حل معمای قطار مرموز
گنجینه نازیها وجود دارد

حل معمای قطار مرموز

معمای قطار گنج نازیها در حال حل شدن است. به دنبال انتشار ادعاهایی از سوی دو شهروند آلمانی و لهستانی مبنی بر کشف محل اختفای این قطار اسرارآمیز، مقامات لهستانی اکنون وجود چنین قطاری را تأیید کرده و از تلاشها برای تعیین محل دقیق و بیرون کشیدن آن خبر می دهند.
کد خبر: ۳۱۶۶
بازدید : ۷۰۱۲
۰۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۷
حل معمای قطار مرموز
فرادید| معمای قطار گنج نازیها در حال حل شدن است. به دنبال انتشار ادعاهایی از سوی دو شهروند آلمانی و لهستانی مبنی بر کشف محل اختفای این قطار اسرارآمیز، مقامات لهستانی اکنون وجود چنین قطاری را تأیید کرده و از تلاشها برای تعیین محل دقیق و بیرون کشیدن آن خبر می دهند.
 
به گزارش فرادید به نقل از یورونیوز، پیوتر ژوکووسکی، معاون وزیر فرهنگ و رئیس سازمان «میراث ملی» لهستان، می گوید با نود و نه درصد اطمینان چنین قطاری وجود دارد و این گنجینه در جایی نزدیک یک قلعه قدیمی در جنوب غرب لهستان مدفون شده است.

او می افزاید: «تا جایی که من اطلاع دارم، هیچ کس از زمان جنگ جهانی دوم نتوانسته این قطار را پیدا کند. اطلاعات تازه درباره محل اختفای قطار از طرف یکی از افرادی مطرح شد که در پنهان کردن این گنجینه نقش داشتند. فرد مورد نظر رازش را در بستر مرگ فاش کرد و نقشه ای هم از محل اختفای قطار کشید.»
 
به گفته این مقام لهستانی، جویندگان گنج مدفون نازیها با دستگاه های ردیاب زیرزمینی به محل مذکور رفته و تصویرهایی از این قطار ثبت کرده اند. به نظر می رسد این قطار آکنده از اسلحه، جواهرات، و آثار هنری ارزنده بوده و در پایان جنگ جهانی دوم، همزمان با هجوم نیروهای ارتش شوروی سابق به آلمان نازی، مخفیانه عازم لهستان شده است.
 
در افسانه های محلی، گفته می شود این قطار آلمانی در مناطق کوهستانی لهستان وارد تونلی شده و دیگر از آن بیرون نیامده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۷
0
0
مطمئنا به افرادی که جای این گنجینه را پیدا کرده و نشان داده اند جوایز ارزنده و چند درصد از ان تعلق خواهد گرفت. و مابقی به عنوان پشتوانه پول ملی به خزانه بانک مرکزی خواهد رفت اما اینجا چطور؟
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین