تاکسی پرنده ایرباس برای اولین بار پرواز کرد
پرواز موفق تاکسی هوایی خودران ایرباس
کد خبر: ۵۰۰۸۹
بازدید: ۱۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
تیم تحقیقاتی "واهانا" شرکت "ایرباس" با موفقیت "تاکسی‌های خودران هوایی" خود که با عنوان "آلفا 1" نامگذاری شده است را به پرواز درآورده است

تاکسی پرنده ایرباس برای اولین بار پرواز کرد

شرکت ایرباس برای اولین بار "تاکسی هوایی خودران" خود را با موفقیت به پرواز درآورد. به گزارش ایسنا، زمانی‌که شرکت "ایرباس" برای اولین باراعلام کرد که قراراست "تاکسی‌های پرنده خودران" خود را، راه‌اندازی کند، این حرف تنها یک رویای علمی-تخیلی به نظر می‌رسید. ولی هم‌اکنون، این غول هوافضا، تصدیق کرده است که این ادعا تنها یک شوخی نبوده است و تیم تحقیقاتی "واهانا" شرکت "ایرباس" با موفقیت "تاکسی‌های خودران هوایی" خود که با عنوان "آلفا 1" نامگذاری شده است را به پرواز درآورده است.

البته این "تاکسی هوایی"  فقط تا ارتفاع تقریبا 5 متری و مدت زمان 53 ثانیه به پرواز درآمد ولی این پرواز کاملا "خودران" و بدون هیچ خلبانی صورت پذیرفت. یک روز پس از این آزمایش، تیم تحقیقاتی این پروژه، تست دیگری نیز انجام داد که آن هم با موفقیت سپری شد.شرکت ایرباس این پروژه را با هدف "دموکراتیزه کردن پروازهای شخصی" و با به کارگیری آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا راه اندازی کرد. به عنوان مثال از "دید ماشینی" و "نیروی محرکه الکتریکی" در این "تاکسی پرنده" استفاده شده است. بر این اساس، تیم سازنده این بالگرد، "آلفا1" را به صورت یک وسیله نقلیه الکتریکی تک مسافر و با قابلیت صعود و فرود "عمودی"(VTOL) و بدون خلبان ساخت. هدف نهایی این شرکت ساخت یک "شبکه تاکسی هوایی خودران" است که مشابه با ناوگان خودروهای خودران شرکت "وایمو" گوگل اما روی هوا فعالیت کند.