چه در داخل ایران و چه در خارج از کشور بربیایید برای وی انجام خواهیم داد.
                                                            
بیماری واسکولیت چه بیماری است؟
بیماری واسکولیت از بیماری‌های نادر است که از ویژگی‌های آن التهاب عروق خونی است. هر سال 10 - 15 مورد در هر یک میلیون نفر گرفتار می‌شوند و بیشتر در افراد بالای 50 سال دیده می‌شود ولی کودکان و جوانان را نیز می‌تواند درگیر کند. می‌تواند هر یک از رگ‌های خونی بدن را تحت تاثیر قرار دهد و باعث انواع علائم و عوارض بالقوه شود التهاب باعث تورم دیواره رگ‌های خونی، کاهش و یا حتی مسدود کردن جریان خون به بافت‌ها و اندام می شود.
 
درمان با هدف کاهش التهاب عروق خونی و بهبود عملکرد موثر اندام‌های بدن است. میزان آسیب واسکولیت بستگی دارد که چه بخشی از بدن را تحت تاثیر قرار دهد دیواره‌های رگ‌های خونی آسیب دیده می‌تواند سبب تورم و برآمدگی ( آنوریسم ) شود و حتی ممکن است پاره شود و ایجاد خونریزی در داخل بدن کند، علاوه بر آسیب به عروق خونی می‌تواند به بافت‌ها یا اندام‌های بدن که توسط رگ‌های خونی تغذیه می‌شوند آسیب برساند.
 
علت واسکولیت چیست؟
اصطلاح واسکولیت شامل طیف وسیعی از بیماری های مختلف و کاملاً متفاوت است واسکولیت به معنای واقعی کلمه التهاب در رگ‌های خونی است و ممکن است همه چیز از یک واکنش نوع آلرژی خفیف تا شاید قرار گرفتن در معرض ( دارو، یک ماده شیمیایی و یا عاملی در طبیعت مانند گزیدگی حشرات تا یک بیماری خود ایمنی چند ارگانی سیستمیک جدی ) که می‌تواند تهدید کننده زندگی باشد به همین دلیل، تمام انواع واسکولیت باید بسیار جدی در نظر گرفته شود زیرا یک بیماری بالقوه کشنده است تا زمانی که خلاف آن ثابت شود.
 
اگر چه واسکولیت سیستمیک در حال حاضر غیر قابل درمان است، ولی قابل کنترل است و می‌توان آن را با داروهای مدرن کنترل کرد. اگر در مراحل اولیه به درستی تشخیص داده شود و پس از آن به درستی و به طور موثر درمان شود بیشتر بیماران بخوبی بهبود، و با مراقبت مناسب مستمر، هم چنان به یک زندگی خوب و عادی ادامه می‌دهند. واسکولیت اگر به موقع تشخیص داده نشود و مورد درمان قرار نگیرد می تواند منجر به عوارض غیر قابل برگشت و کشنده شود. و پزشکان باید از آخرین نتایج درمان با خبر شوند، وب سایت www.vasculitis.org.uk به همین منظور فعالیت دارد.
 
کمپین جهانی برای نجات بیت الله عباس پور
همچنین در این راستا در رسانه‌ها عنوان شد که دنیس جیمز مربی بیت الله عباسپور و از قهرمانان و مربیان بزرگ دنیا در این کمپین از همه بدنسازها، قهرمان‌ان و دوست‌داران پرورش اندام خواسته است تا از این ورزشکار حمایت کنند. وی در صفحه‌ای از همه خواسته است تا به بهبود بیماری بیت اله کمک کنند. او می‌گوید خانواده بیت الله تحت فشار هستند و هر چه پس انداز داشتند را برای این ورزشکار خرج کردند. او بعد از شرح بیماری بیت اله و توصیف وضعیت معیشت از همگان خواسته است تا به بیت الله کمک کنند و او را تنها نگذارند. او خودش به عنوان نخستین نفر هزار دلار برای کمک به بیت اله کنار گذاشت تا فرزندان و همسر او وضعیتشان از شرایط موجود بدتر نشود. تا یک روز بعد از درخواست دنیس جیمز، 114 نفر، مبلغ 5 هزار و 940 دلار برای کمک به بیت الله کمک کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین