حراج خون چرچیل در پنجاهمین سال درگذشت او

حراج خون چرچیل در پنجاهمین سال درگذشت او

نمونه خونی گرفته‌شده از چرچیل بین 300 تا 600 پوند قیمت‌گذاری شده است. این نمونه خونی از وینستون چرچیل در سن 87 سالگی گرفته شده، زمانی که به دلیل شکستگی مفصل ران راهی بیمارستان شده بود.
کد خبر: ۳۹۵
بازدید : ۱۵۷۹
۰۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۳
نویسنده:خواندنی‌ها
فرادید| نمونه خونی گرفته‌شده از چرچیل بین 300 تا 600 پوند قیمت‌گذاری شده است. این نمونه خونی از وینستون چرچیل در سن 87 سالگی گرفته شده، زمانی که به دلیل شکستگی مفصل ران راهی بیمارستان شده بود.
 
حراج خون چرچیل
 
به گزارش فرادید به نقل از گاردین، چرچیل یک جمله مشهور دارد: «چیزی ندارم که تقدیم کنم؛ مگر خون، رنج، اشک و عرق شرم.» اینک اما، در کمال ناباوری، چند قطره از خون او آماده‌ی فروش در یک حراجی در ماه آینده است. قرار است این نمونه‌ی خونی به بالاترین پیشنهاد فروخته شود.
 
سال 1962، چرچیلِ 87 ساله در بیمارستان میدلسکس لندن تحت درمان قرار گرفت. مفصل ران او در مونته کارلوِ موناکو شکسته شده بود. اطرافیانش بیم آن داشتند که او نتواند جان سالم از این اتفاق بدر برد. اما او تا 90 سالگی زندگی کرد.
 
قرار بود این نمونه خونی دور انداخته شود. اما یک دانشجوی پرستاری به اسم پاتریشا فیتسگیبِن درخواست کرد که آن ظرف را به او بدهند. نام چرچیل بر روی ظرف درج شده بود. او این نمونه را تا آخرین لحظه عمرش نگه داشت. پس از مرگ او تصمیم گرفته شد تا این نمونه خونی در یک حراجی به فروش گذاشته شود.
 
تیموتی مِدهورست از مسئولان برگزاری حراجی در دورست می‌گوید: «کارشناسان 300 تا 600  پوند را پیشنهاد داده‌اند. اما نمی‌توان بر روی اشیایی از این دست قیمت گذاشت. تا جایی که می‌دانم این اولین بار در تاریخ است که یکی از متعلقات چرچیل در بازار آزاد به حراج گذاشته می‌شود. امسال پنجاهمین سال درگذشت چرچیل است. این خون قدم آغازین بیماریِ چرچیل بود که در نهایت به مرگ او موجب شد. ما فکر می‌کنیم که علاقه‌مندان خاص خود را داشته باشد. شاید هزاران دلار فروخته شود.»

حراج خون چرچیل
 
نمونه خونی همراه با گزارش کتبی فیتسگیبن از شرح آن اتفاق فروخته خواهد شد. خانم فیتسگیبن سال 2010 گفت: «به یاد دارم زمانی که چرچیل با این حادثه مواجه شده بود، همچنان ثابت‌قدم و استوار بود. شب‌ها زمانی می‌خوابید که روزنامه‌های روز را خوانده باشد. او مانند همیشه سیگار می‌کشید، حتی زمانی که در تخت بیمارستان بیستری بود.»
 
قرار است که این حراجی در 12 مارس در دورست برگزار شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه