داعشی فراری افشاگری کرد!
کد خبر: ۳۵۰۴۳
بازدید: ۸۹۶۸
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
مصاحبه با یک داعشی فراری


مصاحبه با یک داعشی فراریفرادید| داعش در حال فروپاشی است. نیروهای ارتش عراق به نزدیکی بخش تاریخی شهر موصل یعنی یکی از سنگرهای اصلی گروه تروریستی داعش رسیده‌اند. نیروهای داعش یا کشته می‌شوند و یا به اسارت گرفته می‌شوند.
 
به گزارش فرادید به نقل از سی بی اس نیوز، آن‌ها به رغم شکست در میدان نبرد، از ادامه فعالیت‌هایشان در زمینه جنگ تبلیغاتی آنلاین دست نکشیده و خودشان را همچنان به عنوان "مبارزان راه حق" معرفی می‌کنند.
 
هالی ویلیامز، خبرنگار شبکه «سی بی اس» با یکی از نیروهای فراری داعش در ترکیه دیدار داشته است. آن شخص در مورد قدرتمندی جنگ تبلیغاتی یا پروپاگاندای داعش توضیح داده است.
 
وی می‌گوید که پیش از پیوستن به داعش در اواخر سال 2014 از کارمندان بخش دولتی اردن بوده و با این باور که داعشی‌ها یک "دولت اسلامی" را تشکیل داده‌اند به آن‌ها پیوست. اما دیری نپایید که او به اشتباهش پی برد.
 
او در ادامه می‌گوید: «داعش هر کسی که با آن‌ها بحث کند را می‌کشند.»
 مصاحبه با یک داعشی فراری
 
آن شخص پس از مشاهده وحشی‌گری‌های نیروهای داعش تعجب کرده بود اما با این حال به آن گروه تروریستی پیوست. این تروریست فراری می‌گوید که پیش از پیوستن به داعش چند ویدیوی وحشیانه از جمله گردن زدن آن دو ژورنالیست آمریکایی را مشاهده کرده بود.
 
خانم ویلیامز پرسید: «چطور وقتی آن وحشی بازی‌های داعشی‌ها را دیدی، به آن‌ها پیوستی؟»
 
وی پاسخ داد: «آن‌ها [داعشی‌ها] گفته بودند که آن دو مرد، ماموران سازمان سیا هستند و نه ژورنالیست... آن‌ها سپس یک آیه از قرآن را خواندند تا کشتارهایشان را توجیه کنند. آن‌ها به شکلی عمل می‌کنند تا مسلمانان دیگر نتوانند شکایت کنند و یا بگویند که کارشان مشکلی دارد.»
 
مصاحبه با یک داعشی فراری
 
آن شخص می‌گوید که افراد زیادی مانند خودش در داعش وجود دارند که اگر از حقیقت آگاه بودند، هیچگاه به داعش نمی‌پیوستند
 
وی به هالی ویلیامز گفت که سال گذشته برای خروج از قلمرو داعش به یک قاچاقچی پول داده بود. آن تروریست فراری تاکید کرد که تنها کسی نیست که تسلیم تبلیغات داعش شده است. او می‌گوید: «افراد زیادی در داعش وجود دارند که شبیه من هستند؛ شاید ده‌ها هزار نفر. آن‌ها اگر از حقیقت آگاه بودند، هیچگاه به داعش نمی‌پیوستند.»
 
منبع: CBS
ترجمه: وبسایت فرادید

برچسب ها: داعش ، هالی ویلیامز