افراد موفق در تعطیلات چه می‌کنند؟
برنامه ریزی برای تعطیلات موفق

افراد موفق در تعطیلات چه می‌کنند؟

افراد موفق ایام تعطیلی خود را چگونه می‌گذرانند؟ آیا این افراد رویه خاصی دارند؟
کد خبر: ۴۷۷۰۶
بازدید : ۲۳۲۸
۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۲

فرادید| افراد موفق ایام تعطیلی خود را چگونه می‌گذرانند؟ آیا این افراد رویه خاصی دارند؟ می‌دانیم که فاصله گرفتن از کار و مشغله‌های روزمره فرصتی برای کسب انرژی و تمرکز مجدد است. بااین‌حال مهم است که فرصت را از دست ندهیم. ازاین‌جهت نگاهی به 15 عادت افراد موفق در تعطیلات می‌اندازیم.

1. برنامه‌ریزی دارند

افراد موفق برای تعطیلات پیش رو برنامه‌ریزی دارند، زیرا آن را فرصتی نادر برای لذت بردن از اوقات فراغت می‌دانند. حتی اگر تعطیلات طبق برنامه پیش نرود، بازهم فعالیت‌های خاصی را در ذهن دارند؛ مانند دیدار با خانواده و دوستان.

افراد موفق در تعطیلات چه می‌کنند؟


2. تقسیم‌بندی می‌کنند

تعطیلاتتان را با فعالیت بیش‌ از اندازه خراب نکنید. اگر لازم است کاری را انجام دهید، زمانی مشخصی در روز را برای انجام آن تعیین کنید و نگذارید بیش از زمان مشخص‌شده ادامه پیدا کند.

افراد موفق در تعطیلات چه می‌کنند؟


3. حدومرز تعیین می‌کنند

متخصصان موفق به دیگران می‌گویند که چه زمان و چگونه با آن‌ها تماس بگیرند. زمان خاصی را در هفته برای رسیدگی به کارها اختصاص دهید و حتماً یک ایمیلِ "خارج از دفتر کار" نیز داشته باشید.

افراد موفق در تعطیلات چه می‌کنند؟


4. قبل از رفتن همه‌چیز را سازمان‌دهی می‌کنند

اگر کارتان را در وضعیت آشفته و بی‌نظم رها کرده باشید، سخت بتوانید از تعطیلات لذت ببرید. سازمان‌دهی و حل کردن مسائل بلاتکلیف از ایجاد هرج‌ومرج و شکست خوردن پروژه‌هایی که زحمت زیادی برایشان کشیده‌اید جلوگیری می‌کند.

افراد موفق در تعطیلات چه می‌کنند؟


5. فردی را جایگزین می‌کنند

شاید امکان‌پذیر نباشد که پروژه‌های خود را به یک کارمند ساده بسپارید. افراد حرفه‌ای از شخصی ماهر و آشنا به کار درخواست می‌کنند در غیاب آن‌ها به کارها رسیدگی کنند و در شرایط اضطراری با آن‌ها تماس بگیرند.

افراد موفق در تعطیلات چه می‌کنند؟


6. محدودیت تعیین می‌کنند

گاهی اوقات در تعطیلات باید به برخی کارها "نه" بگویید. بسته به وضعیت کار و سمتی که دارید، ممکن است گاهی مجبور شوید "نه" بگویید. البته این کار را هوشمندانه و در پاسخ به چیزهایی که می‌توانند به تعویق بیفتند انجام دهید.

افراد موفق در تعطیلات چه می‌کنند؟


7. از موبایل دور می‌مانند

افراد موفق در طول تعطیلات از موبایل خود فاصله می‌گیرند. این کار کمک می‌کند آسوده‌خاطر و آرام باشند.

افراد موفق در تعطیلات چه می‌کنند؟


8. به دیدار خانواده و دوستان می‌روند

برای تعطیلات، هیچ جا مثل خانه نمی‌شود. ممکن است زمان‌های دیگری در سال هم وقت خالی داشته باشید، اما عزیزانتان در دسترس نباشند. اما در طول تعطیلات اکثر افراد زمان خالی برای دیدوبازدید دارند.

افراد موفق در تعطیلات چه می‌کنند؟


9. تمام‌وقت خود را پر نمی‌کنند

تعطیلات برای رسیدن به آرامش است. پس وقت خود را با برنامه‌های تنگاتنگ پر نکنید. در این صورت احساس فشار خواهید کرده تأثیر منفی دارد.

 

10. به گشت‌وگذارهای کوتاه می‌روند

تعطیلات پرجنب‌وجوش تجربه‌ای غنی و شگفت‌انگیز است، اما زیاد سفر کردن نیز خستگی زیادی بر جای می‌گذارد. به همین دلیل افراد موفق گاهی به گشت‌وگذارهای کوتاه می‌روند یا برنامه‌های جذاب و سرگرم‌کننده را در خانه برگزار می‌کنند.


11. ورزش می‌کنند

بهانه نیاورید. احتمالاً در طول تعطیلات بیش‌ازحد معمول شیرینی و شکلات می‌خورید. پس ضروری است که به‌طور منظم ورزش کنید.


12. دنبال علایقشان می‌روند

پرداختن به فعالیت‌های موردعلاقه‌تان مانند موسیقی، ورزش، هنر، مطالعه و ... دیدگاه سالم‌تر و گسترده‌تری برای زندگی به شما می‌دهد. همچنین شمارا به انسانی جالب‌تر تبدیل می‌کند.

افراد موفق در تعطیلات چه می‌کنند؟


13. از طبیعت لذت می‌برند

ایام تعطیلات فرصت فوق‌العاده‌ای برای لذت بردن از طبیعت و هوای تازه است.

افراد موفق در تعطیلات چه می‌کنند؟


14. از کار دست می‌کشند

وقت باارزش تعطیلات را برای کار کردن هدر نکنید. ممکن است کارهای شرکت را جلو بیندازید، اما در معرض فرسودگی جسمی و روحی قرار می‌گیرید و آرامشتان برهم می‌خورد. تعادل میان کار و زندگی مفهومی قدیمی است، اما مدیران و کارشناسان ارشد موفقیت واقعی را این‌گونه تعریف می‌کنند.

افراد موفق در تعطیلات چه می‌کنند؟


15. کارهای داوطلبانه انجام می‌دهند

تعطیلات زمان مناسبی برای کمک به افراد نیازمند است. معمولاً ایام تعطیلی توأم با حس حمایت و همکاری‌های اجتماعی است. به‌علاوه، کمک به دیگران حس خوبی بهتان می‌دهد و شمارا خوشحال‌تر و سالم‌تر می‌کند.


ترجمه: وب‌سایت فرادید


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه