خبر کناره گیری پادشاه سعودی؛ به زودی
کد خبر: ۴۰۴۷۹
بازدید: ۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۱
پایگاه اینترنتی خبری سومریه نیوز عراق به نقل از یک منبع سعودی فاش کرد؛ سلمان بن عبد العزیز در بیانیه ضبط شده‌ای به نفع پسرش یعنی محمد بن سلمان، از قدرت کناره گیری کرده است و هر آن احتمال دارد بیانیه کناره گیری سلمان بن عبد العزیز از پادشاهی عربستان اعلام و رسانه‌ای شود.
خبر کناره گیری پادشاه سعودی؛ به زودی
 
یک منبع سعودی فاش کرد؛ پادشاه عربستان در بیانیه ضبط شده‌ای به نفع پسرش، محمد بن سلمان، از قدرت کناره گیری کرده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اینترنتی خبری سومریه نیوز عراق به نقل از یک منبع سعودی فاش کرد؛ سلمان بن عبد العزیز در بیانیه ضبط شده‌ای به نفع پسرش یعنی محمد بن سلمان، از قدرت کناره گیری کرده است و هر آن احتمال دارد بیانیه کناره گیری سلمان بن عبد العزیز از پادشاهی عربستان اعلام و رسانه‌ای شود.  

وی احتمال داد، این بیانیه و سخنان ضبط شده ملک سلمان در ماه سپتامبر آینده پخش شود.

سلمان در این سخنان ضبط شده که احتمالا ماه سپتامبر آینده پخش شود، اعلام کرده، قدرت را به ولیعهد واگذار کرده است.  

خبرگزاری رویترز نیز این خبر را به نقل از یک شاهد در کاخ پادشاهی یمامه نقل کرده است.  
خبرگزاری رویترز به نقل از این شاهد اعلام کرد؛ ملک سلمان بیانیه کناره گیری را این ماه ضبط کرده که در آن به نفع پسرش از قدرت کناره گیری کرده است و امکان دارد این بیانیه هر لحظه و چه بسا در ماه سپتامبر پخش شود.

رویترز همچنین از یک منبع خبری اعلام کرد؛ این منبع از افراد نزدیک به محمد بن نایف، ولیعهد برکنار شده سعودی اعلام کرده است، کار به قدرت رساندن محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد به جای محمد بن نایف پس از آنکه محمد بن سلمان با جراد کوشنر، داماد و مشاور سیاسی دونالد ترامپ در سفر اخیر دونالد ترامپ به ریاض روابط قوی برقرار کرد آغاز شد.

 اگر این گام برداشته شود سلمان بن عبد العزیز به همان شیوه شیخ حمد بن خلیفه، امیر پیشین قطر عمل خواهد کرد که به طور ناگهانی به نفع پسرش یعنی تمیم بن حمد از قدرت کناره گیری کرد.