لشکر «تاجران مرگ»

لشکر «تاجران مرگ»

شکی نیست که فاجعه پناهندگان سوری، جهان را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. اما با این حال هنوز تلاش ها برای حل این مشکل به کندی پیش می رود.
کد خبر: ۳۵۸۰
بازدید : ۲۵۵۷۰
۱۶ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۵
نویسنده:30 هزار قاچاقچی انسان شناسایی شدند
لشکر «تاجران مرگ»

فرادید|
شکی نیست که فاجعه پناهندگان سوری، جهان را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. اما با این حال هنوز تلاش ها برای حل این مشکل به کندی پیش می رود.

به گزارش فرادید به نقل از العربیه، شاید خطرناکترین عاملی که همچون جنگ، کشتار، و ویرانی در زندگی آوارگان تاثیر داشته و باید در برابر آن مقاومت کرد، سپاه قاچاقچیان انسان است.

مقامات اروپایی مبارزه با این عامل را در راس اولویت های خود شمرده اند و از بين بردن 30 هزار قاچاقچی را یکی از هدف های خود قرار داده اند.

در این زمینه، روبرت کربیینکو مسئول مبارزه با شبکه های مبارزه با جرایم سازمان یافته اظهار داشت: «مطمئنا این اولویت ماست، …. این ماموریت همه کشورهای اتحادیه اروپا است.»

کریبینگو افزود که قاچاق انسان نه تنها برای کسانی که مایل به مهاجرت هستند خطرناک است، بلکه یک چالش بزرگ انسانی و امنیتی  برای تمامی کشورها است.

قاچاق انسان از طریق شبکه های اجتماعی
باندهای قاچاق، در فعالیت های خود، جهت رساندن شمار زیادی از مهاجران سوری، افغانی، اریتره ای، و سومالیایی به اروپا، از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

مقامات اروپایی، در مارس گذشته، اسامی 30 هزار مظنون به فعالیت در قاچاق انسان را در لیست خود قرار داده اند. 3 هزار نفر از این تعداد، در دریای مدیترانه فعالیت می کنند.

لشکر «تاجران مرگ»

اینترپول گزارش داده که قاچاقچیان برای تعریف فعالیت های خود و تشویق مهاجران، به فیسبوک و دیگر شبکه های اجتماعی روی آورده اند و گفت و گو درباره قیمت سفر را از این طریق با قربانیان انجام می دهند.

مسئول مبارزه با شبکه های مبارزه با جرایم سازمان یافته همچنین گفت که قاچاقچیان انسان، از کشورها و مذاهب مختلف هستند، آنها به خاطر کسب ثروت، اختلافات خود را کنار می گذارند. در یکی از این شبکه ها که اخیرا در یونان کشف شد، 16 قاچاقچی رومانیایی، مصری، پاکستانی، سوری، هندی، فلیپینی و عراقی فعالیت می کردند.

این شبکه، طی چند ماه، هفت و نیم میلیون یورو از طریق قاچاق سوری ها از ترکیه به یونان و فراهم کردن مدارکی جعلی، کسب کرده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
از میان اخبار
نگاه
تازه‌‌ترین عناوین