استقلال خوب شفر

استقلال خوب شفر

نتايج عالي استقلال با وينفرد شفر آلماني ادامه دارد. اين تيم در شروع نيم‌فصل دوم، ديروز در ورزشگاه آزادي ميزبان نفت آبادان بود که موفق شد با چهار گل ميزبان خود را در هم بکوبد. استقلال در نيمه اول توسط محسن کريمي به دو گل رسيد. آبي‌ها در نيمه دوم هم دو گل زدند. گل سوم استقلال را داريوش شجاعيان زد. محسن کريمي هم موفق شد خود را سه‌ گله کند.
کد خبر: ۴۷۷۲۴
بازدید : ۴۸۸
۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
نتايج عالي استقلال با وينفرد شفر آلماني ادامه دارد. اين تيم در شروع نيم‌فصل دوم، ديروز در ورزشگاه آزادي ميزبان نفت آبادان بود که موفق شد با چهار گل ميزبان خود را در هم بکوبد. استقلال در نيمه اول توسط محسن کريمي به دو گل رسيد. آبي‌ها در نيمه دوم هم دو گل زدند. گل سوم استقلال را داريوش شجاعيان زد. محسن کريمي هم موفق شد خود را  سه‌ گله کند.
 
کريمي، ستاره ديروز استقلال، در فهرست نيم‌فصل اول استقلال حضور نداشت. اين برد بهترين نتيجه استقلال در ليگ هفدهم بود و باعث شد تا اين تيم به رده ششم جدول صعود کند؛ بهترين جايگاه فصلش. شفر پس از آمدنش به استقلال موفق شد اين تيم را از پايين جدول تا رده ششم بالا بياورد.
 
استقلال در هفت ديدار اول تنها دو گل زده بود، اما در سه بازي اخير ١٠ گل زده است. آبي‌ها در هشت‌هفته‌اي که شفر هدايتشان را در ليگ برتر برعهده داشته، فقط يک گل دريافت کرده است که آن‌هم يک پنالتي در داربي بوده است. همه اين موارد نشان مي‌دهد شفر چه تأثير مثبتي در استقلال داشته است.
 
اولين برد تراکتورسازي مدل جديد
تراکتورسازي تبريز که پس از پايان محروميتش هفت بازيکن جديد را به خدمت گرفته، موفق شد نيم‌فصل دوم را با يک برد قاطع شروع کند. اين تيم با درخشش بازيکنان جديدش با سه گل، استقلال خوزستان را در ورزشگاه يادگار امام تبريز شکست داد. گل‌هاي تراکتورسازي را در اين ديدار محمد ايران‌پوريان (۲۷، پنالتي)، اميد عاليشاه (۴۵) و احسان پهلوان در دقايق تلف‌شده نيمه دوم (۹۳) وارد دروازه وحيد شيخ‌ويسي کردند.
 
همچنين استقلال خوزستان با اخراج موسي کوليبالي در دقيقه ۴۳، ۱۰نفره به کار خود ادامه داد. آبي‌هاي خوزستان در اين ديدار يک پنالتي را نيز توسط ميثم دورقي از دست دادند. اين دو تيم چند روز پيش در جام حذفي با هم بازي کردند که استقلال خوزستان، حريف خود را شکست داد و حالا تراکتورسازي موفق شده انتقام بگيرد.
 
تراکتورسازي با اين پيروزي ۲۰ امتيازي شد و به رده دهم جدول صعود کرد. اين تيم اميدوار است که ناکامي دور رفت را در نيم‌فصل دوم جبران کند. استقلال خوزستان نيز با ۱۴ امتياز در رده چهاردهم باقي ماند. گل‌محمدي ابراز اميدواري کرد اين برد به ادامه کار تيمش کمک کند. «احتياج زيادي به سه امتياز داشتيم که هدف اصلي ما بود. بازي را خوب شروع کرديم و تقريبا بازي يک‌طرفه‌اي را به نمايش گذاشتيم».
 
تراکتورسازي در هفته‌هاي بعد با پرسپوليس و استقلال بازي دارد. عبدالله ويسي، سرمربي استقلال خوزستان، پس از بازي به انتقاد از مدافع خارجي تيمش پرداخت. «امروز کوليبالي تيم ما را به‌هم زد، چراکه هم اخراج شد، هم پنالتي داد و هم باعث شد که سه بازيکن ديگر ما کارت زرد بگيرند و سه‌اخطاره شوند و به‌این‌ترتيب براي بازي بعدي سه دفاع وسط خود را در اختيار نخواهيم داشت. هنوز براي نيم‌فصل دوم کاري نکرده‌ايم و اگر بتوانيم سه بازيکن جديد به تيم اضافه کنيم، کم‌کم خودمان را براي بازي‌هاي باقي‌مانده در جام حذفي و ليگ برتر آماده مي‌کنيم».
 
ترمز پوسيده کشيده شد
پرسپوليس موفق نشد به روند بردهاي خود در ليگ برتر ادامه دهد. صدرنشين ليگ برتر ديروز در اهواز ميهمان تيم سوم جدول، فولاد، بود. پرسپوليس با گل نيمه اول گادوين منشا پيش افتاد، اما رحيم زهيوي در دقيقه ٨٩ کار را به تساوي کشاند. پرسپوليس پس از هفت بازي در ليگ در اين بازي گل خورد. قرمزها با ٣٧ امتياز صدرنشين ليگ هستند.
 
فولاد هم سوم باقي ماند. برانکو ايوانکوويچ، سرمربي پرسپوليس، پس از بازي، فشردگي مسابقات را دليل توقف تيمش دانست. «به نظر من بازيکنان ما هنوز خسته‌اند، چون قطعا سخت‌ترين برنامه‌ بازي‌ها در ليگ براي ماست. امروز با فولادي بازي کرديم که در رتبه سوم جدول قرار دارد؛ تيمي که هميشه يک رقيب بزرگ براي پرسپوليس است. من در بين دو نيمه به بازيکنانم گفتم که گل دوم را بزنند. ما موقعيت‌هايي هم به دست آورديم، اما تيم ميزبان با تعصب جنگيد. همان‌طور که گفتم، اگر گل دوم را مي‌زديم، تيم حريف کارش تمام مي‌شد».
 
توقف پرسپوليس اما به اقتدار اين تيم لطمه‌اي وارد نکرد. پارس جنوبي جم، تيم دوم جدول، در خانه مقابل گسترش‌فولاد ٢ بر صفر شکست خورد. گسترش پس از آمدن کريمي سيري صعودي داشته و از انتهاي جدول خود را به رده هفتم رسانده است. پرسپوليس از تيم دوم جدول هشت امتياز بيشتر دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نگاه